sim
mycenter
Wiadomości Powiat Kolski Spis wszystkich kapliczek gm. Dąbie

Spis wszystkich kapliczek gm. Dąbie

05-01-2015 10:21 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,326 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Spis wszystkich kapliczek gm. Dąbie
Foto:
Krzyże przydrożne, kapliczki u figury wolnostojące na terenie gminy Dąbie - to tytuł nowego wydawnictwa zaprezentowanego przez Towarzystwo Przyjaciół Miasta Dąbie. Wydawnictwo to opisany w formie zdjęcia i tekstu wszystkich kapliczek znajdujących się w/w gminie.
Autorem książki jest Adam Grabowski, który przy wsparciu wielu lokalnych nazwisk i budżetu ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich. Projektantem okładki jest Jarosław Drążek.

Do rąk mieszkańców trafiło 500 sztuk, które krążą od domu do domu we wszystkich miejscach gminy.

Sam autor na zakończenie napisał:
"Te, być może, nieudolne zapiski, których treści sam bym nie wymyślił dedykuję wszystkim mieszkańcom gminy Dąbie, bez których pomocy one by nie powstały. A ponieważ powstały, jest to zasługą wielu moich życzliwych informatorów. Wszystko, co wiedzieli o krzyżach i kapliczkach, chętnie przekazywani mi ustnie, a w niektórych przypadkach również w formie pisemnej. Jestem im wszystkim niezmiernie wdzięczny za to, że zadali sobie trud przypomnienia pewnych faktów i ludzi, którzy te obiekty budowali, jak starali się je ocenić od zniszczenia w czasie okupacji i jakie tym ludziom towarzyszyły intencje podczas ich budowy. [..]
Mam nadzieję, że album ten album przyczyni się do większego zainteresowania tymi obiektami, tradycyjna o nie troska nie zaginie, a będzie trwać z pożytkiem dla przyszłych pokoleń."

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!