sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Straż Miejska oczyści latarnie i drzewa

Straż Miejska oczyści latarnie i drzewa

07-01-2015 16:45 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 13,385 | Komentarzy: 12
Jubiler Euro Koło
Straż Miejska oczyści latarnie i drzewa
Foto:
Wszyscy chcemy i dążymy do tego, aby w naszym mieście było czysto, ładnie i przyjemnie. Niestety wszechobecne plakaty i ulotki umieszczone gdzie popadnie zakłócają to poczucie estetyki. Wątpliwej urody papierowe ogłoszenia naklejane są na słupy, latarnie, rynny czy nawet drzewa.
Nie jest to tylko kwestia walorów estetycznych, ale także respektowania prawa. Umieszczanie plakatów, ulotek czy ogłoszeń w miejscach do tego nieprzeznaczonych stanowi wykroczenie z art. 63a Kodeksu Wykroczeń. Sprawca wykroczenia podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny (nawet do 5 tys. zł). Dodatkowo można orzec przepadek przedmiotów stanowiących przedmiot wykroczenia oraz nawiązkę w wysokości do 1 500 zł lub obowiązek przywrócenia do stanu pierwotnego.

Ściganie sprawców wykroczenia nie należy do łatwych. Na umieszczonych materiałach często znajdują się dane kontaktowe, ograniczone z reguły do numeru telefonu zleceniodawcy, natomiast ukarać można tylko sprawcę wykroczenia, osobę która umieszcza ulotkę w miejscu niedozwolonym. Pomimo tego w ubiegłym roku strażnikom miejskim udało się doprowadzić do ukarania takich osób. Wszystkie te działania są jednak niewystarczające, ponieważ w miejsce usuniętych ulotek pojawiają się nowe. Dlatego też Straż Miejska zwraca się do wszystkich mieszkańców, którym ład i porządek nie jest obojętny, aby w sytuacji, gdy widzą jak ktoś nakleja takie plakaty czy ogłoszenia w miejscach do tego nieprzeznaczonych, powiadomili o fakcie strażników miejskich. Informację można przekazać w godzinach pracy Straży Miejskiej na bezpłatny numer alarmowy - 986 (może to być także informacja anonimowa). Mamy nadzieję, że nasze wspólne działania choć w części wpłyną na poprawę czystości i porządku w naszym otoczeniu.

Przy okazji przypominamy, że miejscem właściwym do zamieszczania ulotek czy plakatów są słupy ogłoszeniowe, administrowane przez Miejski Dom Kultury w Kole.

Komenda Straży Miejskiej w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (12)
Kolanka od urodzenia 09-01-2015 16:57
Powiem tak: słupy wyglądają naprawde starsznie...i powinno się z tym zrobić coś. Niemniej wieszają tam ludzie którzy dostają najczęściej polecenie, bo ich szefowie zaplącą. Stać ich na to. A skoro stać ..no cóż...to neich płacą skoro chcą. Po co ludziom zabierać chleb? Zadzwonic do ich szefó albo od razu całą firmę zapytrać czy nakazują bo jak nei to jednak zapłaca i tyle. ALE FIRMA A NIE LUDZIE ZWYKLI CZĘSTO DO TEGO PRZEZ SZEFÓW ZMUSZANI. Cos o tym wiem.
| Zgłoś do usunięcia
Eleonora 08-01-2015 18:28
Pewnie zlikwidować to jest najprostsze , ale czy napewno to dobry pomysł? chcecie aby zarabiali na siebie? ok niech kupią foto radar i zobaczymy kto jeździ przepisowo, zajmują sie tym czym nikt nie będzie sie zajmował, parkowanie, srające psy, porządek , odśnieżanie, , wypalanie smieci , ciekawe kto to załatwi ?? może plolicja?? smiech na sali , oni są od czego innego .A może miasto dopłaci do policji?? ok kasa trafo do gmin osciennych i tyle miasto będzie miało, teraz ma pachołków , co wódz Maciaszek powie to robią
| Zgłoś do usunięcia
OLA 08-01-2015 17:18
niech pan nie likwiduje SM, przecież oni są tak potrzebni w naszym mieście, mają tyle roboty że nie wiedzą w co ręce włożyć!
| Zgłoś do usunięcia
wacek 08-01-2015 08:52
Do MIX ciebie tatuś też udawał że zrobił i zostałeś na próbę...? Frajerz.e.
| Zgłoś do usunięcia
mix 07-01-2015 23:09
Ale straż miejska udaje , żę coś robi . Pewnie się boją, żę ich zlikwidują hehhe. To nie pierwszy ich opis wcześniej o fajerwerkach przestrzegali
| Zgłoś do usunięcia
AS 07-01-2015 21:44
Droga redakcjo. A skąd wzięliście tytuł artykułu? Przecież nikt nie mówi w informacji przygotowanej przez SM, że SM oczyści latarnie i drzewa. Zlitujcie się nad czytelnikami i nie wprowadzajcie ich w błąd.
| Zgłoś do usunięcia
Kolaninka 07-01-2015 20:15
Piszecie że są "pasożytami" pomimo że Straż Miejska wnosi coroczny zysk do budżetu miasta. Ciekawe dlaczego? Za te parę mandatów które wam wlepili? aby utrzymać skład i ład w mieście. No tak bo najlepiej "być bezkarnym" i łamać nagminnie przepisy co doskonale obrazują zdjęcia zamieszczane na portalu Facebook - Koło: Mistrzowie Parkowania.
| Zgłoś do usunięcia
Kolaninka 07-01-2015 20:09
uważam że nie jest to zajęcie dla Straży Miejskiej... prace takie jak czyszczenie lamp na ulicach, zamiatanie chodników, prace sezonowe ( grabienie liści, odśnieżanie , itp. ) powinno się zlecić osobą pobierającym zasiłki z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej ( oczywiście nie odpłatnie ) w zamian za wypłacane świadczenia . Myślę, że byłaby to uczciwa rekompensata ze strony tych osób w stosunku do mieszkańców Miasta Koła dzięki którym dostają comiesięczne (i to nie małe) świadczenia , a drodzy obywatele to (niestety) idzie z NASZYCH PODATKÓW (które trafiają do budżetu państwa) . Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Darek 07-01-2015 20:04
Do piachu ze Strażą Miejsko wiejska...niec nie robia tylko pączki jedzą ... juz 5 lat temu powinni ich zlikwidowac pasozytów
| Zgłoś do usunięcia
Krystian 07-01-2015 18:22
A czy oni będą stać przy słupach??? Może w końcu mu mieszkańcy sobie pomóżmy i jeśli widzimy takie fakty to po prostu dzwońmy co???
| Zgłoś do usunięcia
Anna 07-01-2015 18:19
Wydaje mi się że w Kole nie jest tak tragicznie jak w innych miastach , czasem jest to straszne ale niestety to sprawia wrażenie bałaganu, ale to są prawie same Para Banki , Polskie prawo nie dorasta do naszych czasów Ale brawo SM
| Zgłoś do usunięcia
kolo 07-01-2015 18:16
czyżby straż miejska robi wszystko żeby jej nie zlikwidować? może zaczną też sprzątać kupy na trawnikach, skoro właściciele psów nie zawsze to robią, a złapanie ich na gorącym uczynku też nie jest wcale takie łatwe?
| Zgłoś do usunięcia