sim
materace
Wiadomości Na sygnale UWAGA! Oszuści znów grasują

UWAGA! Oszuści znów grasują

02-02-2015 08:48 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,861 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
UWAGA! Oszuści znów grasują
Foto:
Policja przestrzega osoby starsze oraz samotnie mieszkające przed oszustami, którzy podają się za pracowników lub przedstawicieli firm wykonujących usługi m.in. pocztowe i energetyczne, a także za pracowników opieki społecznej. Po wizycie takich osób z mieszkania znikają pieniądze, biżuteria oraz inne przedmioty wartościowe.
Przestrogą niech będzie przykład okradzionego 29 stycznia w Kole małżeństwa.

W czwartkowe popołudnie do idącej ulicą 80-letniej mieszkanki Koła podeszła młoda kobieta podając się za pracownika społecznego i informując, że należy się starszej Pani dodatek do emerytury pokrywający koszty zakupu lekarstw. Zachęcona 80-latka za namową oszustki zaprasza kobietę oraz jej koleżankę (podająca się za kierowniczkę Pomocy Społecznej) do swojego mieszkania. Tam oszustki podczas wypełniania fikcyjnej dokumentacji proszą starsze małżeństwo o kawę oraz o mocz emerytów niezbędny do analizy, aby udokumentować, że są osobami chorymi. Podczas gdy małżeństwo wykonuje polecenia oszustek, kobiety przeszukują mieszkanie i kradną oszczędności oraz biżuterię. Następnie dziękują za wizytę i pośpiesznie wychodzą z mieszkania tłumacząc się nawałem pracy. Po kilkunastu minutach 80-latkowie zorientowali się, że zostali okradzeni.

Z policyjnych statystyk wynika, że ofiarami złodziei podają najczęściej osoby starsze oraz samotnie mieszkające. Oszuści po wzbudzeniu zaufania sprawdzają wzrokowo, gdzie w mieszkaniu znajdują się przedmioty wartościowe, a następnie pod pozorem skorzystania z toalety lub prośby skierowanej do właściciela mieszkania o szklankę wody dokonują kradzieży tych przedmiotów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!