sim

Wiadomości Sport Regionalny Turniej Tenisa Stołowego

Regionalny Turniej Tenisa Stołowego

03-02-2015 09:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,922 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Regionalny Turniej Tenisa Stołowego
Foto:
Dostrzeganie talentu każdego wychowanka, rozwój i radość z sukcesu to najszczęśliwszy czas nauczycieli. Takie chwile stały się udziałem wychowawców i wychowanków Specjalnych Ośrodków Szkolno_wychowawczych .
Już trzynasty raz…. 28. stycznia 2015 r. w sali gimnastycznej w Kościelcu odbył się XIII Regionalny Turniej Tenisa stołowego , który był jednocześnie eliminacjami do wojewódzkiego turnieju w Gnieźnie. W turnieju wzięli udział wychowankowie specjalnych ośrodków szkolno – wychowawczych z Konina, Turku, Rychwała , Słupcy i Koła.

Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Kole, zdobyli II miejsce (drużynowo)z dorobkiem 13 punktów. Pierwsze miejsce i 15 punktów zdobyła drużyną z Rychwała. Na trzecim miejscu uplasowały się drużyny ze Słupcy i Konina zdobywając 11 punktów.

Największy sukces w tym turnieju osiągnęli wychowankowie SOSW w Kole w kategoriach chłopców. Rewelacją turnieju w kategorii do lat 16, okazał się 14 letni Łukasz Ściśler. Wychowanek z Koła zwyciężył we wszystkich pojedynkach i zdobył złoty medal, wyprzedzając Kamila Krupczyka z Rychwała i Artura Robaka ze Słupcy. Trzeci rok z rzędu, bezkonkurencyjny okazał się Michał Marciniak – aktualny Mistrz Województwa Wielkopolskiego. Wychowanek z Koła również w swojej kategorii zdobył złoty medal, wyprzedzając Piotra Wojdaka i Dawida Kubackiego z Turku. Czwarte miejsce zdobył Paweł Budziński z Koła.
W kategorii dziewcząt do lat 16 zwyciężyła Ewa Bajer z Rychwała przed Nikolą Łopuszyńską i Klaudią Szymczak z Konina. Czwarte miejsce zajęła wychowanka SOSW w Kole Jolanta Jaskólska. W kategorii dziewcząt powyżej lat 16 zwycięzyła Patrycja Wolicka z Rychwała przed Renatą Kosińską ze Słupcy i Martą Łopuszyńską z Konina.

Uczestnicy Turnieju otrzymali pamiątkowe medale, nagrody i dyplomy oraz okazałe puchary w klasyfikacji drużynowej ufundowane przez Wójta Gminy Kościelec Dariusza Ostrowskiego. Organizatorzy Turnieju Pani Elżbieta Budzińska, Piotr Mroczkowski i Andrzej Sikorski podziękowali uczestnikom za udział, a opiekunom za przygotowanie zawodników i życzyli powodzenia w Mistrzostwach województwa Wielkopolskiego w Gnieźnie. Julian Bałdyka i Paweł Grabarczyk dbali o oprawę techniczną i informatyczną. Trenerów w opiece nad zawodnikami z kolskiego ośrodka wspierała Małgorzata Kolasa.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
aneta 03-02-2015 22:45
więcej zdjęć na soswkolo.szkolnastrona.pl
| Zgłoś do usunięcia