sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Wielki bal na sto par w PM5 [FOTO]

Wielki bal na sto par w PM5 [FOTO]

09-02-2015 09:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,751 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Wielki bal na sto par w PM5 [FOTO]
Foto:
Okres karnawału z jego tradycyjnymi zabawami przedszkolaki z Przedszkola nr 5 w Kole poznają przez zajęcia, literaturę , piosenki i przede wszystkim zabawę. W styczniu bawiły się na „małym balu” u siebie w przedszkolu. Okazję ku temu wyjątkową stworzyli dzieciom artyści Muzycznej Agencji Artystycznej ART Es z Łodzi. To oni w ramach kolejnego piątego już spotkania z muzyką dostarczyli dzieciom estetyczno-muzyczno-ruchowych wrażeń i mnóstwo pozytywnych emocji. Roli konferansjera i wodzireja jednocześnie podjęła się wówczas mezzosopranistka pani Ewa Szymkiewicz, a towarzyszył jej multiinstrumentalista pan Sławomir Bartkiewicz. Na małym balu królowała muzyka taneczna. Każdy maluch pląsał jak potrafił najpiękniej zachęcany przez prowadzącą imprezę panią Ewę i uczestniczące w zabawie nauczycielki.
Jednak dopiero teraz w lutym odbył się Wielki Karnawałowy Bal przedszkolaków z PM 5 zorganizowany w sali Spółdzielni Mieszkaniowej. Do organizacji imprezy przyczyniło się wiele osób. Każde bowiem przedsięwzięcie na miarę sześciooddziałowego przedszkola wymaga trochę zachodu. Pomogła grupa zaangażowanych rodziców, na których zawsze można liczyć przy tego typu okazjach, a także nauczyciele i personel pomocniczy przedszkola. Na wysokości zadania stanęła też Rada Rodziców PM 5, która wygenerowała środki na organizację balu. Z pomocą pani A. Galiszkiewicz zakupione zostały upominki dla dzieci, a mama Lenki z grupy VI za sponsorowała wszystkim słodycze. Wielkiej zaś „życiowej roli” Mikołaja podjął się pan S. Chęciński. Swoją pomoc przy organizacji balu zaoferował także pan R. Borysiewicz.

Kiedy wszystko było już przygotowane, na balową salę wkroczyli artyści ze wspomnianej i zaprzyjaźnionej z przedszkolem Agencji ART Es, którzy zadbali o muzyczną oprawę tej szczególnej imprezy. Muzycy w osobach pani Ewy Szymkowiak i pan Sławomira Bartkiwicza na wielki przedszkolny bal przygotowali także inne atrakcje. Na najmłodszych czekały rozbiegane , migotliwe , różnobarwne światełka czarujące swoimi rozbłyskami imitującymi fajerwerki. Oprócz przebojów muzyki tanecznej dobrze znanych dzieciom były też piosenki o Mikołaju. Zaskoczone niespodzianką i przybyciem takiego gościa przedszkolaki powitały go z niekłamaną radością. Szczególnie, że upominki spełniły oczekiwania najmłodszych. Jakby tego było mało, artyści z ART Es wprowadzili nowy dla przedszkolaków element pozamuzycznej zabawy. Był to tajemniczo snujący się biały „dym” , który w zestawieniu z kolorowymi światełkami i półmrokiem tworzył szczególny klimat balu. Dym jak się dowiedzieliśmy od prowadzącej imprezę pania Ewy , był niczym innym jak parą wodną, dzieci zaś były zachwycone. Po balu wiele z nich stwierdziło podobnie jak 5 letni Oliwier i Franek ,że „To był najfajniejszy i najlepszy bal na świecie!”. Było niezwykle, było inaczej i o to właśnie chodziło. Nowe wrażenia zapewnione najmłodszym długo pozostaną w ich pamięci. Może za rok znowu wydarzy się coś, co dzieci pozytywnie zaskoczy. Tymczasem będzie trzeba nieco poczekać.

Wszystkim wyżej wymienionym osobom i personelowi przedszkola za pomoc organizacyjną, zaangażowanie i poświęcony na rzecz dzieci czas podziękowania składa dyrektor przedszkola pani Agnieszka Kozajda. W jej imieniu dziękujemy także rodzicom, którzy wzięli udział w zabawie ze swoimi pociechami oraz zadbali o barwne i oryginalne karnawałowe przebrania. Zapraszamy już teraz na kolejny bal za rok.oprac. i foto R.Z. PM 5 Koło

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!