sim
kol-net
Wiadomości Powiat Kolski Minister Cyfryzacji w Babiaku

Minister Cyfryzacji w Babiaku

17-02-2015 09:57 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,124 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Minister Cyfryzacji w Babiaku
Foto:
W dniu 09.02.2015 r. Gmina Babiak gościła z wizytą Podsekretarza Stanu Bogdana Dombrowskiego – ministra administracji i cyfryzacji. Celem spotkania było omówienie efektów realizacji przez babiacki samorząd projektu realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka (w ramach projektu 30 gospodarstw domowych i 6 jednostek podległych gminie (Zespół Szkół w Brdowie, Zespół Szkół w Bogusławicach, Szkoła Podstawowa w Babiaku, Gimnazjum w Babiaku, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Babiaku, Gminny Ośrodek Kultury w Babiaku) uzyskało dostęp do Internetu.
Łącznie w ramach projektu zakupiono 169 zestawów komputerowych. Całkowity koszt projektu 878 553,06 złotych, dofinansowany w 100% w ramach POIG).

Minister Bogdan Dombrowski odwiedził Babiak w drodze powrotnej z konferencji prasowej zorganizowanej wraz z marszałkiem województwa oraz firmą INEA podsumowującą zakończenie budowy sieci szerokopasmowej w województwie wielkopolskim. Spotkanie ministra z przedstawicielami babiackiego samorządu, oświaty, kultury i pomocy społecznej odbyło się o godzinie 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Bibliotece Publicznej w Babiaku. Gości i zebranych powitał Wójt Gminy Babiak Wojciech Chojnowski. Następnie Radosław Bartczak -koordynator projekt „E-start mieszkańców Gminy Babiak” przedstawił zebranym założenia projektu i osiągnięte rezultaty.

Po prezentacji głos zabrał minister Bogdan Dombrowski, który przybliżył wszystkim plany Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji w zakresie wdrażania e-usług w samorządach oraz budowy szerokopasmowego dostępu do Internetu. Po krótkiej dyskusji goście skierowali pod adresem wójta wyrazy wdzięczności za podejmowane działania w zapobiegające wykluczeniu cyfrowemu na terenie Gminy Babiak.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!