sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Magazynował śmieci w swoim mieszkaniu

Magazynował śmieci w swoim mieszkaniu

16-03-2015 10:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,669 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Magazynował śmieci w swoim mieszkaniu
Foto:
Mieszkańcy bloku przy ul Broniewskiego nie mogli już dłużej znosić tej sytuacji! Jeden z lokatorów zamiast wynosić śmieci, znosił je do swojego mieszkania i tam gromadził.
O problemie zostali powiadomieni Strażnicy Miejscy, którzy sprawdzili przedstawione w zgłoszeniu fakty. Przeprowadzili rozmowy z mieszkańcami, a następnie z właścicielem zanieczyszczonego lokalu. Widok, jaki zastali w mieszkaniu, był przerażający. Mieszkanie w całości było wypełnione odpadami. Sytuacja taka w sposób oczywisty stanowiła zagrożenie pod kątem sanitarno – epidemiologicznym.

Takie miejsce to pole do popisu dla wszelkiego rodzaju robactwa czy gryzoni. O powyższym fakcie natychmiast powiadomiono administratora budynku - Spółdzielnię Mieszkaniową, a także kolską Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Bez zbędnej zwłoki podjęto decyzję o opróżnieniu mieszkania z zalegających tam odpadów. W miniony czwartek pracownicy spółdzielni w asyście strażników i policjantów oczyścili lokal. Wywieziono prawie siedem kontenerów śmieci. Mieszkanie zostało także zdezynfekowane.

Miejmy nadzieję, że teraz dłużej posłuży właścicielowi do celów, dla jakich zostało wybudowane.

W tym miejscu przypominamy, że 986 – to bezpłatny numer telefonu, pod którym w godzinach 6.00-22.00 można zgłaszać do Straży Miejskiej naruszenia prawa czy niepokojące mieszkańców naszego miasta zdarzenia. Mieszkańcy mogą również przekazać te informację osobiście w siedzibie Straży Miejskiej przy ul. Dąbskiej 40, gdzie do ich dyspozycji są Komendant wraz ze strażnikami.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
Tomasz 16-03-2015 23:55
Czy to nie uderza trochę w prywatność tego człowieka? Owszem, wiadomym jest, żeby Straż Miejska się tym zajęła, ale teraz każdy wie, gdzie ten człowiek mieszka i że do czystych nie należy. Może być szykanowany.
| Zgłoś do usunięcia
Magda 16-03-2015 23:33
Wielkie podziękowania dla straży miejskiej która jak sama widziałam bardo była zaangażowana . Panowie Dziękujemy .
| Zgłoś do usunięcia
T. 16-03-2015 19:23
Przynajmniej za darmo wynieśli mu śmieci, nie trzeba było prosić "synku, wyrzuć śmieci". :)
| Zgłoś do usunięcia