sim
Artbud
Wiadomości Korfball Brązowy medal MP przyjechał do Koła

Brązowy medal MP przyjechał do Koła

30-03-2015 08:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 3,302 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Brązowy medal MP przyjechał do Koła
Foto:
Kolejny medal Mistrzostw Polski w Korfballu przywieźli do Koła zawodnicy UKS Maratończyk. W minioną sobotę w Bydgoszczy odbył się turniej finałowy Mistrzostw Polski w kategorii juniorów starszych, w którym uczestniczyło pięć najlepszych zespołów wyłonionych z rozgrywek ligowych.
Nasi korfballiści po rozgrywkach ligi juniorów starszych zajmowali drugie miejsce i mieli nadzieję na srebrny medal a nawet walkę o złoto. W tym roku się nie udało, jest medal brązowy, który cieszy trenera Waldemara Pietrzaka i zawodników zwłaszcza, że kolanie byli najmłodszym zespołem finałów.

„Nie ma co ukrywać, że jak się jedzie na turniej finałowy Mistrzostw Polski to zarówno zawodnicy jak i trener myślą o zdobyciu złotego medalu, ale piękno sportu polega na tym, że nie zawsze można wygrywać. Nauczyliśmy się w klubie cieszyć z każdego medalu, więc naturalnie wspólnie z zawodnikami cieszymy się z brązu. Moi zawodnicy w sobotę dali z siebie wszystko co najlepsze zostawiając na boisku wiele potu. Turniej był bardzo wyrównany, niemal wszystkie mecze kończyły się jedno lub dwupunktową przewagą zwycięskiego zespołu. Przed nami jeszcze dwa turnieje finałowe w kategorii juniorów młodszych i młodzików, mam nadzieję, że z nich również wrócimy z medalami” - podsumował trener Waldemar Pietrzak.

SKŁAD ZESPOŁU: Laura Grochowska, Maria Jasińska, Martyna Sowińska, Paulina Lubańska, Nadia Nowakowska, Aleksandra Nowakowska, Maria Jarmuż, Kamil Przybylski, Adrian Łukasik, Krzysztof Smolarkiewicz, Marek Szałek, Filip Musialiński, Adam Łaszkiewicz, Kamil Goss.

Mamy dla naszych czytelników jeszcze jedną miłą wiadomość. Zarząd Polskiego Związku Korfballu jednogłośnie wybrał Waldemara Pietrzaka na trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w korfballu. Zadaniem kolskiego trenera będzie jak najlepsze przygotowanie naszej kadry na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które odbędą się w 2017 roku.Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!