sim
Artbud
Wiadomości Sport Robert Budny Mistrzem Francji Krav Maga

Robert Budny Mistrzem Francji Krav Maga

16-04-2015 10:10 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,084 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Robert Budny Mistrzem Francji Krav Maga
Foto:
W dniu 12 kwietnia 2015 Robert Budny i jego sparingpartner Alexandre Lockert stanęli na najwyższym stopniu podium Mistrzostw Francji Krav Maga uzyskując tym samym tytuł Mistrzów Francji Krav Maga. Do tego prestiżowego turnieju Budnego i Lockerta powołał sam Alain Formaggio, Dyrektor i Założyciel Krav Maga International Federation (KIF).
Francja jest prekursorem turniejów Krav Maga. Na chwilę obecną jest jedynym krajem na świecie, w którym odbywają się tego typu zawody. Z uwagi na duże zainteresowanie Mistrzostwami z pewnością niebawem inne kraje przyłączą się do takiego propagowania Krav Maga jako sportu i systemu samoobrony. Zawody polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Startować można było w kategoriach: kobiety, mężczyźni, team mieszany (kobieta i mężczyzna), weterani. Podczas walk używać można było atrap noży i pałek oraz stosować techniki we wszystkich płaszczyznach.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Wzięło w nich udział blisko 160 zawodników. Zorganizowane zostały przez Fédération Française de Karaté et Disciplines Associées (FFKDA) z j. fran. Francuski Związek Karate oraz Powiązanych Dyscypliny. Sędziami zawodów byli delegaci (Główni Instruktorzy lub Dyrektorzy) wszystkich szkół Krav Maga, zarejestrowanych we Francji.
Robert Budny jest założycielem i dyrektorem Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), od 2002 roku zajmuje się sztukami i systemami walki. Posiada m.in. czarny pas drugiego stopnia w Krav Maga oraz 2 dan Oyama Karate. W 2010r. założył własny klub sportowy (WSSW). Jego studenci odnoszą liczne sukcesy sportowe. Robert Budny jest pierwszym Polakiem, który wziął udział w Mistrzostwach Francji Krav Maga. Jako Polski Przedstawiciel Krav Maga International Federation już zapowiedział, że niebawem przygotuje i przeprowadzi podobną imprezę w naszym kraju. Wielokrotnie nasz Kolanin promował system samoobrony w rodzinnym mieście na darmowych Otwartych Warsztatach Samoobrony, które organizował jego brat Mariusz Budny (Radny Miasto Koła). Kolejna seria szkoleń w Kole z udziałem Roberta Budnego - Mistrza Franci Krav Maga odbędzie się już na przełomie roku. W najbliższych miesiącach poinformujemy Państwa, o terminie warsztatów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!