sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Żonkile od hospicjum

Żonkile od hospicjum

20-04-2015 10:23 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,262 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Żonkile od hospicjum
Foto:
W ostatnią niedzielę (19 kwietnia) przed kolskimi kościołami odbyła się akcja „Pola nadziei dla hospicjum w Licheniu”. Wolontariusze zbierali fundusze na potrzeby funkcjonowania licheńskiej placówki dla osób przeżywających swoją chorobę. W podziękowaniu każdy z ofiarodawców otrzymał żonkil – symbol walki z nieuleczalną chorobą.
„Pola nadziei” są doroczną kampanią prowadzoną przez hospicja i ośrodki opieki paliatywnej w Polsce i na całym świecie. Tegoroczna akcja odbywa się w miesiącach wiosennych tradycyjnie na terenie licheńskiego Sanktuarium i w zaprzyjaźnionych parafiach, m.in. Ślesinie, Sompolnie, Kramsku i właśnie na terenie naszego miasta. 
Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym powstało w 2009 r. Pomaga pacjentom w godnych warunkach mogli spędzić ostatnie chwile życia i przygotować się do własnej śmierci. Znaczna część środków koniecznych do funkcjonowania ośrodka jest pozyskiwania m.in. od ludzi dobrej woli, którzy przekazują na rzecz hospicjum swój 1% podczas rozliczania się z podatku dochodowego, od darczyńców i dobrodziejów, a także ze zbiórek publicznych, takich jak wspominana – „Pola Nadziei”.

W ostatnią niedzielę „Pola nadziei” po raz kolejny odbyły się w naszym mieście. Wolontariusze z Gimnazjum nr 2 oraz Zespołu Szkół nr 1 po wszystkich Mszach św. zbierali fundusze na hospicjum, w zamian wręczając po jednym żonkilu. Kolanie jak każdego roku wyróżnili się dużą ofiarnością i wrażliwością na potrzeby osób nieuleczalnie chorych. Akcja w Kole odbyła się przy wsparciu i życzliwości parafii Podwyższenia Krzyża Świętego oraz Matki Bożej Częstochowskiej.

fot. Wolontariat Hospicyjny im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!