sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Gimnazjum nr 2 na Festiwalu Nauki i Sztuki

Gimnazjum nr 2 na Festiwalu Nauki i Sztuki

22-04-2015 08:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,306 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Gimnazjum nr 2 na Festiwalu Nauki i Sztuki
Foto:
W dniu 15 kwietnia br. po raz szósty 38-osobowa grupa uczniów z Gimnazjum nr 2 w Kole wzięła udział w XVIII Poznańskim Festiwalu Nauki i Sztuki, który odbył się w Instytucie Fizyki UAM.
Uczniowie, podzieleni na grupy, uczestniczyli w zajęciach z optyki przygotowanych przez Studenckie Koło Naukowe Optyki i Optometrii. W gabinecie optometrycznym mogli zbadać swój wzrok. Następnie udali się na wykład zatytułowany „Fizyka polowania roślin i zwierząt”. Poznali metody stosowane przez drapieżniki polujące w powietrzu, na piaskach pustyni i w środowisku wodnym a także przez rośliny w kontekście mechaniki, akustyki i optyki.

Festiwal zakończył pokaz „Fascynująca fizyka”, który poprowadzili asystenci zatrudnieni w Pracowni Demonstracji i Popularyzacji Fizyki. Przeprowadzili szereg doświadczeń, które pozwalają obserwatorowi zastanowić się nad naturą otaczającego go świata. Przygotowane demonstracje dotyczyły wielu działów fizyki: elektryczności, magnetyzmu, optyki klasycznej i kwantowej, fizyki niskich temperatur, ciała stałego, plazmy, mechaniki kwantowej.

Udział w tego typu przedsięwzięciach przyczynia się do rozwijania zainteresowań fizyką. Wyzwala w młodzieży postawy badawcze, dzięki którym może ona poznać prawidłowości świata przyrody, a także chęć eksperymentowania. Pokazuje, jak rozległe zastosowania ma fizyka w życiu codziennym. Uczniowie dowiedzieli się, że prawa fizyki udzielają odpowiedzi na wiele pytań, które nurtują nas bez względu na to, ile mamy lat.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!