sim
kol-net
Wiadomości Miasto Koło Ptasie odchody w parku. Czy to już plaga?

Ptasie odchody w parku. Czy to już plaga?

22-04-2015 17:51 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 6,398 | Komentarzy: 5
Jubiler Euro Koło
Ptasie odchody w parku. Czy to już plaga?
Foto:
Z dnia na dzień aura coraz bardziej składnia ku spacerom i spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu, jednak są w naszym mieście miejsca, które mimo swojego przeznaczenia muszą być omijane.
Jako przykład chcielibyśmy przedstawić Park Miejski Moniuszki, gdzie nad naszymi głowami gniazda swoje tworzą gawrony. Wiele ptaków to jednocześnie duża ilość odchodów, które spadają na ziemię. Pech chciał, że najwięcej gniazd znajduje się nad główną aleją, która powoli zaczyna zmieniać kolor na biały.

Wczoraj umieściliśmy na naszym profilu Facebook'owym zdjęcie alejki od strony 3 Maja. Po chwili posypały się wiadomości od czytelników, którzy są zbulwersowani tą sytuacją. Wielu z nich twierdzi, że nie raz stało się przypadkowym celem "białej amunicji". Matki z dziećmi od jakiegoś czasu omijają to miejsce, bo jak twierdzą "nie chcą wyjść brudne z parku".

Wiele miast boryka się z tym problemem. Ptaki wybrały sobie miejskie drzewa na miejsce lęgowe. Skłania je ku temu bliskość pożywienia. Szukając podobnych sytuacji w internecie, spotkaliśmy bardzo wiele przykładów miejscowości, gdzie podjęto próby odstraszania ptaków. Jednym się to udało a drudzy wciąż walczą.

Należałoby sobie zadać pytanie "Czy to nie jest już poważny problem?" Dotychczas Park Moniuszki był miejscem wypoczynku wielu mieszkańców a teraz? przejściem na skróty, które trzeba pokonać co sił w nogach.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
Lool 23-04-2015 20:04
Zastanawiam się, czy ci co boją się dostać plackiem, boją się bardziej tego placka, czy mycia się przez to??
| Zgłoś do usunięcia
T. 23-04-2015 20:03
I co niby z tą plagą zrobić? Wytępić? Pozabijać, a może połowę parku wyciąć? Ja nie widzę tam nic niezwykłego. Takie rzeczy są w każdym parku, które jest obładowane wysokimi drzewami. Jeżeli ktoś się boi zostać zbombardowany niech siedzi w domu, bo o zgrozo nawet idąc normalną ulicą można dostać. A jak wiadomo ptasie odchody to od razu wypalają skórę aż do mięsa.
| Zgłoś do usunięcia
A 23-04-2015 13:43
Do T. wiesz to nie o to chodzi.. tylko o to ze tam jest plaga tych ptaków i nie można normalnie przejść w tamtym miejscu nie zostać zbombardowanym.. Ja jak lubiłam z dzieckiem chodzić przez ten park tak go teraz omijam szerokim łukiem bo nie chce wyjść razem z dzieckiem brudna... A jak Tobie to nie przeszkadza to sobie stań w parku w tamtym miejscu i zobaczymy czy nie zmienisz zdania...
| Zgłoś do usunięcia
T. 22-04-2015 19:54
No tak, to naprawdę bardzo dziwne, że obok drzew są ptasie kupy i szok, że w parku są drzewa.
| Zgłoś do usunięcia
Markus 22-04-2015 18:47
Nalezy zbierac wszelkie guano. Podobno stanowi cenny nawoz. W niektorych krajach np, w Peru jest towarem eksportowym. Co prawda nasze, rodzime, kolskie guano nie pochodzi od kormoranow, pelikanow czy gluptakow ale na pewno da sie wykorzystac. A moze w nowej elektrocieplowni?
| Zgłoś do usunięcia