Wiadomości Sport Siatkarski sukces Liceum Ogólnokształcącego

Siatkarski sukces Liceum Ogólnokształcącego

04-05-2015 17:03 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,779 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
W dniach 29-30 kwietnia 2015 (środa-czwartek) w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gostyniu odbył się finałowy turniej XVI Licealiady Województwa Wielkopolskiego w Piłce Siatkowej Chłopców. W mistrzostwach wzięły udział zwycięskie drużyny zawodów rejonowych.
W pierwszym dniu mistrzostw były rozgrywane mecze grupowe. W grupie A do półfinału awansowała drużyna ZSZ Gostyń, natomiast o drugą lokatę rozegrał się zacięty mecz, w którym ZSO z Gostynia okazał się lepszy od rywali z Puszczykowa wygrywając 2:1. W grupie B rywalizowały zespoły z Kalisza, Koła, Wrześni oraz Piły. Najlepszą ekipą okazała się drużyna LO Koło, która wygrała wszystkie mecze, tracąc tylko jednego seta. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Kalisza, którzy wyprzedzili Wrześnię oraz czwartą Piłę.

Na początku drugiego dnia turnieju rozegrano spotkania półfinałowe. Po zaciętym meczu ZSO z Gostynia pokonał w dwóch setach LO Koło. Drugi półfinał zakończył się zwycięstwem ZSZ Gostyń nad drużyną z Kalisza dopiero po tie-break’u.

W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny: LO Koła oraz Kalisza. Po zaciętym meczu lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 2:1. Spotkanie finałowe, siatkarzy z Gostynia, toczyło się do trzech wygranych setów, drużyna ZSZ gładko pokonała ZSO 3:0. W nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca, na początku czerwca, siatkarze z gostyńskiej „zawodówki” będą reprezentowali nasze Województwo na finałach ogólnopolskich w Ostródzie.

Nagrodę indywidualną MVP, dla najlepszego zawodnika turnieju otrzymał Kamil Koligot z LO w Kole.