sim

Wiadomości Urząd Miejski w Kole Gmina Miejska Koło stawia na czyste powietrze i odnawialną energię

Gmina Miejska Koło stawia na czyste powietrze i odnawialną energię

12-05-2015 08:56 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,510 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
Gmina Miejska Koło stawia na czyste powietrze i odnawialną energię
Foto:
Gmina Miejska Koło w ramach przeprowadzonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie konkursu uzyskała dotację w wysokości 85% kosztów projektu z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007 – 2013 w ramach działania 9.3. Termomodernizacja obiektów użyteczności publicznej - plany gospodarki niskoemisyjnej na realizację projektu pn.: „Opracowanie Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Koło”.

Głównym celem projektu jest opracowanie „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Koło” (PGN). Jego realizacja umożliwi aktualną ocenę stanu powietrza w Mieście. Dodatkowo analizie została poddana gospodarka energetyczna Miasta Koła. Dokument nakreśli działania w zakresie ograniczenia emisji, poprawy efektywności gospodarki oraz zwiększenia ilości energii z odnawialnych źródeł. Realizacja projektu objęła swoim zakresem stworzenie bazy danych z inwentaryzacji substancji szkodliwych, przeliczonej na ekwiwalentny CO2, niezbędne szkolenia dla pracowników Urzędu Miejskiego w Kole oraz promocję projektu. Wykonawcą Planu jest Pomorska Grupa Konsultingowa S.A. z Bydgoszczy.

W ramach analizy gospodarki energetycznej Miasta postawiono na wzrost efektywności energetycznej. Oznacza to w praktyce lepsze wykorzystanie dotychczasowych źródeł pozyskiwania energii do celów oświetleniowych i grzewczych oraz wzrost świadomości energetycznej społeczeństwa. W Planie przedstawiono pakiet inwestycji odnoszących się do sfery publicznej i prywatnej wraz z określeniem źródeł ich finansowania i wskazaniem efektu ekologicznego w postaci istotnego zmniejszenia emisji ekwiwalentnego dwutlenku węgla obejmującego wszystkie szkodliwe substancje organiczne i nieorganiczne, przyczyniające się do wzrostu chorób nowotworowych i innych związanych głównie z układem oddechowym.

Plan został wyłożony do publicznego wglądu dla mieszkańców, aby wszyscy zainteresowani uczestnicy projektów z nim związanych mogli się zapoznać z możliwościami przechodzenia na gospodarkę niskoemisyjną.

Z projektem Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Gminy Miejskiej Koło można zapoznać się w terminie od 05.05.2015 r. do 26.05.2015r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Kole, przy ul. Stary Rynek 1, w pokoju nr 206 w godzinach od 7.30 do 15.00 oraz na stronie internetowej Urzędu Miejskiego

http://www.kolo.pl/pl/aktualnosci/2793/obwieszczenie-burmistrza-miasta-kola-z-dnia-05.05.2015-r.

Uwagi i wnioski w niniejszej sprawie można składać do dnia 26.05.2015 r. w wybranej formie:

1. na piśmie na adres: Urząd Miejski w Kole, ul. Mickiewicza 12, 62-600 Koło.

2. drogą elektroniczną, opatrzone tematem: „wyłożenie PGN” na adres: um@kolo.pl

3. osobiście do protokołu w budynku Urzędu Miejskiego w Kole, pokój nr 206 w godzinach od 7.30 do 15.00.

Link do głównego serwisu Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko  http://www.pois.gov.pl


Image titleChcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku Materiał sponsorowany. Redakcja nie jest jego autorem i nie ponosi odpowiedzialności za treść w nim zawartą
Urząd Miejski w Kole
Kontakt z autorem: um@kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
ANNA 13-05-2015 12:02
DO M A CO MAMY PO WYBORACH NIBY burmistrza z PIS ??? ZMIANY, ZMIANY, PODWYŻKI ,PODWYŻKI ZWOLNIENIA I ZWOLNIENIA A I SPALARNIE DOSTANIEMY W PREZENCIE OD MACIASZKA , CZY TO POZYTYWNE ZMIANY? MŁODZIEŻY NAWET NA BILET DO DUBLINA JUŻ NIE BĘDZIE STAĆ NIE MÓWIĄC O WYJEŹDZIE , PANIE FI.....ZWANY MODERATOREM , KIEDY ANKIETA NA TEMAT POPULARNOŚCI POCZYNAŃ NASZEGO BURMISTRZA ????
| Zgłoś do usunięcia
M 12-05-2015 12:39
A jeszcze przed wyborami na burmistrza straszyliście, że jak PiS wygra to będzie jeszcze większa stagnacja + pomnik Kaczyńskiego + marsze smoleńskie! A co mamy? - zmiany, zmiany, zmiany, fundusze unijne! ___24 maja też wybierzmy zmiany, a nie "dobry start dla młodych do Dublinu i Oslo"... no właśnie - skoro w Kole potrafiliśmy się zjednoczyć dla zmiany, w kraju też niech nam się uda. ;)
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 12-05-2015 12:26
No a teraz pieniądze będą płynąć strumykiem wystarczy że burmistrz pochyli swoją osobę , brednie i tyle nic z Unii nie dostali a dofinansowanie do basenu , termoizolację szkół itp do G.........? PIS-owskie pieski i tyle , ten co często mija sie z prawdą ............. na pewno wszystko załatwi , na początek sołtysów co ????m
| Zgłoś do usunięcia
kolo 12-05-2015 10:57
Za poprzedniego Burmistrza Koło otrzymało ZERO pieniędzy z Unii. Bez komentarza.
| Zgłoś do usunięcia
ludzie 12-05-2015 09:59
Słuchałem w cześniejszej debaty i byłem w szoku...proponowano ludziom na Wyspie wykup mieszkań nigdy przez komunalkę nie remontowanych. Jak Wam nie wstyd! No jak???? Na wszystko pieniądze są. Na modeli, na modelki, na cuda na kiju ale na remont dla najbiedniejszych brak. Wstyd i hańba dla miasta a na dodatek panowie radni zdziwieni, że ludzie nie chcą sami wykupić mieszkań a za co???Moze dlatego byli radni przegrali z nowymi...bo nic dla Wyspy nie zrobili. Sami tam mieszkając. Mieszkania chcą wykupić Ci, którzy pieniadze mają i jeszcze się domagają zniżek. A dlaczego nie oszczedzali całe życie jak inni i nie kupili w spóldzielni albo prywatnie??co?? Ponoć mają to niech oszczędzają i wykupują po bozemu za jakieś stotysiecy!!!!! Pieniądze jakie otrzyma miasto to będą grosze i za to nie wyremontują mieszkań. Na remonty to nie ma nigdy ale jak człowiek chciał coś w komunalnym mieszkaniu zrobić innowację to miał zakaz bo nie jego! Czy pan burmistrz przeszedł się kiedyś po starowce? Albo była władza?Nigdy czy pan Szafrański przeszedł się był po wszystkich mieszkaniach na Wyspie? W koncu przewodniczącym jest!A wczesniej pani Pekacz? Nigdy!!Ale pieniadze na kastingi na modele w Domu Kultury to dają!
| Zgłoś do usunięcia
re 12-05-2015 09:52
wnioski składało się w styczniu 2015
| Zgłoś do usunięcia
Kolanka od urodzenia 12-05-2015 09:42
A kiedy wniosek był złozony? Za tego czy wcześniejszego burmistrza?Bo to cierkawe jest.
| Zgłoś do usunięcia