sim
Artbud
Wiadomości Miasto Koło Ekonomik przed wizją likwidacji. Szkoła zostanie podzielona [VIDEO]

Ekonomik przed wizją likwidacji. Szkoła zostanie podzielona [VIDEO]

12-05-2015 12:22 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 132,353 | Komentarzy: 95
Jubiler Euro Koło
Ekonomik przed wizją likwidacji. Szkoła zostanie podzielona [VIDEO]
Foto:
Głośno się zrobiło po naszym ostatnim artykule dotyczącym planów Starostwa Powiatowego w sprawie problemów w oświacie. W wywiadzie jaki przeprowadziliśmy ze starostą Wieńczysławem Oblizajkiem może nie wprost, jednak mogliśmy odczytać o jaką szkołę chodzi i jaki zakres obejmą zmiany.
Kilkadziesiąt minut po publikacji piątkowego materiału otrzymaliśmy telefon od dyrektora Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych w Kole z wnioskiem o sprostowanie i źródło takich informacji. Oświadczenie Pani Dyrektor pojawiło się również na szkolnym profilu facebook, gdzie zarzucała kłamstwo naszej redakcji (tekst poniżej). Z naszych informacji jakie udzielił nam jeden z uczniów, również nauczyciele "prosili" uczniów o wstawienie treści oświadczenia na swoich prywatnych profilach. Nie dziwimy się, że artykuł ten przysporzył wielu emocji, jednak posądzanie nas o kłamstwa i wprowadzanie opinii publicznej w błąd jest delikatnie mówiąc "niestosowne".

Nasz pierwszy artykuł w temacie przenosin szkoły nie miał na celu jej obrazy czy też ujmowania zasług jakie bez wątpienia wnosi w kształcenie młodego pokolenia miasta Koła i powiatu kolskiego, a jedynie ukazanie problemów w kolskiej oświacie oraz przestawienie planów kolskiego starostwa.

Wracając do piątkowej publikacji - w pierwszej wersji artykułu znalazły się redakcyjne rozważania co do prawdopodobnego scenariusza jaki planowany jest w najbliższym czasie. Napisaliśmy wtedy, że naszym zdaniem słowa Starosty Kolskiego można odczytać jednoznacznie iż to "Ekonomik" był tą szkołą, która zostanie podzielona. W ostatnim akapicie rozszerzyliśmy domysły owego scenariusza o wizję podziału: technika do Zespołu Szkół Technicznych w Kole a licea profilowane do Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole. Jak się okazało podczas naszego wywiadu z wicestarostą Markiem Banaszewskim - nasza wizja i obawy samorządu szkolnego sprawdziły się w 100%.Aby zakończyć spekulacje i niedomówienia na rozmowę przy kamerze zaprosił nas w dniu wczorajszym wicestarosta Marek Banaszewski, który w szczegółach opowiedział nam jak mają wyglądać zmiany.

Na ulicy Kolejowej obecna szkoła zostanie przekształcona na Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Kole.

Więcej o zmianach w poniższym wywiadzie:


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (95)
DO mięso mielone 19-05-2015 23:36
Ty to może i byłeś na stanie tej szkoły, bo pewnie jeśli chodzi o chodzenie to nie miałeś po drodze. Dla ciebie zapewne nie musi istnieć żadna szkoła. A tak w ogóle gdybym miał być jednym z cweli tej szkoły, tak jak to piszesz, to bym się przeniósł, ale ty zapewne nie miałeś takiej możliwości.
| Zgłoś do usunięcia
ROY 18-05-2015 06:42
.. wpis do ROYA , właściwie o co Ci chodzi ? pomyliłaś miejsce i temat omawiany na tym linku , kwestie interpunkcji ,ortografia itp. ocena jakości edukacji co to jest ? przyczepiasz się do pisowni ? pisze jak chcę i całe szczęście że kiedy się edukowałem nie musiałem wysłuchiwać takich nawiedzonych edukatorów niemniej pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
mieso mielone 17-05-2015 20:10
jestem tegorocznym absolwentem tej szkoly i stwietdzam niezwykle kiepski jej poziom.przez 4 lata zbijalem baki..jej losy sa mi obojetne moze isc pod mlot a niech ta..przyjmuja samych cweli i lafiryndy..
| Zgłoś do usunięcia
mloda 15-05-2015 22:19
Nasi "kochani" koledzy i kolezanki z Kazia juz sie martwia ze beda musieli przyjac ekonom. Ta akcja z zamykaniem naszego ZSEA idealnie polazuje jak bardzo spie**oleni sa ludzie. Zamiast pomoc w walce, wspierac..to wbijaja noz w.plecy. To sklocilo szkoly ze soba : /
| Zgłoś do usunięcia
NAUCZYCIEL 15-05-2015 21:15
CAŁA OŚWIATA POWINNA TRZYMAĆ SIĘ RAZEM!!!
| Zgłoś do usunięcia
Wspólna sprawa 15-05-2015 19:02
Przestańmy na siebie wylewać pomyje. Licytować się która szkoła lepsza, a która gorsza. Od dawna w edukacji nie wyniki matur i innych egzaminów decydują o tym która szkoła jest lepsza. Dziś mówić się powinno o tzw. edukacyjnej wartości dodanej, czyli dokonywać oceny szkoły w oparciu o rzeczywisty przyrost wiedzy u danego ucznia. Jeśli do szkoły trafia uczeń dobry, zdolny i zmotywowany to przy takim samym nakładzie pracy nauczycieli i szkoły jego wyniki muszą być wyższe od ucznia, który jest słaby i mniej zdolny. Łączenie szkół ma tylko jeden cel oszczędności samorządów. W całej sprawie najbardziej przykre jest to, że powiat nie jest w stanie utrzymać szkół na swoim terenie. Pieniądze są na wszystko, na diety, na wysokie pensje, na festyny, popijawy itp nie ma ich tylko na szkoły, w tym na szkoły kształcące w zawodach. A to właśnie one potrzebują dofinansowania. Subwencja oświatowa jest taka sama na każdego ucznia, ale wykształcenie zawodowe wymaga dodatkowych nakładów. Ministerstwo tworzy przepisy, ale nie daje pieniędzy na ich zrealizowanie. Koszty przerzuca na samorządy, a te oszczędzają jak mogą. Zamiast więc obrzucać się błotem zjednoczmy siły w walce na rzecz całego środowiska oświatowego w powiecie. Zróbmy wszystko by nie doszło do przyjęcia uchwały, zaprotestujmy, napiszmy sprzeciw do Kuratorium. Powalczmy o wspólną sprawę. Wszystkie szkoły w mieście to szkoły z dużymi tradycjami. Nie pozwólmy by pieniądze przyćmiły nam wspólny cel- dobro naszej młodzieży.
| Zgłoś do usunięcia
Absolwent. 15-05-2015 17:32
Mam prośbę do redakcji E-Koło aby zwróciła się do Starostwa o udostępnienie projektu remontu i rozbudowy SOSW sprzed kilku lat/prawdopodobnie przed wyborami samorządowymi/w celu poprawy warunków bytowych wychowanków tego Ośrodka.Dokumentacja projektowa była udostępniona w prasie lokalnej lub w internecie/dokladnie nie pamietam/.Po otrzymaniu dokumentacji proszę o udostępnienie jej na Waszym portalu.Ciekawe jak z tego wybrnie Starostwo ?
| Zgłoś do usunięcia
do ROY 15-05-2015 14:31
Na oświacie się nie oszczędza. Jej zadaniem jest efektywne kształcenie na wysokim poziomie z dobrze rozwiniętą bazą dydaktyczną. A w kolskich szkołach - stare ławki, góra dwa laptopy na całą szkołę i rzutnik. Do tego likwidacja szkoły i przenoszenie oddziałów pomiędzy pozostałe placówki doprowadzi do obniżenia poziomu nauczania, zwłaszcza pod skrzydłami ZST (niskie wyniki matur, słaba zdawalność egzaminów zewnętrznych - kwalifikacyjnych(zawodowych)). Rozumiem, że na Twojej edukacji oszczędzano - stąd wynikają te błędy interpunkcyjne, ortograficzne, składniowe i stylistyczne. Współczuje, natomiast maximusowi(z małej litery) polecam zapoznanie się z ustawą o systemie oświaty, ustawą o finansach publicznych, Kartą Nauczyciela i protokołami zarządu powiatu z ostatnich 2-3 lat (do wglądu na BIP'ie oraz w Starostwie Powiatowym).
| Zgłoś do usunięcia
lok 15-05-2015 13:55
mlodzi ludzie co mieli troche oleju w glowie dawno wyjechali zostali same buraki na tej wsi kolskiej
| Zgłoś do usunięcia
DO ROY 15-05-2015 13:08
To w takim razie pozamykać wszystkie szkoły! Głupim społeczeństwem się łatwiej rządzi.
| Zgłoś do usunięcia
Tomasz 15-05-2015 07:12
Jestem ciekawy co po przeniesieniu Ekonoma powstanie w tym budynku ? Pustostan ?
| Zgłoś do usunięcia
ROY 15-05-2015 07:10
do wszystkich obrońców Ekonomika, te wszystkie Wasze argumenty - dobra szkoła , zdawalność , i te bzdety i ten wpis od Ja o górze pieniędzy dla ZST są żenujące , myślę że nawet pogarszają i tak trudna sytuacje Ekonomika ,nie przyjmujecie do mózgownicy że każda działalność gospodarcza czy oświatowa jest oparta na finansach i taka jak pisał maxsimus - albo kasa jest albo jej niema ,to jest klucz do tworzenia dalszych poczynań organu samorządowego i dyrekcji szkoły czy też szkół , a ten wpis Ja nie wymaga mojego komentarza jest naprawdę żenujący świadczący o braku podstawowej wiedzy - do Bursy się nie dokłada - no przecież to nie Bursa Szkolna to Biurowiec różnych instytucji lub hotel , gdyby im przyszło ( Bursie ) utrzymać budynek z tej subwencji jaką otrzymują na uczniów mieszkających w Bursie to by już dawno była plajta finansowa i to tyle
| Zgłoś do usunięcia
Lukasz 14-05-2015 23:27
Zastanówcie się Kochani dwa razy zanim w kolejnych wyborach samorządowych zagłosujecie na PSL!!! A przypominam, ze w obecnej kadencji Rady Powiatu, która odpowiada za szkolnictwo ponadgimnazjalne, jest zdecydowana większość zielonych dziadków z PSL!!! A więc Panie i Panowie Radni... Wasz pomysł nasz wyrok. My nie zapomnimy
| Zgłoś do usunięcia
zenon 14-05-2015 22:48
zlikwidować starostwo a starostę na bezrobocie
| Zgłoś do usunięcia
ola 14-05-2015 22:28
Haha zabawnie bardzo. ZSEA tak latwo sie podda. To nasza szkola. A wypowiedzi starosty sa zenujace. Nie potrafi sie wyslowic. Na pytanie o wyniki maturalne nie odpowiada. Dlaczego? Bo tak naprawde gowno wie o swoim rejonie. Nie interesuje go to. I taka jest prawda . Dlugo na tych stołeczkach panowie nie posiedza
| Zgłoś do usunięcia
JA 14-05-2015 19:49
BURSA SZKOLNA wcale nie generuje obciążeń dla starostwa - mieści się w finansach na wychowanka. Resztę co trzeba dołożyć do subwencji państwowej dokłada sama z wypracowanych własnych środków. Natomiast prawdą jest, że góóórrrę pieniędzy starostwo dokłada do szkoły ZST. Pan w-ce starosta zapomniał powiedzieć, że w zdawalności MATUR EKONOMIK jest lepszy od ZST i innych szkół średnich, oprócz oczywiście LO.
| Zgłoś do usunięcia
akos 14-05-2015 19:28
Chyba chcą żeby ich ludzie na taczkach z tego starostwa wywieźli. Usuwać jedną z lepszych szkół w powiecie. Tak tak, bardzo mądrze.
| Zgłoś do usunięcia
kkk 14-05-2015 18:41
nauczycieli ****
| Zgłoś do usunięcia
kkk 14-05-2015 18:38
jestem uczennicą ekonomika, i nie żałuję mojego wyboru, a wręcz przeciwnie, jestem dumna, że mogę uczyć się w tej szkole, jest w niej bardzo przyjazna atmosfera, której nie ma w wielu szkołach, każdy stara się być wobec siebie pomocny, kadra nauczycielska jest na wysokim poziomie, nie są obojętni na nasze wyniki, gdy mamy problem zawsze możemy się do nich zwrócić o pomoc, w naszej szkole jest również dużo rozrywki, dodatkowe zajęcia sportowe, nauczyciele języków bardzo dokładnie prowadzą lekcje, angielski jest na wysokim poziomie, język polski w moim gimnazjum był słabo prowadzony, ale po czasie spędzonym w ekonomiku język polski to jeden z moich ulubionych przedmiotów, jest to pewnie zasługa naszych kochanych nauczycielów, nie wyobrażam sobie, żeby teraz ta szkoła przestała istnieć. Za dużo dobra dla ludzi, za dużo sentymentalnych wspomnien, za dużo dobrych wartości przekazała mi ta szkoła ! A WIĘC BEZ WAHANIA ZAPRASZAM GIMNAZJALISTÓW, ABY SKŁADALI PAPIERY I MIELI TAKIE SAMO ZDANIE JAK JA NA TEMAT TEJ WSPANIAŁEJ SZKOŁY !!!!
| Zgłoś do usunięcia
licealistka 13-05-2015 23:54
W dupach się poprzewracało, Kaziu leci teraz w ilość uczniów a nie jakość, poziom nauczania a Kościelec..jeden wielki spęd, tak było i jest od zawsze. Ekonom też ma swoje za uszami no ale ku**a bez przesady. Nie oddamy ekonoma !!!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
fafa 13-05-2015 23:53
Starostą *
| Zgłoś do usunięcia
fafa 13-05-2015 23:50
No ten koleś ledwo mówi i razem z tym starostom powinni zrobić miejsce młodszym. Może oni by znaleźli kase na jedną z najlepszych jak nie najlepszą szkołę w powiecie jaką jest Ekonomik.
| Zgłoś do usunięcia
Niueste 13-05-2015 23:25
Temat był już zaczynany przez pana starostę kilkanaście lat temu. Aż uwierzyć trudno, że pomysły wracają. Wtedy chciano przenieść ekonomik do Powiercia. Starostwo, jako "właściciel", miało takie i podobne pomysły - wtedy nie wyszło. Oby i teraz nie udało się im.
| Zgłoś do usunięcia
Niueste 13-05-2015 23:25
Temat był już zaczynany przez pana starostę kilkanaście lat temu. Aż uwierzyć trudno, że pomysły wracają. Wtedy chciano przenieść ekonomik do Powiercia. Starostwo, jako "właściciel", miało takie i podobne pomysły - wtedy nie wyszło. Oby i teraz nie udało się im.
| Zgłoś do usunięcia
gość2 13-05-2015 18:47
pani dyrektor i uczniowie nie dadzą zabrać ekonomika. Poziom kształcenia jest tam wyższy niż w kaziku a uczniom i nauczycielom jest tam dobrze, zapewne, więc będą jakieś strajki i petycje bo nikt z ekonoma tanio skóry nie odda!!!!
| Zgłoś do usunięcia
xoxo 13-05-2015 17:12
sprzedamy i zaorzemy KOŁO !!!!!!! Dziękuje bardzo za taka władze. Ratusz przewietrzono, teraz czas na urzad powiatowy!!!
| Zgłoś do usunięcia
rozsądek 13-05-2015 17:04
Wg mnie skoro bursa za chwilę nie będzie miała dzieci bo plastyk się z Koła wyniesie proponuję pod rozwagę zlikwidowanie bursy i przeniesienie całego sosw do bursy - ewentualnie bursę przenieść do Kościelca. Kościelec zrobić stolicą powiatu.
| Zgłoś do usunięcia
do zsea 13-05-2015 16:54
Ty chyba mówisz nie o tej szkole... Widać ile wiesz
| Zgłoś do usunięcia
ikar 13-05-2015 13:13
pan starosta za długo jest na swoim stanowisku!!!! Liczy się tylko jego "kieszeń" i kolesi od kielicha. Powszechnie znane są jego układy i układziki. Teraz ekonom, a za rok , dwa... kto następny? Może , panie starosto, czas odejść? Panie Banaszewski, poziom pańskiej wypowiedzi jest żenujący. Jaką szkołę pan kończył?. . Również czas odejść. Kto na was głosował? Teraz chcecie zawieść swoich wyborców. Zmian poszukajcie wokół siebie.(małe litery nie są przypadkowe)
| Zgłoś do usunięcia
xxxxx 13-05-2015 13:10
Jestem uczennicą ZSEA w Kole. Ta placówka to nie tylko mury szkoły, lecz także nauczyciele, dyrekcja, nauczyciele i my UCZNIOWIE. Starosta mówi, że jest mało uczniów, zróbcie mu na złość drodzy GIMNAZJALIŚCI i złóżcie swoje podania do ZSEA a nie do LO czy ZST. Kocham swoją szkołe i mam zamiar walczyć o nią do końca, nie pozwóly jej zlikwidowac! Także GIMNAZJALIŚCI wszystko w waszych rękach, złóżcie podania do ZSEA!!
| Zgłoś do usunięcia
zsea 13-05-2015 12:28
No w końcu ktoś się zabrał za to MIEJSCE... Ile można patrzeć jak rodzice przychodzą z ŁAPÓWKAMI żeby ich "zdolne" dzieci przeszły do następnej klasy.... Ilu uczniów jest traktowanych jak śmieci tylko dlatego że są biedniejsi. O słownym dogryzaniu już nie wspomne... (mówię tu o nauczycielach nie uczniach) Technikum ekonomiczne jest w Kościelcu, jak ktoś będzie chciał to tam pójdzie. ZSEA zlikwidować całkowicie.... Bardzo dobry poziom ma LO czy ZST Jak bądzie potrzeba to w tych szkołach otworzą profile.
| Zgłoś do usunięcia
xxx 13-05-2015 09:07
dzieciom z sosw juz nic sie od zycia nie nalezy ? dlaczego maja miec gorsza szkole? pytacie co z salą.. te dzieciaki tez maja wf !
| Zgłoś do usunięcia
do as 13-05-2015 08:39
czy ty kolego masz jakiekolwiek pojęcie o tym co mówisz? nie znasz ani kadry, ani stanu wyposażenia szkoły, skoro sprzęt geodezyjny nazywasz laboratoryjnym, czyli w twoim rozumowaniu pomiar geodezyjny jest doświadczeniem laboratoryjnym... czytając wypowiedzi niektórych osob trace wiare w ludzkość...
| Zgłoś do usunięcia
ROY 13-05-2015 07:00
. nie było mnie przez chwilę a tu taki raban ..o co ? obejrzałem wywiad vce-Starosty .. nie likwidacja a zmiana adresu Ekonomika , jak pamięć mnie nie myli gdzieś chyba w latach 1989 - 1990 całe społeczeństwo ( naród ) zgodziło się na zmiany ustrojowe państwa , ten nowy ustrój państwa zakładał ( jaki obecnie mamy ) grę rynkową , ekonomistów z Ekonomika nie muszę pouczać o co chodzi , jest kasa na utrzymanie szkoły czy jej niema , jak jej nie ma to należy cos z tym zrobić -likwidacja albo łączenie słabszego z silniejszym aby bilans wyszedł na zero , to przecież takie oczywiste , muszą uczniowie i nauczyciele zrozumieć , wszystkich szkół średnich że wylewanie różnych argumentów poza ekonomicznych jak dobrzy nauczyciele , świetna szkoła itp. nie ma znaczenia , agonia finansów szkół średnich jest w każdej szkole jest już za ścianą , albo się spróbuje cos naprawić ( patrz łączenie szkół ) albo po kolei szkoły będą postawione w stan likwidacji a to już inna para kaloszy , wtedy nikt i nic nie będzie miał do powiedzenia , organ prowadzący szkoły średnie wybrał moim zdaniem opcje najbardziej bezpieczną dla szkół ma to racje bytu , byłbym pierwszym osobnikiem który by słał gromy na Starostwo gdyby zaproponowali likwidacje dobrej , potrzebnej szkoły ale w tym przypadku , powtarzam , wydaje się jest to propozycja roztropna a diabeł tkwi w szczegółach , i należy się skupić jak to wszystko przeprowadzić aby nikt nie został pokrzywdzony mam tu na myśli uczniów , nauczycieli i pracowników szkoły , to jest dopiero zadanie dla organu samorządowego , dyrektorów szkół jaki również związków zawodowych , i nad tym należy spokojnie się zastanowić ,
| Zgłoś do usunięcia
Marta 13-05-2015 00:02
Nie wyobrażam sobie, żeby zlikidowali ekonoma. Ukończyłam technikum ekonomiczne,dzięki któremu bez problemu daje sobie radę na studiach ekonomicznych. Ta szkoła ma wysoki poziom nauczania i świetną kadrę. Ktoś musi nieźle zarobić na tym interesie.Mam nadzieję, że ludzie nie dopuszcza do likwidacji szkoły.
| Zgłoś do usunięcia
Bartekkk 12-05-2015 23:23
Tyma razem wywiozą was na taczkach PSLowcy. To w końcu musi się skończyć. Doprowadziliście to miasto do ruiny. Tym razem ludzie wam nie darują..........
| Zgłoś do usunięcia
Absolwent 12-05-2015 22:57
Chodziłem do tej szkoły kilkanaście lat temu.Pamiętam solidny poziom edukacyjny i wychowawczy tej placówki.Przyjazna kadra nauczycielska i miła atmosfera.Ta szkoła przygotowywała uczniów na wielu profilach: ekonomika i org. przeds., finanse i rachunk., administr. publiczna, hotelerstwo, gastronomia, handlowośc i wiele innych.Uważam ją za wartościową i na rynku powiatu kolskiego potrzebną.Podstawy ekonomii zdobyte tam do dziś mi służą.Pozdrawiam wszystkich absolwentów. P.S.Co to za strategia rozwoju miasta przez Starostwo-budować kilka lat wcześniej halę przy ZSEA, a teraz zamykać szkołę.Węsze tu jakiś interes, bo oszczędności można poszukać gdzieś indziej!
| Zgłoś do usunięcia
LOL 12-05-2015 22:30
DO AS: Za to inne szkoły mają zaplecze,bo rodzice mundury kupią, a starostwo narty. ŚMIECHU WARTE! EKONOM przynajmniej rodziców i uczniów nie oszukuje klasami mundurowymi i nie naciąga rodziców na koszty. A EKONOM jako jedyna szkoła nie zwabia uczniów mundurami i jakoś liczba chętnych się nie zmienia.
| Zgłoś do usunięcia
Uczennica 12-05-2015 22:19
na najsłabszych? to proszę chociaż zerknąć na wyniki matur i je porównać ;)
| Zgłoś do usunięcia
as 12-05-2015 22:08
Często miałem uwagi do pracy redaktorów e-Kolo. Dzisiaj po wysłuchaniu wywiadu z wicestarostą, muszę pochwalić redaktora. Dla mnie wszystko jest jasne. Pani dyrektor ZSE-A przypomnę, że z jej szkoły corocznie wychodzi najwięcej absolwentów, którzy rejestrują się jako bezrobotni. To pani zainicjowała istnienie Technikum Geodezyjnego nie mając odpowiedniej kadry i zaplecza laboratoryjnego do prowadzenia zajęć i przeprowadzania egzaminów kwalifikacyjnych. Likwidacja szkoły to naturalny proces zmian demograficznych, a że padło na najsłabszych, to trzeba się z tym pogodzić.
| Zgłoś do usunięcia
ekhm 12-05-2015 21:51
do obiektywnego: czy wy naprawdę nie widzicie jak żenujący jest poziom tego portalu? Za co mamy dziękować? Za zrobienie sensacji i odstraszenie gimnazjalistów? Nie potrzebne e-kolo żeby o tym wiedzieć, pan starosta rozmawiał z panią dyrektor. A poza tym to są tak niedorzeczne stwierdzenia, że jeśli ktoś o tym myśli serio to znaczy że ma IQ na poziomie przedszkolaka i tyle.
| Zgłoś do usunięcia
wnerwiony 12-05-2015 21:36
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. ZSEA to szkoła z bardzo długą tradycją a szefostwo starostwa chce sobie od tak poupychać uczniów, zredukować pewnie przy okazji z połowę etatów i rozdrapać pieniądze. Pewnie mało jeszcze kasy na pensie i diety, więc trzeba wynająć a może oddać pod trwały zarząd czy inne dziadostwo budynki szkoły. Jeżeli dojdzie to do skutku to gwarantuję Staroście i Wicestaroście o kontroli z NIK bo nikt obojętnie obok tego nie przejdzie. Szkoła to nie nauczyciele. Szkoła to nie tylko sami uczniowie. To także rodzice. Którzy wspierają ZSEA i swoje też mają do powiedzenia. A Wicestarosta pierwsze co leci do mediów zamiast najpierw powiadomić SZKOŁĘ, no i potem do zaradnego redaktora Fiwusa, niespełnionego DJ i jak widać glajdy redakcyjnej szukającej sensacji niczym z pudelka. Wiecie co boli najbardziej? Szkoła włożyła wiele wysiłku w couching i reprezentację swojego oblicza w większości gimnazjów w powiecie. Położyliście rekrutację na łopatki. Gratulację. Edit. Widać poziom portalu lepiej usunąć komentarz który widać trafia w sedno sprawy I ZABLOKOWAĆ IP ( śmiechłem) . Proszę usuwać wstawię go znowu. Mam zmienne Ip i kilka komputerów.
| Zgłoś do usunięcia
ona 12-05-2015 21:25
a wlasnie i zacznijcie pikiete pod kablowka bo onitez wywiad puszczaja ze starosta.jak wszyscy zli to wszyscy
| Zgłoś do usunięcia
obiekywny 12-05-2015 21:15
nie rozumie jednego. wiekszosc komentarzy dotyczy krytyki portalu zamiast krytykowac staroste. no heloool kto chce wam zlikwidowac szkole:portal czy starosta???? portal ocenil zachowanie dyrektprki ktore moze bylo zbyt emocjonalne i niewasciwe, ale zamiast obrazac portal i redaktorow skupmy sie na dyciyzji o likwidacji szkoly i tworcach pomyslu. portal pytal - starosta odpowiadal. i tak jak ktos napisal - powinniscie calowac portal po rekach ze sie sprawa zainteresowali bo takto byscie dowiedzieli sie "za 5 dwunasta"
| Zgłoś do usunięcia
Ekonom 12-05-2015 20:55
Od paru godzin śledzę wpisy/komentarze. Niewygodne wpisy są usuwane przez właściciela strony. To w odniesieniu do zmian jakie zostały wprowadzone do pierwotnej wersji artykułu świadczy o kompletnym braku profesjonalizmu redakcji e-kolo. Chcącym wyrazić swoje zdanie na forum bez cenzury polecam facebook ekonomikkolo.
| Zgłoś do usunięcia
ekonomistka 12-05-2015 20:48
chciałabym zauważyć, że tylko Ekonom organizuje różne imprezy dla CAŁEJ kolskiej społeczności, co w innych szkołach z tego co wiem nie ma miejsca... To nie do pomyślenia, żeby placówkę z taką historią i takimi wynikami podłączać pod inne... Może warto się zastanowić czy aby na pewno właściwą szkołę chcecie dzielić?
| Zgłoś do usunięcia
Nat 12-05-2015 20:46
Witam Was wszystkich. Jestem uczennicą ZSE-A. Uczęszczam do klasy II i nie mogę się zgodzić z stwierdzeniem Wicestarosty o przesadzonych reakcjach Uczniów, Nauczycieli czy Dyrekcji. Z tego co wysłuchałam słów naszego Wicestarosty likwidacja ma nastąpić w roku 2016/17. W tedy właśnie będę chodzić do klasy maturalnej. Czy Pan w ogóle zastanowił się jaki stres będziemy przeżywać? Nie dosyć, że matura to jeszcze przejście do innej szkoły. Nie wyobrażam sobie tego dnia. W związku z poziomem szkoły ZSE-A Wicestarosta ani słowem się nie odezwał o poziomie wyników maturalnych w mojej szkole a są one naprawdę zadowalające a w zamian powiedział to co wypadło najsłabiej - ewaluacji. Natomiast w ZST znalazł zaletę - pojemność dydaktyczną, jednak ona nie zawsze idzie z poziomem szkoły. Poruszono temat liczby uczniów ( ZSEA dawniej 900 teraz 430 a ZST 2200 a teraz 850) co można wnioskować że w ZST z tej liczby zostało tylko 38% uczniów a w ZSE-A 47%. A co do Pana mowy to nie tylko ona jest niezbyt elegancka ale również fakt iż najpierw nie została powiadomiona szkoła, uczniowie, nauczyciele tylko dowiadujemy się z wywiadu. Chodzę do tej szkoły już drugi rok i jestem bardzo zadowolona z przeprowadzanych lekcji, przekazywania wiedzy. Gdybym miała wybierać jeszcze raz to nie zmieniłabym zdania. Również bardzo sobie cenię nauczycieli, którzy często pomagają uczniom, są życzliwi.
| Zgłoś do usunięcia
N 12-05-2015 19:45
To świetna szkoła i nie można jej tak po prostu zlikwidować. Bo wraz z jej podzieleniem to tak na prawdę ona zniknie. Zniknie cała jej historia. Tak nie może być ! a co z halą, która wcale nie tak dawno została wybudowana ? co z całym budynkiem ?? i dlaczego starostwo podejmuje takie decyzje bez wiedzy dyrekcji szkoły, nauczycieli, uczniów i ich rodziców ? To nasza szkoła i nie pozwolimy na jej podział !
| Zgłoś do usunięcia
SKANDAL 12-05-2015 19:42
Na mieście huczy, że na budynek po Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym ma chrapkę jeden z kolskich lekarzy... może vice starosta sie wytłumaczy z tego co komu obiecał wraz ze starostą może NIK jest potrzebny aby prześledził oszczędności powiatu... może trzeba telewizję ściągnąć, zawiadomić organy ścigania...
| Zgłoś do usunięcia
Iza 12-05-2015 19:42
Jak czytam te artykuliki "redaktora" tego portalu to stwierdzam, że poziom ich zniżył się poniżej jakiegokolwiek poziomu. A kiedyś z chęcią tu wchodziłam. A teraz jak słyszę te wywiady, gdzie pan redaktor wyprzedza myśli starosty czy wicestarosty i wyciąga swoje "mądre" wnioski, to krew mnie zalewa. Oj, do profesjonalizmu panie redaktorze to panu bardzo, bardzo daleko.
| Zgłoś do usunięcia
Uczennica 12-05-2015 19:40
Takiej atmosfery jak w Ekonomiku nie ma w innej szkole... zawsze można liczyć na pomoc ze strony nauczycieli i pomimo, że są oni bardzo wymagający cieszę się, że właśnie tą szkołę wybrałam. Mam nadzieję, że w końcu zawita do nas ktoś ze Starostwa i zapyta co my o tym sądzimy... Patrząc co dzieję się na Facebook'u mogę stwierdzić, że żaden uczeń ZSEA nie zostanie w tej sprawie obojętny!
| Zgłoś do usunięcia
kolezanka 12-05-2015 19:35
Te ludzie maja pojebane we łbie.Ekonom to.dobra szkola i.chodzi tam dLoużo osób gdzie oni maja sie przeniesc to Zst-Koło sama chodze do Zst-Koło jest tam duzo uczniów i nauczycieli myślicie ze dadza rade jesli by doszlo tam duzo uczniow z LO ludzie nie mysla o przyszłości a w bursie nie ma miejsc
| Zgłoś do usunięcia
Uczennica ZSEA 12-05-2015 19:33
Jestem uczennicą Zespołu Szkół Ekonomiczno-Administracyjnych W Kole. Nie chcę pisać na temat Wicestarosty,ale chcę uświadomić wszystkim jaką dobrą szkołą jest NASZ Ekonom. Tak samo jaki i uczniowie LO czy ZST zaprzyjaźniliśmy się z naszym miejscem nauki i choć jak każdy uczeń mamy dość chodzenia do szkoły,sprawdzianów licznych kartkówek nie chcielibyśmy tego zmieniać. Szkoła przyjmuję każdego roku wielu uczniów pod swoje skrzydła. Od samego początku czuję się w niej miłą atmosferę, przemiła dyrekcja, spotkania z przyjaciółmi wywołują uśmiech na naszych twarzach. Może dla klas które miały rozpocząć naukę w roku 2015/2016 nie jest to dramatyczne wydarzenie,ale dla uczniów będących w Ekonomiku uwielbiających to szkole to dramat. Istny dramat..Zmiana otoczenia, nauczycieli czy placówki nauki w połowie edukacji ponadgimnazjalnej nie jest korzystna dla naszego rozwoju. Zastanówmy się..gdyby uczniowie LO dowiedzieli się o czymś takim lub uczniowie ZST również byliby oburzeni,dlatego nie potrafię zrozumieć dlaczego tłumaczą NAM,że to nie jest nic strasznego. Ta szkoła nie istnieje od wczoraj, wypuściła wielu porządnych obywateli,więc nikt nie może decydować za prawie pół tysiąca osób,które chcę tam pozostać! EKONOM DO BOJU !
| Zgłoś do usunięcia
gosc 12-05-2015 18:56
a czego chce trzydziestka ?
| Zgłoś do usunięcia
mol 12-05-2015 18:48
Skoro baza lokalowa ZST jest taka świetna obok bursa, basen. To najkorzystniejsze moim zdaniem byłoby przeniesienie SOSW na Kolejową. Dzieci nie musiałyby dojeżdżać. Nie trzeba dodatkowo zatrudniać kierowcy i opiekuna. Na miejscu mają basen, stołówkę przy bursie. Czy ktoś to wziął pod uwagę?
| Zgłoś do usunięcia
do Redaktora 12-05-2015 18:46
Szanowny Panie Redaktorze, Wraz z reformą 2015 licea profilowane zostały wycofane ze szkół ponadgimnazjalnych, a ostatnia klasa liceum profilowanego wyszła ze szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolny 13/14. W chwili obecnej w ZSEA w Kole nie ma żadnej klasy liceum profilowanego, a jedynie LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO - tak to nie tylko nazwa jednej z kolskich szkół, ale również typu KLASY. Zwracam się z prośbą o poprawę błędu, zapoznanie się z najnowszymi rozporządzeniami Ministra Edukacji Narodowej.
| Zgłoś do usunięcia
LOL 12-05-2015 18:39
Kiedyś władze pozamykały przedszkola. Teraz mają problem, bo chętnych dużo ale niestety nie ma miejsc. Teraz zamykają szkołę ponadgimnazjalną, do której dojeżdża młodzież z całego powiatu. A jak za kilka lat młodzieży będzie więcej, to szkoły będą pracować na dwie zmiany. Ciekawe czy pan starosta zapewni ty dzieciom dojazdy. Teraz ostatnie autobusy mają o godz. 15. A jeśli tak to o której będą wracać do domu?
| Zgłoś do usunięcia
Ekonom 12-05-2015 18:02
Żenujący wywiad, ale nic dziwnego skoro zarówno pan Banaszewski jak i redaktor nie rozumieją prostych pojęcia ewaluacji zewnętrznej. Nijak ma się ona do poziomu nauczania. „Redaktor” pyta o poziom nauczania w Ekonomiku a Pan Banaszewski mówi o wynikach ewaluacji gdzie Krym gdzie Rzym. Dla zainteresowanych wyniki Ekonomika są od lat jednymi z najwyższych w powiecie kolskim.
| Zgłoś do usunięcia
EKONOMISTKA 12-05-2015 17:51
MIŁO BY BYŁO GDYBY KTOKOLWIEK POFATYGOWAŁ SIĘ DO SZKOŁY I SPOTKAŁ Z KADRĄ, RODZICAMI A PRZEDE WSZYSTKIM UCZNIAMI.
| Zgłoś do usunięcia
Karmel 12-05-2015 17:48
gdybym chcial isc do LO to bym tam poszedł . Wbijam w goscia
| Zgłoś do usunięcia
gość 12-05-2015 17:13
TVN robi lepsze wywiady
| Zgłoś do usunięcia
Zdzisław 12-05-2015 17:04
Ciekawe czy ktoś w ogóle pytał Dyrekcję, nauczycieli i uczniów o ich zdanie zanim podjął taka decyzję? Moim zdaniem bardzo dziwna i nieprzemyślana decyzja. Jeśli Panowie chcą szukać oszczędności może warto zacząć od siebie?
| Zgłoś do usunięcia
Ekonomiczka 12-05-2015 17:03
Powiem wam tak, niech się starostwo zainteresuje szkołami z powiatu kolskiego, a nie samego koła bo chyba szukają oszczędności nie tu gdzie powinni. Nie sądzę aby uczniom do nauki w szkole potrzebny był tor gokartowy... Więc radzę urzędnikom, aby wzięli się do prawdziwej, rzetelnej pracy. i nie zapominali, że zostali DEMOKRATYCZNIE wybrani przez mieszkańców, więc POWINNI wziąć sobie uwagi mieszkańców do serca. A dwa zamiast wszystko sprzedawać i zamykać zaczęliby inwestować w miasto i budować. Bo teraz zamkną Ekonoma następnym razem inną szkołę, aż w końcu doprowadzą do tego, że w mieście będzie tylko starostwo...
| Zgłoś do usunięcia
Ekonom 12-05-2015 16:46
Panie Banaszewski w odniesieniu do poziomu nauczania: Technikum w ZS Ekonomiczno-Administracyjnych uplasowało się na miejscu 40 w rankingu szkół 2015 dla wielkopolski Perspektywy, natomiast Pana ulubiona i przez lata hołubiona szkoła na miejscu 80 tym (Technikum w ZS Technicznychna). Należy więc się sprostowanie dotyczące poziomu nauczania w "Ekonomiku". Szkołą która generuje największe koszty jest Zespół Szkół Technicznych oraz Bursa Szkolna. Powinno się wykorzystać potencjał tych jednostek i w ich mury przenieść Ośrodek Szkolono Wychowawczy. Wzywam wszystkich absolwentów Ekonomika dajcie świadectwo poziomu naszej Szkoły.
| Zgłoś do usunięcia
mieszkaniec koła 12-05-2015 16:35
ale ja nie rozumie o co ta cala histeria? kierunki zostaną zachowane, uczniowie zmienia jedynie miejsce nauki (moim zdaniem lepsze warunki lokalowe), nauczyciele zostana. Kurcze dali wam szanse rozwoju i popraswy bytu a wy ciagle, ze zle! Wszyscy chca naprawy drog, remontow w szpitalu, inwestycji w kole i powiecie, ale powiedzcie z czego ma to sie brac jesli oswiata pochlania miliony rocznie? myslcie nie tylko o sobie myslcie o innych. Wazne jest, aby dzieciom niepelnosprawnym tez zapewnic nalezyte warunki do nauki i rozwoju, dobrze wiemy, ze budynek obecny jest w zlym stanie i nie spelnia podstawowego zapotrzebowania na rozwoj ruchowy i intelektualny. Przeniesienie ich do nowej placowki bedzie spelnieniem marzen.
| Zgłoś do usunięcia
KIK 12-05-2015 16:31
Polecam zainteresowanym nie tylko stronę kuratorium, ale przede wszystkim stronę OKE POZNAŃ zakładka egzamin maturalny i dalej wyniki i analizy oraz wyniki szkół. Tam można sprawdzić wyniki wszystkich szkół na egzaminie maturalnym. Ekonomik na tle wszystkich szkół kolskich ma jedne z najlepszych wyników, a jeśli chodzi o technikum najlepsze. Wszystkie szkoły są daleko poza nim. Szkoda, że o tym pan wicestarosta nie wspomniał. Szkoda również, że nie powiedział, iż cztery lata temu Technikum ZSEA w Kole miało 10 miejsce w woj. wielkopolskim w rankingu szkół m.in. pod względem zdawalności matur. Inne kolskie szkoły corocznie w tym rankingu obstawiają tyły.
| Zgłoś do usunięcia
KSM 12-05-2015 16:12
Pan Banaszewski jezeli wypowiada sie na takie tematy to powinien sie lepiej przygotowac. Nie umie odpowiecziec konkretnie na zadne pytanie. A co do ewaluacji to porownalem LO i ZSEA i ZSEA wcale nie wypada od niego gorzej wiec nie rozumiem podawania argumentu ze ZSEA slabo wypadlo podczas ewaluacji. Na docinki ktore tu zaraz poleca z LO odpowiadam: nie jestem uczniem ZSEA!!! Moze by przeniesc LO do ZSEA?
| Zgłoś do usunięcia
do Marysia 12-05-2015 16:10
eee ty Maryśka, a czy ukończenie "najlepszego" liceum i zdanie amtury świadczy o wyższości o inteligencji? aktualnie matura stoi na poziomie dna i kila mułu, jeżeli powróciły by czasy kiedy to twoi rodzice zdawali mature to nie wiem czy chociaż połowa z obecnych w LO jakże ponadprzeciętnych uczniów zdałaby ją..
| Zgłoś do usunięcia
Sandra 12-05-2015 16:10
Jestem uczennicą klasy pierwszej w ZSEA,każdemu gimnazjaliście chce przekazać,że Ekonomik to dobry wybór! Najlepsza kadra nauczycielska,najlepsze wyniki matur,atmosfera super.Bez walki się nie poddamy! A nasza szkołą jest najlepsza i Panie Wicestarosto,niech Pan nie myśli sobie,że my uczniowie oddamy to wszystko na co sobie zapracowaliśmy,ciężką i owocną pracą jaka jest nauka ! NIE ODDAMY EKONOMA !
| Zgłoś do usunięcia
uczennica zsea 12-05-2015 16:09
na nagraniu nie ma mowy o wynikach w nauce, a co najwyżej o ewaluacji, która miała miejsce... Z tego co zauważyłam, to nie w "Ekonomiku" z byle powodu skracane są lekcje, a nauczyciele nie interesują się kompletnie problemami uczniów. Jak dla mnie zamknięcie tej szkoły to jakaś pomyłka.
| Zgłoś do usunięcia
Kasia 12-05-2015 16:00
Ekonomik to naprawdę szkoła na poziomie..właśnie stosunkowo niewielka ilość uczniów tej szkoły stanowi o jej wyjątkowości,każdy może być odebrany jako jednostka indywidualna a nie jak nic nieznaczący punkt.Lekcje są prowadzone jak prowadzone być powinny,szkoła nie podąża za jakimiś ogłupiającymi trendami(mam na myśli wszechobecne dzienniki elektroniczne które według mnie są totalnym absurdem)..Jestem uczennica tej szkoły i uważam ze ekonomik to szkoła z prawdziwego zdarzenia.Pomysłodawcy tej poronionej koncepcji to po prostu durnie,nieświadomi jak wielka krzywdę chcą wyrządzić młodym ludziom.
| Zgłoś do usunięcia
Marysia 12-05-2015 15:53
Eeee Ty hejter nie znasz wszystkich z LO więc nie pluj jadem, a co absolwenci ekonoma mają poukładane w głowie i wszyscy od razu wiedzą co chcą w zyciu robić po szkole ? Akurat tak się składa,że jestem z rocznika 96 i skonczylam w kwietniu LO i nie pozwole się obrażać,co nie dostałeś sie pare lat temu i narzekasz? Tak LO jest najlepszą szkołą w powiecie kolskim , wyniki matur mówią same za siebie ! '' nie zebym kierował to do wszystkich, znam wiele osób z LO które mają poukładane w głowie, jednak na sporą część brak mi słów'' na sporą część brak Ci słów bo co,zazdrościsz im,ze skonczyli najlepsza szkole w powiecie zdali mature ---> choc wg Ciebie są ''bezmózgami''.
| Zgłoś do usunięcia
zdenerwowane 12-05-2015 15:45
jesteśmy oburzone pomysłem pana wicestarosty, ponieważ szkoła prosperuje bardzo dobrze, zupełnie lepiej niż LO, a to ekonomika chcą się pozbyć, uważamy że zasłanianie się małą ilością osób nie jest żadnym argumentem, ponieważ żyjemy w czasach niżu demograficznego spowodowanego II wojną światową, jedna z nas już chodzi do tej szkoły i jest bardzo zadowolona a druga pragnie wstąpić w mury tej szkoły w tym roku, mamy nadzieje że nie powiedzie im się ten bezsensowny plan. pozdrawiamy
| Zgłoś do usunięcia
do ZST 12-05-2015 15:40
a dlaczego są materiały? bo wszędzie e-kolo.pl wchodzi, nie mówię że nie wina nie leży także po stronie szkoły która zaprasza dziennikarzy, jednak robi to z przyczyn grzecznościowych, a prawda jest taka że gdzie by sie człowiek nie pojawił tak e-kolo jest i szuka jakiegokolwiek newsa na swoją stronę, bo bez nich ta strona nie mogła by istnieć, a jeżeli e-kolo tak mocno boi sie krytyki swojego braku profesjonalizmu to niech zacznie pracować na swój lepszy wizerunek
| Zgłoś do usunięcia
wylew z dzieci 12-05-2015 15:37
dzieci jak sie burza, jak krzycza! oj jaki ten portal i redaktorek zli. Lepiej sie do nauki wezcie bo sam starosta powiedzial w nagraniu, ze niewesoły u was poziom wyników ;p
| Zgłoś do usunięcia
ZST 12-05-2015 15:35
ktos z Was napisał, że widać tutaj niechęć redakcji do szkoły. To już kompletne bzdury. O Waszej szkole ciągle są materiały, relacje itd. a co mają inne szkoły powiedzieć. O Was tutaj jest wiele więcej niż o innych. Zamiast jeździć po redaktorach zajmijcie się przyszłością szkoły
| Zgłoś do usunięcia
do tych zlych 12-05-2015 15:32
a ja ponawiam, ze gdyby nie tek jak mowicie "nic nie warty" portal nie dal tej informacji to byscie sie dowiedzieli o likwidacji na tydzien przed lub po fakcie. Skoro taki jest portal beznadziejny to po co wchodzicie? komentuijecie?
| Zgłoś do usunięcia
szok 12-05-2015 15:26
DO HEJTER : Rozumiemy się w 100 % , przepraszam za łapkę w dół ( jedna jest moja:( ) ale to przez przypadek. Wybacz :D
| Zgłoś do usunięcia
hejter 12-05-2015 15:21
czepiamy sie redakcji, bo jeżeli uważa się za profesjonalną to niech też taką będzie, a nie opiera swoje newsy (jak ten piątkowy) na domysłach wyciągniętych z kontekstu wypowiedzi, po prostu cały ten portal, jak i wszyscy działający w nim pseudodziennikarze są nic nie warci
| Zgłoś do usunięcia
Weronika 12-05-2015 15:19
O istnieniu Ekonomika decydowali i będą decydować uczniowie. Szkoła istnieje dopóki my do niej uczęszczamy. Do Ekonomika uczęszcza ponad 400 uczniów i to wyłącznie od nas zależy czy Ekonomik będzie do likwidacji czy nie. Więc serdecznie zapraszam wszystkich gimnazjalistów, którzy kończą w tym roku szkolnym swoją edukację na poziomie podstawowym :) Pozdrawiam serdecznie ''dziennikarzy'', uczennica ZSEA :)
| Zgłoś do usunięcia
szok 12-05-2015 15:08
PONAWIAM SKASOWANĄ PRZEZ REDAKCJĘ WIADOMOŚĆ: Redak****u nie bądź takich hop do przodu ( z tym tytułem) dla mnie i dla wielu innych osób jesteś spalony. Pozdrawiam ponownie. * Odliczam sekundy aż moja wiadomość zostanie usunięta.
| Zgłoś do usunięcia
czytelniczka 12-05-2015 15:00
ja nie wiem dlaczego tak sie czepiacie redakcji. Ja rozumie, ze penwie jestescie uczniami, absolwentami tej szkoly i nie zgadzacie sie z planami starosty, ale od poczatku ten portal przekazuje tylko informacje a nie mowi czy ta decyzja jest sluszna czy nie od tego sa wywiady w ktorych osoby rzadzace oswiata szkol srednich sie wypowiadaja. Wolelibyscie sie dowiedziec na tydzien przed zmianami, czy teraz? Na dobra sprawe gdyby nie te artykuly to wlasnie tak by bylo - postawiliby was przed faktem dokonanym bez mozliwosci wypowiedzenia sie. Wiec zamiast wrzeszczec i burzyc sie na redakcje postarajcie sie zauwazyc w tym dobre strony i co najwazniejsze.. to nie redakcja likwiduje szkole tylko starostwo.
| Zgłoś do usunięcia
szok 12-05-2015 14:59
UWAGA ! KASUJĄ TUTAJ WIADOMOŚCI !!!! NIEWYGODNE
| Zgłoś do usunięcia
Roman 12-05-2015 14:58
Już dawno powinni zaorać starostwo a nie szkoły nauczyli się od Stasia Janosika
| Zgłoś do usunięcia
ekhm 12-05-2015 14:24
Jasne, nikogo nie zwolni.. A co ze sprzątaczkami, administracją, dyrekcją, niektórymi nauczycielami (w lo i na kolejowej są zapewne nauczyciele na niepełnych etatach)? Ludzie, jacy wy jesteście naiwni, wszędzie likwidują, łączą, bo oszczędności, ale niby nikogo nie zwolnią. Jestem bardzo ciekawa jak oni zamierzają wszystkich upchnąć w tych dwóch szkołach, zajęcia chyba będą do nocy. Już teraz przy niby takiej małej liczbie uczniów w ekonomiku bywały problemy z salami. Jak wrócą do domu uczniowie spoza Koła jak ostatnie autobusy odjeżdżają czasami koło 15? To jest tak beznadziejny pomysł, że szkoda gadać.
| Zgłoś do usunięcia
wkurzony 12-05-2015 14:19
do hejtera: zgadzam się z Tobą w 100%, nic dodać, nic ująć.
| Zgłoś do usunięcia
do ekhn 12-05-2015 14:17
ale starosta powiedzial, ze nikogo nie zwolni
| Zgłoś do usunięcia
ekhm 12-05-2015 14:13
Słyszałeś poprzedni wywiad? Wcale nie było tam powiedziane, że chodzi o ekonomik, tym razem im się udało, ale rzucanie takich info z domysłów może być krzywdzące. Łatwo się wam tak mówi. Ludzie z ekonomika też nie wiedzą na czym stoją. Mnóstwo gimnazjalistów mogło się wystraszyć tamtym artykułem i zrezygnować z tej szkoły. Poza tym szkoła jeszcze istnieje, patrząc na zdecydowanie władz powiatu to likwidacja stoi pod znakiem zapytania. Okej, teraz redakcja miała rację, ale nadal powtarzam, że tamten artykuł oparty był tylko na domysłach. Gdyby opublikowali tylko ten tutaj nie czepiałabym się. Poza tym ludzie, trochę empatii, w obliczu wizji utraty pracy przez mnóstwo osób chce się zrobić wszystko żeby temu zapobiec. Możecie się ze mną nie zgadzać, ale ja nadal jestem zbulwersowana, w większym stopniu tymi decyzjami niż samym artykułem
| Zgłoś do usunięcia
hejter 12-05-2015 14:08
Niestosowne jest oskarżanie was o kłamstwo? no ku**a śmieszne bardzo, mówią to "dziennikarze" z amatorskiego portalu, postawionego na współdzielonym serwerze w home pl (swoją droga pozdrowienia dla waszego informatyka), którzy starają sie podbyć ruch na swoim fanpage na FB w tak perfidny sposób że pozostawie to bez komentarza... (gwoli ścisłosci: w tych tematach mam wieloletnie doświadczenie więc wiem co mówie) a sam wicestarosta także pierd***i jak potłuczony, do tego ten uśmieszek kiedy mówi o ratowaniu LO - bo co? bo LO takie super, bo wypuszcza co roku stada bezmózgich dzieci nowobogackich którzy nie wiedzą co dalej robić w życiu? (nie zebym kierował to do wszystkich, znam wiele osób z LO które mają poukładane w głowie, jednak na sporą część brak mi słów) jedyne co pozostaje w ZSEA to rozpocząć kampanię w celu ratowania szkoły i co lepsze - podpisy w celu odwołania zarówno pana Banaszewskiego jak i pania Wienia Oblizajka
| Zgłoś do usunięcia
do Ekhm 12-05-2015 14:04
dziwie sie, czytajac twoje slowa. Widocznie napisane jest, ze to dyrekcja wywarla wplyw na zmiane tresci poprzedniego artykulu. Redakcja podkreslila tylko, ze to co pisze to nie sa wyssane z palca informacje tylko sprawdzone a dyrekcja? szybko panika i rozsylanie informacji, ze e-kolo klamie na facebooku - to co jest gorsze? mowienie o klamstwie, gdy informacje sa prawdziwe? czy niekryta satysfakcja z tego, ze informacje, ktore sie przekazuje sa sprawdzone - chyba wlasnie o sprawdzone i rzetelne informacje chodzi nam, czytelnikom?
| Zgłoś do usunięcia
Ekhm 12-05-2015 14:00
Niemniej wydźwięk tego artykułu i 'sympatia' jaką przejawia redakcja w stosunku do ekonomika jest co najmniej nie na miejscu. Jakiekolwiek decyzję nie zostaną podjęte, wczesniejszy artykuł stanowiły głównie domysły, które wprowadziły niepotrzebny chaos. Dziwię się że szkoła dementowała niepewne informacje, które mogły zaszkodzić w tegorocznej rekrutacji i pogłębić problemy? Jeśli pan redaktor jest taki pewny siebie to dlaczego edytował ten artykuł? Dzisiejszy brzmi natomiast jak satysfakcja przedszkolaka, że to jemu mama przyznała racje. Żenada. E-kolo było moim ulubionym źródłem, jednak po tak żenującym poziomie odechciewa mi się czytać tu artykuły. Co do likwidacji - porażka, mam nadzieje że społeczność szkolna się nie podda, a władza powinna się zastanowić co robi, coraz mniej mam ochotę wiązać przyszłość z tym miastem...
| Zgłoś do usunięcia
S 12-05-2015 13:55
No to chyba wszystkich ładnie pogieło. W ZSEA jest najlepsza kadra nauczycielska i najlepsza atmosfera. Nie możemy pozwolić na takie coś. Poza tym ten pomysł jest bezsensowny i starostwo niech się całujee ! Uczennica ZSEA
| Zgłoś do usunięcia
do kamila 12-05-2015 13:52
a czy ty sluchalas wywiadow? wyraznie bylo powiedziane, ze do murow szkoly po ekonomiku przejdzie szkola specjalna
| Zgłoś do usunięcia
Kamila 12-05-2015 13:12
Moim zdaniem im to nie wypali. I nasuwa mi się pytanie co z nowo wybudowaną halą przy Ekonomiku. Powstanie kolejny pusto-stan??? Czy wezmą ją i "przeniosą" do ZST???
| Zgłoś do usunięcia
len 12-05-2015 12:29
i co teraz na to pani dyrektor i uczniowie?
| Zgłoś do usunięcia