Autor: 09 Czerwiec 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
©
(2) | Czytano:
5,698 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Mecz z Ostrzeszowem był ostatnim występem Jarka Kawki w barwach kolskiej Olimpii przed własną publicznością. Dziękujemy Jarkowi za 22 lata( z przerwą na grę w Górniku Konin) za reprezentowanie barw kolskiej Olimpii. Jarek znany jako bombardier, Jaro czy Kawa zakończył grę w Olimpii bardzo dobrym występem, a co najważniejsze zwycięstwem nad Ostrzeszowem w stosunku 4:1.

2
5,698 razy
Od pierwszej minuty Olimpia ruszyła do ataku. Widać było na twarzach kolskich zawodników, że bardzo chcą wygrać. W 15 minucie po faulu na Jarku Kawce z rzutu wolnego z około 30 metrów na bramkę huknął Paweł Powietrzyński. Piłka wpadła w samo okienko Ostrzeszowskiej bramki i było 1:0 dla Olimpii. Minutę później z 18 metrów plasowanym strzałem na 2:0 podwyższył Mariusz Nieznalski. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Po zmianie stron nic się nie zmieniło Olimpia cały czasmiała inicjatywę i kontrolowała całe spotkanie. W 57 minucie strzał na bramkę oddał Niezanalski. Obrońca z Ostrzeszowa tak niefortunnie wybijał piłkę, że skierował ją do własnej bramki i zrobiło się 3:0 dla Olimpii. Kilka minut później po rzucie wolnym Victoria strzeliła honorową bramkę. W samej końcówce pięknym rajdem popisał się najlepszy dzisiaj na boisku Nieznalski , który dokładnym podaniem obsłuży Kotkowskiego, który to z najbliżej odległości ustalił wynik spotkania na 4:1.

Po meczu zadowolony z siebie Jarek Kawka powiedział: Zagraliśmy niezły mecz i na zwycięstwo w pełni zasłużyliśmy. Mam nadzieję, że dobrą passą zakończymy ostatnim meczem w Kobylinie i zajmiemy 10 miejsce w ligowej tabelizgodnie z założeniami. Był to mój ostatni mecz rozegrany w kolskiej OLIMPII przed własną publicznością, dlatego w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim kibicom i sympatykom naszej drużyny za to, że przez te 22 lata byli ze mną w dobrych i może trochę gorszych chwilach. Chciałem w dzisiejszym spotkaniu strzelić dla Was ostatnia bramkę, niestety nie udało się, ale postaram się to zrobić w ostatnim spotkaniu z Kobylinem. Jeszcze raz wszystkim bardzo, bardzo mocno dziękuję , a szczególne podziękowania kieruję w Pana stronę Panie Michale….

Dziękuję Panie Jarku za chwile pozytywnych przeżyć w każdym meczu. Myślę, ze nie weźmie Pan rozbratu z piłką, a swoją wieloletnią wiedzę przykaże swym młodszym kolegom. Na pewno na boisku będzie nam Pana brakowało. Ale trudno, wszystko ma swój początek i koniec. Michał Chojnacki.

Składy drużyn, Olimpia – Bartosz Kordylewski, Kamil Kwiatkowski, Dawid Wiśniewski, Paweł Powietrzyński, Konrad Cieślak, Mariusz Nieznalski, Radosław Urbaniak, Ariel Szczesiak ( 75 Tomasz Mikusik), Piotr Marańda, Piotr Andrzejczak, Jarosław Kawka( 80’ Damian Kotkowski).