sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Co robią radni? Interpelacje czerwiec 2015

Co robią radni? Interpelacje czerwiec 2015

10-07-2015 11:40 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 13,516 | Komentarzy: 15
Jubiler Euro Koło
Co robią radni? Interpelacje czerwiec 2015
Foto:
Mimo, iż od czerwcowej Sesji Rady Miasta minęło kilkanaście dni, to warto przedstawić naszym czytelnikom interpelacje, jakie kolscy radni złożyli na ręce Burmistrza.
Izabela Nuszkiewicz
1. Stojaki na rowery przy targowicy, prosiła o ponowne rozpatrzenie interpelacji z poprzedniej sesji.
2. Zwróciła uwagę na fakt handlu obwoźnego przy ulicy Niezłomnych. Radna interpelowała o kontrole
3. Ulica Dąbrowskiego, podziękowała za plac zabaw nivea oraz wnioskowała o instalacje w tym miejscu również zewnętrzną siłownię przy wsparciu lokalnych firm.
4. Wnioskowała o poprawę podłoża przy zewnętrznej siłowni na ulicy Sienkiewicza.

Wanda Obiała
1. W imieniu mieszkańców prosiła o montaż kolejnych psich pakietów na ulicy Broniewskiego
2. Poprosiła o przedstawienie kosztów montażu kwiatów i ich obsługi na ulicach m. Koła.

Sebastian Kuty
1. Wnioskował w imieniu Malinowej Mamby odnośnie wsparcia jubileuszowej edycji Biegu Warciańskiego, aby tegoroczna edycja była zorganizowana na wyższym poziomie niż poprzednie.
2. Na prośbę zainteresowanych mieszkańców złożył interpelację w sprawie budowy chodnika i założenia oświetlenia na ul.Sienkiewicza . Zapytał na jakim etapie jest inwestycja i jaki jest przybliżony czas rozpoczęcia robót na tym odcinku ?

Janusz Miłowski
1. Interpelował o plac targowy. Radny twierdzi, że mieszkańcy często sygnalizują, iż plac ten jest często brudny.
2. Dołączył się do prośby o budowę kolejnych zewnętrznych siłowni. Proponował dwie lokalizację: ul. Buczka i przy placu targowym (wzdłuż ogrodzenia przy cmentarzy)

Tomasz Sobolewski
1. Przypomniał o swojej wcześniejszej interpelacji dotyczącej obniżenie opłaty za parkowanie dla mieszkańców strefy. Podkreślił, że jest to ważny problem dla mieszkańców.
2. Sygnalizował błędy w oznakowaniu strefy parkowania na ulicy Zielonej.
3. Wskazał, że po powiększeniu strefy parkowania mieszkańcy, których parkingi są darmowe borykają się z parkującymi kierowcami, którzy unikają płatnych miejsc, tym samym zabierają miejsca mieszkańcom.
4. Zaproponował, aby na niektórych skrzyżowaniach z sygnalizacją świetlną zamontować sekundniki, które wskazywałyby czas do zmiany światła.
5. Pytał na jakim etapie jest montaż aparatury do kontroli przejazdu na czerwonym świetle na skrzyżowaniu ulicy Dąbskiej.
6. Pytał o stan kamery monitoringu w Kole
7. Pytał o możliwość opracowania dokumentacji remontu ulicy PCK w Kole.

Ryszard Borysiewicz
1. Prosił o uregulowanie stanu starorzecza strugi przy ulicy Zawadzkiego, która obecnie odpycha mieszkańców zamiast zachęcać do odpoczynku i rekreacji.

Ewa Lewicka
1. Zaproponowała, aby uroczyste sesje podzielić na dwie części (dwa dni), co pomoże szczegółowo zająć się punktami obrad.
2. Informowała o zakorkowanych parkingach przy blokach i domach mieszkalnych, które nie objęte są strefą parkowania.
3. Radną zaniepokoiła odpowiedź na poprzednią interpolację dotyczącą monitoringu miejskiego. Prosiła o szybszą realizację niż jak została poinformowana w 2016 roku.
4. Prosiła o montaż kamer monitoringu na placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 1 w Kole

Florian Olejniczak
1. Przekazał pozytywną opinię mieszkańców co do poprawy wyglądu i czystości miasta i zgłaszają, aby dokonać uprzątnięcia terenu przy blokach ulicy Broniewskiego za pawilonami handlowymi.
2. Prosił o wycięcie krzewów przy ulicy Toruńskiej 66.
3. Wnioskował o naprawę kratki ściekowej przy Szkole Podstawowej nr 3 i uzupełnienie braków.
4. Przy ulicy Toruńskiej i 20-stycznia znajdują się kioski, które straszą swoim wyglądem i stanem, prosił aby zająć się nimi.

Alicja Wapińska
1. Ponowiła prośbę o instalację zewnętrznej siłowni przy placu na ulicy Kolejowej.


Ryszard Karolak
1. Prosił o postawienie koszty na śmieci przy ulicach Kaliskiego Przedmieścia

Ewa Baryła
1. Wnioskowała o kontrolę parkowania pojazdów na ulicy Bolesława Chrobrego
2. Prosiła, aby KTBS skontrolował place zabaw dla dzieci przy budynkach należących do KTBSu.

Urszula Polewska
1. W imieniu mieszkańców osiedla Nagórna przekazała, że wielu mieszkańców nie ma nic przeciwko handlu przy ulicy Niezłomnych.

Foto: F&A MEDIA

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (15)
FIFEK 14-07-2015 13:49
Panie abecadło a ja widziałem ufo czy raz kiedyś patrol już wszystko? BURMISTRZ obiecał poprawę bezpieczeństwa nigdzie tego nie widać poza st miastem jest os kolejowa tulipanów płaszczyzna parki i jakoś sporadycznie patrol widać
| Zgłoś do usunięcia
ciekawy 14-07-2015 01:09
A co pani radnej Nuszkiewicz obchodzi że jak jakaś kobitka ze wsi handluje sobie truskawkami czy warzywkami na Niezłomnych???? Co ma tam kogoś z rodziny czy dobrych znajomych że im kllientów zabiera!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 13-07-2015 21:01
@FIFEK: Przecież są patrole piesze policji, codziennie popołudniami. Dzisiaj między 17 a 19 widziałem piesze patrole policji na Nowowarszawskiej i Wojciechowskiego - czyli wszystko zgodnie z obietnicą burmistrza. :)
| Zgłoś do usunięcia
FIFEK 13-07-2015 20:51
Radni mogą dobie tylko chcieć a jeśli wielebny pan Burmistrz czegoś nie chcę to nie będzie on wie lepiej jestem ciekawa czemu Maciaszek nie wysłucha nas mieszkańców jak mamy go prosić? Na kolanach czy co? Rozmawiamy z Radnymi mówimy im że potrzeba powrotu patroli straży wieczorami pp południu. W parkach na osiedlach aby brakujące auta osób przyjezdnych nie stały na naszych miejscach ale to jak grochem o ścianę nic ON WIE LEPIEJ a interpelacje radnych ma w poważaniu. Więc po co zadawać je?
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 13-07-2015 19:35
na szkło kontaktowe:)
| Zgłoś do usunięcia
wyborca.g. 13-07-2015 10:41
Ale pewnie jest parcie na szkło, więc trzeba zabłysnąć :)
| Zgłoś do usunięcia
Mirka 13-07-2015 10:18
Popieram. Wiele spraw można załatwić w urzędzie a nie na sesji.
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 13-07-2015 09:08
I znowu koncert życzeń, cały miesiąc radni myślą a potem się popisują na sesji.Takie sprawy powinny być załatwiane na bieżąco w poszczególnych urzędach, referatach czy wydziałach.Tam powinni chodzić ze swoimi pomysłami, pilotować załatwianie spraw i pomagać A nie atakować Burmistrza na sesji.
| Zgłoś do usunięcia
handel 11-07-2015 12:10
ja nie mowie, dzieci jak przed swietami handluja palemkami - ok ucza sie zycia i zarabiania, ale jak przyjezdza codziennie dziewczyna busem i sprzedaje od miesiaca dzien w dzien truskawki przez co unika podatkow za wynajem miejsca - to juz jest niesprawiedliwe. co maja powiedziec handlujacy w markecie, ktorzy musza placic za wynajem miejsca? logiczne, ze ich produkty musza byc drozsze, ale ci na ulicy proponuja duzo nizsze... a co najlepsze? to osoby ktore na chodniku klada obrobione kaczki czy kurczaki i je sprzedaja - ja sie pytam, gdzie jest Sanepid?
| Zgłoś do usunięcia
kolanka 11-07-2015 11:52
handel powinien mieć wydzielone miejsce a nie na jednej z głównych ulic.A po za tym nie wszyscy to drobni handlarze. Są tacy co pod przykrywką rolnika całe samochody towaru z giełdy sprzedawają w ciągu jednego.
| Zgłoś do usunięcia
XYZ 11-07-2015 11:22
Jak widać na zamieszczonym zdjęci, to w Ratuszu jeszcze bożonarodzeniowo- noworoczny wystrój. Czas się dla niektórych zatrzymał...
| Zgłoś do usunięcia
zniesmaczona 10-07-2015 16:50
te bidne ludzie handlujący na Niezłomnych probuja zarobic parę zlotych na życie a pani radna nie rozumie bo pensję ma!!!
| Zgłoś do usunięcia
mm 10-07-2015 16:02
Szkoda, że nikt nie pyta o publiczną toaletę. Jest potrzebna!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
obserwator 10-07-2015 14:27
Ej Ty kolanin... Po to radnych wybieraliśmy żeby pytali i interesowali się różnymi sprawami i publicznie o nich mówili. Bo później napiszesz że nic nie robią o nic nie pytają a biora kasę za siedzenie. Nie ma tylko ten do powiedzenia co nic robi i umie
| Zgłoś do usunięcia
kolanin 10-07-2015 13:22
Uważam, że radni chcą się popisać bo wiele interpelacji można załatwić w urzędzie albo na posiedzeniach komisji a nie na sesji. No chyba, że chodzi o kamery?
| Zgłoś do usunięcia