sim

Wiadomości Miasto Koło Ks. Michał został proboszczem i kustoszem włocławskiej katedry

Ks. Michał został proboszczem i kustoszem włocławskiej katedry

13-07-2015 11:17 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,549 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Ks. Michał został proboszczem i kustoszem włocławskiej katedry
Foto:
Z dniem 14 czerwca br. decyzją biskupa włocławskiego Wiesława Meringa nowym proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP we Włocławku i kustoszem katedry włocławskiej mianowany został ks. Michał Krygier (na zdjęciu pierwszy od prawej), dotychczasowy kapelan Biskupa Włocławskiego.
Ksiądz Michał Krygier ma 35 lat i jest doskonale znany w Kole i okolicach, ponieważ pochodzi z Kościelca. Święcenia kapłańskie przyjął w 2008 roku. Zanim w 2012 roku został kapelanem biskupa, najpierw był wikariuszem w Osięcinach, potem przez 2 lata studiował teologię pastoralną na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Stanowisko proboszcza katedry to ukoronowanie dotychczasowych zaledwie 7 lat kapłańskiej posługi księdza Michała Krygiera. Przez ostatnie trzy lata był kapelanem biskupa Wiesława Meringa.

Uroczystego wprowadzenia w urząd nowego proboszcza dokonał bp Wiesław Mering w niedzielę 21 czerwca br. podczas Mszy św. sprawowanej w bazylice katedralnej.

Bez wątpienia to ogromne wyróżnienie dla ks. Michała, któremu na nowej drodze życzymy błogosławieństwa Serca Bożego, opieki Matki Bożej i życzliwości wszystkich parafian oraz dalszego rozwoju osobistego.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
iiiiiiii 14-07-2015 17:43
Doskonale znany w Kole? To ciekawe bo pierwsze o nim słyszę. Wyjątkowo szybka i błyskotliwa kariera jak na 35-latka i 7-letniego kapłana. Bardzo ciekawe... Tylko gratulować.
| Zgłoś do usunięcia
nnn 14-07-2015 12:58
Po nim widac jak to sie kariere w kosciele robi Obrzydlistwo ble ble
| Zgłoś do usunięcia
nauczyciel 13-07-2015 12:16
Dziwne że w tak młodym wieku został proboszczem katedry, trzeba mieć chody u biskupa.Dziwne rzeczy dzieją się w naszej diecezji.!
| Zgłoś do usunięcia