sim
materace
Wiadomości Miasto Koło Będzie więcej na inwestycje lokalne!

Będzie więcej na inwestycje lokalne!

16-07-2015 14:30 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 7,550 | Komentarzy: 7
Jubiler Euro Koło
Będzie więcej na inwestycje lokalne!
Foto:
Przeszło 417 tys. zł. zasiliło w tym roku budżet miasta Koła za sprawą skutecznie wyegzekwowanych zaległości z ubiegłych lat w podatkach i opłatach lokalnych.
Wpływy z podatków i opłat lokalnych stanowią ważny składnik miejskiego budżetu, dlatego coroczne działania związane z ich egzekwowaniem stanowią istotną część pracy Urzędu. Pracownicy Wydziału Finansowego wysyłają do mieszkańców uchylających się od regulowania należności upomnienia lub wezwania do zapłaty, a ostatnim krokiem jest przejęcie egzekucji przez Urząd Skarbowy lub sąd.

W tym roku udało się odzyskać wyjątkowo wysoką kwotę z tytułu zaległych podatków oraz opłat lokalnych, przekraczającą 417 tys. zł. Od 1 czerwca br. w Wydziale Finansowym dwoje pracowników zajęło się wyłącznie egzekucją, a za sprawą skutecznych działań powiększyły się wpływy z dochodów, czyli w budżecie pojawiło się więcej niezaplanowanych środków finansowych.

Jeśli zostanie zrealizowany plan dochodów na 2015 rok, środki te zostaną wydatkowane, z dużą troską o publiczne dobro, w przyszłym roku budżetowym.

UM KOŁO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (7)
etam 21-08-2015 15:09
A to co ważne sie nie liczy? A remonty komunalnych mieszkan a nie sprzedwanie je za bezcen.Zaniedługo komunalki nie będzie bo wszystkie mieszkania wysprzedadzą! Po drugie każdy by chciał tanie mieszkanie z komunalki a potem jeszcze dofinansowanie do niego! Owszem nie każdego na remont stać nie każdy potrafi. Miasto niestety jednym remontowało a innym nie!Jedni mają mieszkania wblokach z centralnym itd i to komunalne a inni rudery które im się proponuje do kupna. Rozumiem ktbs ale i na ktbs nie każdego stać. Za mało się buduje aspółdzielnia nie buduje wcale bo po co? Dostałą od zakąłdów pracy za przysłowiową złotówkę masę mieszkan i po co ma budować. Jak nie płaci biedny to się go wyruga i już.Sa lduzie chorzy , zdepresjami ainni tlyko czekają aby imz abrać co się da. Nie pomoga bo nie ma takich urzędników społecznych czy socjalnych, którzy by swój rejon znali. Oni znają tylko tych którzy się sami zgłosza o pomoc a wiele osób się tego wstydzi a po drugie urzędnickzi są tak niemiłe tak niemiłe, że wielu nie dizie bo brakuje im słów i ten brak słów wcale nie jest podyktowany tym, że nie czytają. Tylko bezczelnością urzedników. I tak się zmieniło. Powoli urzędnicy rozumieją,ze to Oni są dla ludzi a nie odwrotnie no ale jeszcze daleka droga. Kiedyś jakoś urzędniczki kiedy to sekcje dodatków mieszkaniowych były na Mickiewicza były bardzo miłe uprzejme i pomagały dokumenty dobrze wypełnić a dziś? Dziś ci taka młoda pani urzędniczka powie: nie wiadomo czy aby na pewno cokolwiek sie panu należy! I ten ton! I spojrzenie. Pani pracę ma to uważa ,ze jest Bogiem a jest tylko niższego stopnia urzędnikiem!!!I ciekawe czy wydatki na mieszkanie mają swoje uzasadnienie może za dużo pan płąci... A tanie mieszkanie do wynajęcia znają? Bo my nie! Więcej budować mieszkań to porządni nie uciekna z miasta! Kiedyś rodzice zakładali dzieciom książeczki mieszkaniowe no ale pko podnosiło raty a potem zlikwidowało premię gwarancyjną a potem przywróciło jak 4/5 ludzi je zlikwidowało! Teraz ludzie nie mają nic. Jendi zbierają na mieszkanie ainni dostają prawie za bezcen i jeszcze stale im mało. Kwietniki no pięknie ale kwiatkami nikt sie nie naje! Autobus wiadomo ,ze się nei sprawdizł bo większości godziny nei pasowałua pod rugie...każdy wie że ludzie wołają o wszystko ale za darmo a jak mają zapłacić to juz serce ich boli.
| Zgłoś do usunięcia
basia 19-07-2015 11:45
przekręciłam siostry zakonne prowadza takowy dom
| Zgłoś do usunięcia
abecadło 18-07-2015 20:09
Pani Basiu, ale w Kole nie ma żadnego domu starców, a nawet jeśli mowa o domach pomocy społecznej, to żadnego nie prowadzi żaden ksiądz (nawet żaden ksiądz katolicki) :-)
| Zgłoś do usunięcia
basia 18-07-2015 19:58
starostwo co roku 500tysięcy daje dotacji na dom starców prowadzony przez księży ,czy tak powinno się wydawać państwowe pieniądze na wyznaniowe domy
| Zgłoś do usunięcia
Kasia 16-07-2015 21:51
RADOMIR WYSZUKA NASTEPNEGO KOLEGĘ CLOWNA.
| Zgłoś do usunięcia
zax 16-07-2015 20:45
Ciężko Wam w tym mieście dogodzić. Najpierw narzekacie, że nic się nie dzieje, nie ma co robić, nie ma żadnych imprez, nie ma autobusu czy basenu. Teraz jest basen to narzekacie bo woda za zimna lub za ciepła, albo bo za mokra lub za sucha ;p, a to bo basen za mały, a to co innego. Później ludziom "zachciało się" autobusu. Autobus był, ale go nie ma bo nie miał kto nim jeździć bo oczywiście ludziom nie pasowały godz. albo bilety były za drogie albo jeszcze tysiąc innych powodów, a tak naprawdę nikt go nie potrzebował tylko ludzie chcieli żeby "po prosu był". Teraz organizowane są festyny lub inne tego typu imprezy, to ludziom nie pasuje bo przecież te pieniądze można wydać na inny cel. Kwiatów na lampach nie było to ludzie mówili bo miasto brzydkie, zaniedbane, itp. teraz kwiaty mamy to ludziom znowu coś nie pasuje. To miasto jest pełne MALKONTENTÓW. Ludzie zmieńcie podejście do życia.
| Zgłoś do usunięcia
kkk 16-07-2015 20:04
pewnie na kolejne festyny, chleba i igrzysk....
| Zgłoś do usunięcia