sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Głosujmy codziennie na Koło! [VIDEO]

Głosujmy codziennie na Koło! [VIDEO]

21-07-2015 12:02 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,790 | Komentarzy: 2
Jubiler Euro Koło
Głosujmy codziennie na Koło! [VIDEO]
Foto:
Pięćdziesiąt miejscowości z całej Polski, w tym miasto Koło, ma szansę na wygranie multimedialnej świetlicy, otwartej dla mieszkańców. Wszystko w rękach internautów, bo to właśnie oni w plebiscycie online zdecydują, gdzie powstanie 26 nowych, w pełni wyposażonych Pracowni Orange.
Do drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange napłynęło 1018 wniosków. Wszystkie pochodzą od mieszkańców małych miejscowości, którzy chcą prowadzić multimedialną świetlicę w swojej okolicy przy wsparciu Fundacji Orange. Do 20 lipca Komisja wybrała 50 propozycji, które poddała pod głosowanie internautów, którzy od dzisiaj, tj. od 20 lipca od godz. 8.00 do 10 sierpnia do godz. 20.00 na stronie: https://glosuj.pracownieorange.pl/ wskażą ostatecznie 26 lokalizacji, w których powstaną nowe świetlice.

Ale od początku. Zgłoszenia do programu mogły przesyłać grupy inicjatywne – zespoły co najmniej 5 osób z miast i wsi do 40 tysięcy mieszkańców, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły i plany na wykorzystanie Pracowni Orange z pożytkiem dla miasta. Wnioski przyjmowane były na stronie www.pracownieorange.pl do 21 czerwca 2015 r. Grupa Inicjatywna zawiązała się również w Kole w osobach: Jacek Adamczyk, Tomasz Gibaszek, Bartłomiej Fiwek, Arkadiusz Gołębowski, Aleksandra Chwalisz, Jacek Dziedziczak, Bożena Gronert-Ubych, która złożyła wniosek na powstanie pracowni multimedialnej ORANGE w kolskim MDK. Celem inicjatywy jest zapewnienie mieszkańcom lepszego dostępu do technologii, wzmocnienie ich cyfrowych kompetencji i stworzenie przestrzeni wspólnych działań.

Finaliści II edycji konkursu zostali wyłonieni spośród 1018 wniosków, w których oddolne grupy inicjatywne przedstawiły swoje pomysły na działania lokalne. Komisja wybrała 50 najciekawszych zgłoszeń, ale o ostatecznej lokalizacji Pracowni Orange w obrębie 16 województw zadecydują internauci. W drodze plebiscytu na www.pracownieorange.pl wybiorą 26 lokalizacji dla Pracowni – po 2 w województwach: dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, łódzkim, małopolskim, mazowieckim, opolskim, podlaskim, śląskim oraz wielkopolskim oraz po 1 pracowni w: lubuskim, podkarpackim, pomorskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim.

Pracownie to miejsca, które zostaną wyposażone przez Fundację w komputery z bezpłatnym dostępem do internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier oraz telewizory LCD. Dodatkowo opiekunowie świetlic otrzymają profesjonalne szkolenia, webinaria, indywidualne tutoringi i możliwość udziału w rywalizacji społecznej, aby wspólnie z mieszkańcami potrafili współtworzyć miejsce spotkań, warsztatów, które odpowie na potrzeby mieszkańców w każdym wieku.

W drugiej edycji zostało zgłoszone 1018 wniosków, z czego komisja wybierała 50 do finałowego głosowania.

Projekt kolskiej pracowni ORANGE zyskał akceptację komisji i JESTEŚMY w FINALE.

Na stronie https://glosuj.pracownieorange.pl/ od dzisiaj 20 lipca od godz. 8.00 do 10 sierpnia do godz. 20.00 możecie oddać głosy, by pracownia powstała w kolskim MDK.

Codziennie każdy zalogowany uczestnik może oddać 5 głosów na swoją lokalizację. Z 50 lokalizacji - 26 miejsc zostanie nagrodzone stworzeniem i wyposażeniem pracowni.

Informujcie znajomych - jest szansa, by w KOLE powstało kolejne fajne miejsce !

GŁOSUJEMY CODZIENNIE !!!
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (2)
brawo 05-08-2015 10:49
dobra sprawa chociaż jest darmowy internet w bibliotece i komputery i skaner z drukarką.
| Zgłoś do usunięcia
Anna 21-07-2015 19:26
Piękna inicjatywa, lecz małe sprostowanie - wcale nie musimy uzyskać przynajmniej 25 miejsce z 50, by otrzymać świetlicę. Co więcej, może się zdarzyć, że uzyskując trzecie miejsce nie otrzymamy świetlicy (bo np. pierwsze dwa miejsca zajmą pozostałe miejscowości z Wielkopolski). Ważne, by w naszym województwie być w pierwszej dwójce, a więc nie uzyskać trzeciego/ostatniego miejsca.
| Zgłoś do usunięcia