sim
geberit produkcja
Wiadomości MKS Olimpia Koło Policja wyprowadziła zawodników Olimpii z boiska!

Policja wyprowadziła zawodników Olimpii z boiska!

29-07-2015 10:19 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 20,690 | Komentarzy: 14
Jubiler Euro Koło
Policja wyprowadziła zawodników Olimpii z boiska!
Foto:
Do nieprzyjemnego zdarzenia doszło 24 lipca br. na stadionie miejskim. Do trenujących przed rozpoczęciem ligi na murawie boiska zawodników MKS Olimpia Koło została wezwana Policja, aby usunąć ich z tego miejsca, dlaczego?
Wszystko zaczęło się od oprysków, które realizowała obsługa płyty boiska dwa tygodnie wcześniej. Wtedy to Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował zarząd Miejskiego Klubu Sportowego o tym, aby nie korzystali z boiska przez w/w okres.

Po upływie ustalonego terminu zawodnicy, którzy za chwilę rozpoczynają zmagania ligowe, zaczęli pierwszy po przerwie trening. Niestety, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji stanowczo zabroniła korzystania z murawy. Zawodnicy odmówili jej zejścia tłumacząc się, że czas przerwy, o którym mówiła Pani dyrektor już minął. Kolejnym krokiem zarządcy obiektu był telefon do Komendy Powiatowej Policji w Kole, aby skierowała funkcjonariuszy na teren stadionu w celu wyprowadzenia z murawy zawodników miejskiego klubu.

Tak się też stało. Policjanci przyjechali na wezwanie i po krótkiej rozmowie doprowadzili do tego, że zawodnicy udali się do szatni.

W ostatnim wywiadzie, jaki przeprowadził nasz sportowy korespondent Michał Chojnacki z Jarosławem Kawką, możemy przeczytać o rozgoryczeniu byłego zawodnika, trenera i prezesa MKS Olimpii Koło.

Poniżej prezentujemy wypowiedź Jarosława Kawki:
"Nie chciałem w taki sposób się rozstawać, ale wyrzucając drużynę seniorów z treningu w dniu 24.07.2015 Dyrektor MOSiRu Pani Małgorzata Łukasik przesadziła.
Jedynym błędem jaki popełniłem, jest to że doprowadziłem do przejęcia obiektu przy ul. Sportowej przez MOSiR. Niestety jako młody i niedoświadczony prezes uwierzyłem w obietnice bez pokrycia. W zamian za przekazanie obiektu miało powstać boisko ze sztuczną nawierzchnią, bieżnia tartanowa, kryta trybuna dla kibiców, nowe dyscypliny sportowe i wiele innego….

Jak wszyscy możemy zauważyć na obiekcie przy ul. Sportowej po za nazwą ze stadionu Olimpii na stadion MOSir nie zmieniło się nic z wyżej wymienionych rzeczy. Na chwilę obecną obiekt nie spełnia nawet wymogów licencyjnych na grę w 4 lidze. Więc co robi Mosir: Organizuje zawody sportowe w większości zawody piłkarskie - dlaczego bo w łatwy sposób można zorganizować drużyny oparte w większości na zawodnikach trenujących w Olimpii, bądź byłych zawodnikach Olimpii Koło. Super bazować na ciężkiej pracy innych i przypinać sobie odznaczenia.
Nie możemy mówić przecież, że triathlon, kortfball, piłka siatkowa, sporty walki to wymysł Mosirowski bo te dyscypliny i wiele innych tworzą poszczególne organizacje i chwała im za to bo dzięki nim Pani Łukasik może poszczycić się że coś robi po za wynajmowaniem hali na zawody sportowe??? Pani Małgorzato Łukasik zamiast marnować czas i wyrzucać drużynę seniorów z treningu (24.07.2015)pod nadzorem policji niech Pani ten czas spożytkuje na coś pożytecznego dla miasta i pomyśli o utworzeniu np. sekcji piłki ręcznej z którą mamy wspaniałe wspomnienia piłki koszykowej, sekcji lekkiej atletyki itd. Piłki nożnej w Kole jest wystarczająco dużo. Mam nadzieję, że Pan Burmistrz całą sprawą zajmie się osobiście i zrobi z tym bałaganem porządek, a Pani Dyrektor jak nie chce pomagać to niech chociaż nie przeszkadza."
- podsumował odchodzący zawodnik.

Na końcu Jarosław Kawka podziękował wszystkim kolegom z drużyny: "Dziękuję wszystkim piłkarzom z którymi miałem przyjemność grać, trenerom tym pracującym w klubie i tym z którymi pracowałem, ludziom którzy pomagali mi podczas mojej działalności w Olimpii, sponsorom,mediom,kibicom i sympatykom naszego klubu. "

Poinformował, że trenerem drużyny seniorów na sezon 2015/2016 będzie Tomasz Mikusik.

Z informacji do jakich dotarliśmy wynika, że konflikt na polu Olimpia Koło i MOSiR jest od dawna, jednak do tej pory wszystkie kwestie sporne rozwiązywano kulturalnie w kuluarach bez rozdmuchiwania sprawy na zewnątrz. Sprawa z 24 lipca jednak zdaniem Jarosława Kawki i zawodników Olimpii była momentem kulminacyjnym, który doprowadził do "wylania się goryczy".

Dlaczego podczas tej sytuacji nie próbowano rozmawiać z zawodnikami kulturalnie? Dlaczego bez kolejnych prób rozmów wezwano policję? Do kogo ten stadion tak naprawdę należy ? do osób nim zarządzających czy do zawodników kolskiego klubu, którzy reprezentują nasze miasto od dziesiątek lat?

Sprawa została również przekazana na ręce Burmistrza.

Czekamy na Wasze komentarze i opinie w tej sprawie.


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (14)
kolanin 30-07-2015 11:35
Po upływie wyznaczonego terminu? Termin to 4.08. Dlaczego redakcja wprowadza w błąd czytelników? 4.08 jeszcze nie minął.
| Zgłoś do usunięcia
biegacz 29-07-2015 21:59
chcąc skorzystać z bieżni do treningu biegowego ujrzałem taką informację: "MIEJSKI OŚRODEK SPORTU I REKREACJI INFORMUJE, IŻ ŻE WZGLĘDU NA WYKONANY OPRYSK ZABRANIA SIĘ KORZYSTANIA Z BIEŻNI ORAZ PŁYTY GŁÓWNEJ BOISKA DO DNIA 4 SIERPNIA 2015 R." Zastanawia mnie czy w tej sytuacji ktoś z komentujących był na stadionie w ogóle i czytał ją. Jakoś nie zauważyłem dopisku że informacja nie dotyczy OLIMPII KOŁO. A kto by był winien jak by któryś z zawodników wylądował w szpitalu ??
| Zgłoś do usunięcia
lok 29-07-2015 14:58
kolska biurokracja za duzo dyrektorow kierownikow.termin jest terminem i nie ma dyskusji olimpia miala prawo trenowac na boisku .za ten incydent powinna zostac ukarana osoba ktora wezwala policje.
| Zgłoś do usunięcia
ja 29-07-2015 13:42
policja niech się zajmie tymi, którzy naprawdę robią bałagan nie tylko w nocy, ale i w ciągu dnia - picie, krzyki w ciągu dnia czy nocy w miejscu publicznym chyba nie powinno mieć miejsca, prawda? co robi policja na wezwania mieszkańców-grzecznie zapytuje o dane, spisuje w notesie i .... odjeżdża. Kogo tam teraz przyjmują i na jakich zasadach???
| Zgłoś do usunięcia
etam 29-07-2015 13:15
Skoro termin minął nikt nie miał prawa wyrzucać zawodników chyba ze zaistniało zagrozenie życia bo np srodki jeszce działały. Ale powinien wypowiedziec się sanepid a nie pani dyrektorowa.
| Zgłoś do usunięcia
świat się smieje 29-07-2015 11:06
z basenu wyrzucić tych co nie mają obcisłych gaci, z boiska piłkarzy, - mam propozycję: na boisku zamiast meczy zrobić zlot pielgrzymek do lichenia, a basen wpuszczać tylko w obcislych gaciach żeby można zobaczyc rozmiar pompki
| Zgłoś do usunięcia
do do kolanina 29-07-2015 11:05
Idąc Twoim tokiem myslenia - ilu odeszło zawodników i trenerów własnie dlatego że źle sie dzieje w Olimpii
| Zgłoś do usunięcia
do do kolanina 29-07-2015 11:04
Wejście na murawę boiska chociaż był zakaz administratora obiektu - to jest wynoszenie się ponad innych. Mogli tę sprawe załatwić inaczej ale nie Panowie sportowcy mają wnosie zakazy bo ich to nie dotyczy Ja nie neguje Klubu Olimpii tylko ZARZĄD który jest do wymiany ! Już od kilku lat słychac dziwne rzeczy które sie tam dzieja, przypomne chociaż konflikt z kibicami.
| Zgłoś do usunięcia
do kolanina 29-07-2015 10:59
a gdzie oni sie wynosza ponad innych? to klub sportowy ktorzy nieprzerwalnie od dziesiatek lat istnieje i pracuje w Kole. Pracuje w nim kilku trenerow, setki zawodnikow, to jest nasz sukces, ze klub istnieje, nie musi grac w lidze europejskiej, wazne ze jest
| Zgłoś do usunięcia
do do kolanin 29-07-2015 10:57
ilość zawodników ma być wyznacznikiem sukcesów ?? W Maratończyku trenuje około 90 osób i maja osiągnięcia na skalę krajową, są siłą w kraju. To że Olimpia przyjmuje każdego dzieciaka który kopie piłke nie oznacza ze ma sukcesy, choć chwała im za to. Ale czy to że maja najwiecej zawodników daje im prawo do wynoszenia się ponad innych ?
| Zgłoś do usunięcia
do kolanin 29-07-2015 10:53
a czy to , ze w druzynach mlodzikow (ok 10 druzyn) trenuje kilkuset zawodnikow? od malutkich chlopakow do uczniow szkol gimnazjalnych to malo? to jest najwieksze osiagniecie tego klubu, ze dzieci moga realizowac swoja pasje, nie siedza przed komputerem! Na to ida pieniadze i dobrze! na mlodziez!
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 29-07-2015 10:47
Ludzie Olimpia to nie cały sport w Kole, dostają najwięcej a mają najmniejsze osiągniecia, najwiecej pretensji itp Zobaczcie jakie ma wyniki MLUKS Trhiatlon, Maratończyk Koło, czy trenerzy i zarząd tych klubów miał kiedykolwiek jakies zatargi z zarządzającymi obiektami sportowymi w Kole ??? Chodziły słuchy Pan Jarosław już kiedyś starał się o funkcję Dyrektora MOSIRu, jak widać plany chyba powróciły. Kawka zna sie na piłce, na grze ale nie na zarządzaniu obiektem sportowym , dobry sportowiec nie bedzie dobrym MENADŻEREM ! Cała sytuacja moim zdaniem jest właśnie rozdmuchana bo zaczyna się walka o stanowiska. Do redakcji : Pani Łukasik nie jest Dyrektorem MOSIR Koło , jest tylko p.o Dyrektora , proszę to sprawdzić i skorygować.
| Zgłoś do usunięcia
Kibic 29-07-2015 10:39
Hahahaha:) Czemu mnie to nie dziwi ? Przecież w podobny sposób (no może bez dzwonienia na Policję) pozbyto się piłkarzy ręcznych z Przedcza. Na mecze przychodziła cała hala kibiców - w tym dużo z Koła, którzy jeszcze pamiętają jak się kiedyś grało w szczypiorniaka. No ale nieee... Po co im pomóc, po co sprzyjać rozwojowi sportu w Kole ? Lepiej tak jak napisał Jarek - zrobić coś bazując na pracy innych i laury zbierać dla siebie. Oby tak dalej... Oby tak dalej
| Zgłoś do usunięcia
zawodniczka 29-07-2015 10:25
jakim prawem, ktos wyrzuca zawodnikow ze stadionu, skoro czas ustalony minal? a tym bardziej policja.. a co zawodnicy to jakies bandziory?
| Zgłoś do usunięcia