sim
mycenter
Wiadomości MKS Olimpia Koło Prezes oraz trener Olimpii odpowiadają na list MOSiR-u

Prezes oraz trener Olimpii odpowiadają na list MOSiR-u

31-07-2015 13:52 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 16,804 | Komentarzy: 15
Jubiler Euro Koło
Prezes oraz trener Olimpii odpowiadają na list MOSiR-u
Foto:
Wydawałoby się, że sprawa wezwania jednostki Policji do piłkarzy MKS Olimpii Koło szybko "rozejdzie się po kościach", jednak dziś otrzymaliśmy list, w którym zarząd klubu oraz trener Tomasz Mikusik odpowiadają dyrekcji MOSiRu.
"MKS Olimpia Koło odnosząc się do artykułu MOSIR Koło zawartego na stronie e-kolo.pl dotyczącego oprysku na płycie boiska pragnie poinformować, że nieznajomość z zakresu stosowania oprysku i terminów kiedy można użytkować boisko po dokonanym oprysku jest olbrzymia.

Jak można przeczytać w artykule Pani P.O. Dyrektor Małgorzaty Łukasik: „nie minął okres KARENCJI”.

Dla informacji Pani Dyrektor: OKRES KARENCJI jest to okres od dnia ostatniego zabiegu czyli od dnia oprysku do dnia zbioru roślin przeznaczonych do konsumpcji. W tym przypadku nie dotyczyło to nas ponieważ nikt trawy skoszonej nie będzie jadł. Ważniejszym jest OKRES PREWENCJI dla ludzi, pszczół i zwierząt czyli okres od zastosowania środka do dnia w którym na obszar na którym zastosowano środek mogą wejść ludzie oraz zostać wprowadzone zwierzęta. Tu pragniemy poinformować, że przed wejściem na płytę boiska zapoznaliśmy się z różnymi środkami stosowanymi do oprysku i okres PREWENCJI nie wynosił więcej niż 1 dzień (wyłącznie do wyschnięcia preparatu na roślinie i wyparowaniu). Pragniemy podkreślić, że pomimo to na płytę nie wchodziliśmy przez okres 14 dni od zastosowania oprysku. W tym miejscu mamy jeszcze jedno pytanie:
1.Dlaczego pomimo zakazu jeden z pracowników w tym dniu wykonywał pracę na płycie boiska bez zastosowania chociażby maski ochronnej czy jego zdrowie i życie jest mniej warte niż troska o zdrowie i życie zawodników i trenera MKS Olimpii Koło???

Bardzo dziękujemy Panu Burmistrzowi za wykazanie zdrowego rozsądku i zaznajomienia się z możliwością korzystania z płyty, a stosowaniem środków do oprysku. Dzięki temu już normalnie trenujemy na płycie głównej, a osoby które nas tak bardzo nie lubią i krytykują naszą działalność pragniemy poinformować, że prowadzimy stałe zajęcia treningowe dla ok. 300 osób, w tym roku powstaje dzięki naszej inicjatywie 3 rocznik klasy sportowej o profilu piłka nożnej, wprowadziliśmy juniorów młodszych do elitarnej ligi wojewódzkiej juniorów, a seniorzy praktycznie przez cały okres naszej działalności są czwartoligowcami co na nasze możliwości finansowe, organizacyjne i infrastrukturalne to naprawdę niezłe osiągnięcie. W drużynie seniorów ok. 90% zawodników to wychowankowie i pokusimy się o fakt, że w żadnej innej drużynie grającej z nami w lidze nie ma tylu miejscowych zawodników!!! Wiemy, że wszystkich malkontentów nie zadowolimy, ale my stawiamy na pracę z dziećmi i młodzieżą, ażeby zagospodarować im wolny czas.

Możemy w następnym roku zrobić 3 ligę, likwidując 9 grup młodzieżowych, wysyłając dzieci do prywatnych szkółek promowanych przez Panią Łukasik ( Akademia Reissa). Całą kwotę dotacji przeznaczymy na drużynę seniorów pozyskując zawodników z zewnątrz. Jednak obecny zarząd i trenerzy pod tym faktem się nie podpiszą.


Z wyrazami szacunku:
Prezes MKS Olimpii Koło Przemysław Galiszkiewicz
Trener I drużyny Tomasz Mikusik
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (15)
eh 05-08-2015 10:27
Bo o pracowników to się nie dba! Dwa lata temu kobity z MZUKu w upale ponad 30 stopni wyrywały chwasty przy cmentarzu. Upał straszny a One bez wody. Jakiś mężczyzna podszedł i dał dwóm paniom butelkę wody!!! Wcześniej kupił ją w sklepie!!! Żal mu sie kobit zrobiło. A szefostwo MZUK gdzie? Potem przyjechał po te kobity jakiś facet z MZUK, oczywiście samochodzikiem, pan nie zmęczony sobie jeździł a kobity w takim upale !!! W tym roku tych kobit nie widać widocznie ktoś poszedł po rozum do głowy!!! Nareszcie!!!
| Zgłoś do usunięcia
kibic 03-08-2015 14:15
Proponowałbym aby Pan Burmistrz za joł się dotacjami jakie otrzymuje Olimpia i naci idą nasze pieniążki a nie dyrektorem MOSIR Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Maciek 02-08-2015 00:01
Ja dwa słowa od siebie. Jest to kolejny przykład sporu między Olimpią, a raczej Galiszkiewiczem i Kawką i ich pyszałkowatością a kimś kto ma swoje , inne zdanie, tym razem MOSiRem. Panowie toniecie a wasza wypowiedz że możecie zlikwidować młodzież aby zrobić 3 lige jest żenująca. Sama ta wypowiedz świadczy o waszej arogancji i próby robienia ludziom wody z mózgu. Pieniędzy z dotacji miejskiej nie wolno przeznaczać na wynagrodzenia dla zawodników. Wiec zastanówcie sie zanim coś napiszecie bo nikt od was nie żąda 3 ligi. I to że w każdym artykule podkreślacie to ile to u was nie trenuje młodzieży jest ju nudne. Przypomina mi sie film Dzień Świra. To my mamy racje! My ją mamy! ... Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!
| Zgłoś do usunięcia
Kibic 01-08-2015 12:12
Ciągłe porównania Olimpia a Reiss. Pytanie, czy to zdrowa rywalizacja? Może przypomnijmy sobie wstydliwy wynik końcowy zeszłorocznego turnieju. Na dwóch pierwszych miejscach Akademia Reissa, a Olimpia? Panie działacz na którym miejscu był Pana klub? Przykro na to patrzeć co robicie z Kolską piłką. Nie dziwi mnie jako byłego zawodnika Olimpii fakt, iż rodzice wolą płacić za jakoś niż cieszyć się z ilości kolegów na treningu. Zobaczcie jak to wygląda w Koninie, czy Poznaniu. Inne kluby są zdrowo rywalizują i wspólnie popularyzują sport. Drodzy sympatycy Olimpii to doliczony czas gry na zmiany. Mam obawy że klub z takimi tradycjami przestanie istnieć w powiecie, bo w Wielkopolsce jesteśmy tłem dla mniejszych mieścin. Wstyd i uwaga do zarządu. Reprezentujecie cały klub więc reprezentujcie go godnie. Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia
Działacz 31-07-2015 23:56
Rodzic, lepiej teraz powiedz tutaj wszystkim ile płacisz za to, że Twoje dziecko jest w szkółce Reisa ? !!! A ile płaciłaś lub płaciłeś jak było w Olimpii ?
| Zgłoś do usunięcia
berlin 31-07-2015 22:47
Zolwik Kleczew ma 500 tys. z miasta i wszystkich zawodników z zewnątrz. Co ty na to??? A gdzie jest np. Górnik Konin 2 miejsca nad OLimpią z 300 tys. budżetem i mniejszą grupą dzieci i młodzieży??? Akademia Reissa tego nie powinno być bo pieniądze wypływają z miasta. Akademia powinna powstać przy Klubie i Mosirze( we współpracy). Wtedy kto ma ochotę , mógłby puszczać dzieci na dodatkowe treningi. Olimpia ma z pewnością lepszych i z dużo większym doświadczeniem trenerów, Wiem, że klub miał takie plany, a le Pani Dyrektor wie lepiej...
| Zgłoś do usunięcia
miku 31-07-2015 21:56
Gała nie ma pojęcia o piłce zarządzaniu klubem wystawiony przez kolesi wstyd dla klubu nierób jeden!!!!!!
| Zgłoś do usunięcia
kosa 31-07-2015 21:54
Zarząd Olimpii nic nic nie robi żeby było narmalnie na treningu żaka 30 chłopców i jeden Anelka wstyd!!!
| Zgłoś do usunięcia
rodzic 31-07-2015 19:51
Moje dziecko było zawodnikiem Olimpii Koło. Na treningach 30 zawodników trener budował trening w czasie jego trwania. brak organizacji totalnie. W Akademii jest 12 zawodników w grupie. Pytanie do pana Prezesa. Dlaczego nie skupicie się na swoim klubie, jakby wszystko było ok to reiss by nie miał szans w Kole. Problem leży w klubie i jego organizacji.
| Zgłoś do usunięcia
zolwik 31-07-2015 17:54
"Możemy w następnym roku zrobić 3 ligę, likwidując 9 grup młodzieżowych, wysyłając dzieci do prywatnych szkółek promowanych przez Panią Łukasik..."- hahaha w Kole gdzie jest Andre, Saint Gobain, Sanitec, Drukarnie, Sokołów, Wipasz itd..trzeba likwidować 9 grup młodzieżowych?! no śmieszne to jest bardzo... ciekawe co jest w takim Kleczewie i środzie wlkp albo izbicy, swarzędu itd... NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ!
| Zgłoś do usunięcia
xxl 31-07-2015 17:22
ja uwazam ze to powinno byc rozwiazane miedzy poszczegolnymi stonami a nie pisanie i odpisywanie na listy.jednym slowem zenujace i dzieciniada.
| Zgłoś do usunięcia
sportowiec 31-07-2015 15:30
Stadion nie jest tylko obiektem piłkarskim ale także lekkoatletycznym , znajdują się na nim też 2 korty tenisowe, więc na jakiej podstawie ma być przekazany tylko jednej grupie sportowej. Poza tym jest tam "Orlik" , który powinien służyć wszystkim zainteresowanym a nie tylko wyczynowcom i samej "Olimpii". "Orliki" nie były budowane dla klubów a w celach rekreacyjnych i wątpliwym jest wykorzystywanie ich do celów klubowych.
| Zgłoś do usunięcia
gość 31-07-2015 15:18
Może trzeba zmienić p. dyrektor na MOSir.Popieram prezesa że najważniejsza jest młodzież i dzieci i dla nich trzeba organizować czas i zajęcia
| Zgłoś do usunięcia
lok 31-07-2015 15:05
mosir do rozwiazania to nikomu nie potrzebna placowka stadion przekazac olimpii pieniadze z rozwiazanej placowki przeznaczyc na rozwoj mlodych pilkarzy .kto rozsadnyprzeprowadza opryski kiedy druzyna trenuje przed rozgryfkami pilkarskimi
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 31-07-2015 14:07
Panie Prezesie Galiszkiewicz, posłużę się bardzo znanym cytatem, "..kończ Waść, wstydu oszczędź.." !
| Zgłoś do usunięcia