sim
marzena pilarska
Wiadomości Kultura i rozrywka StuG IV powrócił [ZDJĘCIA] [VIDEO]

StuG IV powrócił [ZDJĘCIA] [VIDEO]

27-06-2010 19:29 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 8,039 | Komentarzy: 5
StuG IV powrócił [ZDJĘCIA] [VIDEO]
Foto:
zacisze
Na wczorajszej inauguracji lata jaka odbyła się w Grzegorzewie największą atrakcją dla mieszkańców oraz wszystkich przybyłych osób była obecność niemieckiego samobieżnego działa szturmowego StuG IV z czasów II Wojny Światowej.
Wydobyty w lipcu 2008 r. z dna rzeki Rgilewki przy moście kolejowym w Grzegorzewie, następnie wyremontowany i uruchomiony wrócił do miejsca, w którym go znaleziono. Choć nie zabawił długo był nie lada akacją dla wszystkich przybyłych.

- Nigdy nie przypuszczałem, że maszyna ta jest aż tak sprawna i tak wspaniale wygląda – powiedział Marek Banaszewski Wicestarosta Kolski. Uroczystej prezentacji dokonali przedstawiciele wojsk lądowych z Poznania oraz pani Bożena Dominiak Wójt Gminy Grzegorzew, która w tym dniu była jednym z członków załogi.

Po uroczystej prezentacji i możliwości dokładnego obejrzenia StuG IV powrócił do Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu, w którym przebywa na stałe jako jeden z najciekawszych eksponatów z czasów II wojny światowej.

ZOBACZ ZDJĘCIA StuGa IV

ZOBACZ VIDEO

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (5)
~kolak 29-06-2010 08:48
W pierwotnej wersji Dni Powiatu i Miasta imprezę miał prowadzić kabaret Rak z Rudy Śląskiej (K. Hanke - serialowy Bercik, K. Respondek - znany z "Jak oni śpiewają?" i G. Poloczek), ale jak będzie teraz to nie wiem... A KONJO faktycznie do Kombii nie pasuje...
| Zgłoś do usunięcia
~S. 29-06-2010 08:37
Dlaczego nie prowadzi Dni Koła, Kłodawy? Był D-Bomb ostatnio ale prowadzenie kaszana. Kombii zagra niebawem u Nas. Mozna skisić impre zlym prowadzeniem.
| Zgłoś do usunięcia
~Pani 28-06-2010 14:45
Zbyszek jest z Dąbia ale mieszka w Łodzi !!! Ale potwierdzam, to co robi jest ok, jest dobry. Podobno prowadzi koncert w Dąbiu za dwa tygodnie. Bedą grali Masters, Maxel, Junior.
| Zgłoś do usunięcia
~gosc 28-06-2010 11:32
Prowadzil Zbyszek Pietrzak, młody chłopak chyba z Łodzi, prowadzi bardzo często imprezy w Dabiu. Świetny konferansjer
| Zgłoś do usunięcia
~Kamila 28-06-2010 10:53
Kto tę imprezę prowadził? Skąd jest? Niesamowity człowiek! Było rewelacyjnie, supeeer !!! Konkursy, Belfast, później zabawa. Było ogrom wiary. Naprawdę kto nie był niech żałuje.
| Zgłoś do usunięcia