(3)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 0
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Grzegorz Mokrzycki nominowany do nagrody głównej

Autor: 08 Grudzień 2015 przeczytasz w minutę
Grzegorz Mokrzycki nominowany do nagrody głównej
©
(3) | Czytano:
6,570 razy | przeczytasz w minutę

Przedstawiciele naszego miasta wzięli udział w Sejmiku Wielkopolskich Regionalistów, który tradycyjnie odbył się w Poznaniu w 97. rocznicę Polskiego Sejmu Dzielnicowego.

R E K L A M A
3
Czytano:
6,570 razy
Udostępnij
Uroczystość była również okazją do wręczenia nominacji do Nagrody Głównej Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego za rok 2015. W zaszczytnym gronie dziesięciu najbardziej zasłużonych dla rozwoju kultury i inicjatyw społecznych osób i organizacji z terenu całej Wielkopolski znalazł się także Grzegorz Mokrzycki - prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła.

Wyróżnienie odebrał z rąk prezesa Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego Stanisława Słopienia. W tym roku Nagroda Główna WTK została przyznana Orkiestrze Dętej Quantum działającej przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Rychwale. Warto przypomnieć, że w 2008 r.

Nagrodę Główną WTK otrzymał znany kolski regionalista Kazimierz Kasperkiewicz. Poznańskie spotkanie, w którym wzięli udział oprócz prezesa Mokrzyckiego również członkowie Zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Miasta Koła - Teresa Brzoska, Alina Frątczak, Aleksandra Kowalska, dyrektor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej i Czesław Oleszkiewicz oraz dyrektor Muzeum Technik Ceramicznych Tomasz Nuszkiewicz zakończyła dyskusja panelowa "Wielokulturowa Wielkopolska ?".

Zastanawiano się podczas niej czy dzisiejszą Wielkopolskę można uznać za region kulturowy, co oznacza wielokulturowość w przeszłości Wielkopolski i jak to wygląda obecnie oraz czy wielokulturowość może stanowić szansę dla współczesnej Wielkopolski.

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (3)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
LUKASZEWSKA RYSZARDA · 02 Lipiec 2022
Z CALYM SZACUNKIEM DLA ZMARLEGO I JEGO DZIALALNOSCI SPOLECZNEJ ALE ZALOZYCIELEM I PROWADZACYM STOWARZYSZENIE DO ETAPU JEGO ZAISTNIENIA BYL PAN MARIUSZ KOZAJDA NIE WAZNE JEST CZY SIE KOGOS DAZY SYMPATIA CZY NIE ALE KAZDEMU NALEZY SIE PRAWDA JA JAK ANALIZUJE TE KOLSKIE WYROZNIENIA I HONOROWE TYTULY TO SIE ZASTANAWIAM KTO BEDZIE NA PIEDESTALE ZASLUG GDY BRAKNIE PANA KACPERKIEWICZA NIE UWLACZAJAC JEGO ZASLUG TYLKO CZY MOZNA JEDNOOSOBOWO TAK PREZNIE DZIALAC BEZ WSPARCIA ANONIMOWYCH DZIALACZY ?
BelllaILJ · 19 Grudzień 2015
Kto chce zarobic w necie parenascie $$$ dziennie??? Sposob jest prosty i dziala, wpiszcie sobie w google: jak kosić kasę na Adfly
vicek · 10 Grudzień 2015
Ciekawe czym się Mokrzycki przysłużył miastu? chyba tym że przez lata po trochu wycinał park by powiększać sobie knajpę. Bo zasług nie widać w Kole ,a ni jego osoby.
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
8 godziny temu 10,888 23

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
23 godziny temu 3,052

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
23 godziny temu 1,857

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
1 dzień temu 5,740 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,929 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,487

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz