× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Miejscowe opady deszczu w pobliżu 9.2
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Jak wyposażyć firmę budowlaną?

Autor: 09 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 3 min.
Jak wyposażyć firmę budowlaną?
©
(0) | Czytano:
2,618 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

Zakładając firmę budowlaną, musimy liczyć się ze sporymi nakładami na sprzęt. Specjalistyczne maszyny to obok wykwalifikowanej kadry, najważniejszy filar każdego przedsięwzięcia związanego z budową czy remontem. Jak jednak wyposażyć firmę w wysokiej jakości urządzenia?

R E K L A M A
0
Czytano:
2,618 razy
Udostępnij

Skorzystaj z dotacji i kup nowy sprzęt.


Zakup nowych maszyn budowlanych to pewność, że urządzenia są w pełni sprawne, posiadają gwarancję i nie były poddawane eksploatacji. Niestety mało która firma budowlana może pozwolić sobie na kupno wysokiej jakości maszyn prosto od producenta, ponieważ wiąże się to z ogromnymi nakładami finansowymi. Na szczęście istnieją różnego rodzaju programy operacyjne z Unii Europejskiej, które zakładają dofinansowanie przedsiębiorstw na każdym etapie działalności. Dzięki takiemu wsparciu można otrzymać nawet do 100% środków na zakup niezbędnych urządzeń. Są to bezzwrotne dotacje, o które można się ubiegać pisząc biznesplan i wypełniając odpowiednie dokumenty, ale na rynku mamy również ciekawe oferty preferencyjnych kredytów, które znacząco wspomogą funkcjonowanie każdej firmy budowlanej. Warto postarać się o jakiś rodzaj dofinansowania, które będzie stanowić duży wkład w zakup niezbędnych maszyn. Możemy także skorzystać z opcji zakupu na raty – dzięki temu unikniemy ogromnego jednorazowego wydatku.Wypożycz koparkę.


Jeszcze innym pomysłem jest wypożyczenie sprzętu budowlanego, zwłaszcza urządzeń, których nie używamy na co dzień. Jeśli trafi się nietypowe, ale jednorazowe zlecenie – nie martwmy się o maszyny – możemy je przecież wypożyczyć. Na rynku istnieje wiele podmiotów, które oferują wynajem koparek gąsienicowych i kołowych, wywrotek i żurawi renomowanych producentów. Jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy maszyny budowlane w atrakcyjnych cenach, z możliwością wypożyczenia nawet na dłuższy czas. To rozwiązanie jest zdecydowanie tańsze od kupna sprzętu, kiedy jednorazowo musimy wydać nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Oczywiście ma to też swoje minusy – nie jesteśmy właścicielami sprzętu, po skończonej pracy musimy go zwrócić.
A może używane maszyny?


Jeśli nie mamy wystarczającej ilości kapitału, który umożliwiłby zakup nowych maszyn budowlanych, a nie otrzymaliśmy również dotacji – pomyślmy o kupnie używanych urządzeń. Decydując się na taki krok, bierzmy pod uwagę przede wszystkim rok produkcji maszyn, ich stan, wykonywane przeglądy techniczne i konserwacje. Używany sprzęt wbrew pozorom może nam długo posłużyć, o ile nie był mocno eksploatowany. Na rynku mamy wiele komisów zajmujących się pośrednictwem w transakcjach kupna i sprzedaży używanych maszyn budowlanych, ale sporo ofert znajdziemy też na portalach internetowych. Możemy tam znaleźć nie tylko urządzenia, ale również części zamienne, rekomendowane przez producentów. Wystarczy skorzystać z praktycznych wyszukiwarek lub sugerować się kategoriami sprzętu (koparki, ładowarki, dźwigi itd.) albo nazwą producenta (Cat, Volvo, Komatsu). To niezawodny sposób na znalezienie wysokiej jakości maszyn. (źródło: http://www.serwis-kop.pl/kategoria/czesci-do-maszyn-budowlanych)

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]
4 godziny temu 1,233

Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]

Miasto Koło
Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]
82
5 godziny temu 2,150

Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]

Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,885 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 12,708 42

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
2 dni temu 22,934 76

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
2 dni temu 3,995

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

5 godziny temu 1130 2
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz