(26)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 9.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

14 radnych wystosowało przeprosiny za słowa burmistrza

Autor: 21 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
14 radnych wystosowało przeprosiny za słowa burmistrza
©
(26) | Czytano:
21,894 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Od kilku dni \"na mieście\" mówiono o liście jaki podpisywani radni z przeprosinami skierowanymi do osób pracujących na rzecz miasta. Zdania na temat słuszności listu były bardzo podzielone.

R E K L A M A
26
Czytano:
21,894 razy
Udostępnij
W punkcie "wolne głosy i wnioski" dzisiejszej sesji rady miejskiej, radna Urszula Polewska odczytała treść poniższego oświadczenia, oraz nazwiska radych, którzy podpisali się pod nim.

"Oświadczenie w związku z udzielonym wywiadem przez Pana Burmistrza Stanisława Maciaszka zamieszczonym w lokalnych mediach w dniu 01.12.2015 roku.

My, niżej podpisani, Radni Rady Miejskiej w Kole wraz z Przewodniczym Rady Miejskiej nie zgadzamy się z wypowiedzią Pana Burmistrza dotyczącą negatywnej oceny dorobku Miasta Koła i Ludzi pracujących na rzecz naszego Miasta.

Zaprezentowane w niniejszym wywiadzie treści to indywidualne stanowisko Pana Burmistrza, nieodzwierciedlające pełnej rzeczywistości poniesionego wysiłku, trudu i pracy wielu Osób na rzecz tego Miasta oraz pomijające całkowicie osiągnięte przez nich efekty burzące dobry wizerunek Ludzi, Instytucji i Miasta.

W związku z powyższym niżej wskazani Radni Rady Miejskiej w Kole przepraszają Mieszkańców i Pracowników Instytucji, którzy poczuli się dotknięci wypowiedzią Pana Burmistrza.

Radni: Florian Olejniczak, Sebastian Kuty, Artur Szafrański, Ewa Baryła, Teresa Brzoska, Wanda Obiała, Michał Piasecki, Tomasz Sobolewski, Urszula Polewska, Mariusz Budny, Marcin Janiak, Elżbieta Tamborska, Mariusz Hanefeld, Ewa Lewicka.
".

Przypomnijmy, że oświadczenie dotyczy słów jakimi opisał Stanisław Maciaszek sytuację (jego zdaniem), z jaką muszą zmierzyć się ludzie poszukujący pracy w naszym mieście.

Podczas sesji głos zabrali również przeciwnicy listu, m.in. Janusz Miłowski, który stwierdził, że dochodziły do niego zupełnie odmienne słowa mieszkańców, niż te wskazane w liście i że on sam nie widzi w tych słowach niczego obraźliwego lecz zastosowanie mocniejszych słów w przekazie swojej myśli.

Zdanie radnego Miłowskiego podzieliła Halina Musiałek.

Inni radni nie zabierali głosu w tej sprawie.

Nazwiska, radnych, którzy nie podpisali listu:
Alicja Wapińska, Janusz Miłowski, Ryszard Borysewicz, Halina Musiałek, Ryszard Karolak, Izabela Nuszkiewicz, Wioleta Skrzypczak.

Burmistrz poinformował radnych, że po zapoznaniu się z treścią listu - ustosunkuje się do niego.

A co myślą o tym nasi czytelnicy?

Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (26)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
wiara · 04 Styczeń 2016
\'\' Basiu \'\' popieram w całości, święte słowa.
basia · 04 Styczeń 2016
Ci radni co podpisali niech najpierw przeproszą mieszkańców Koła że kandydowali na radnych a ludzie dali się złapać na ich propagandę ale to ich ostatni raz!Nikt niewinny nie czuje się obrażony a ja nie mam zamiaru się gniewać za mieszkańców o podejrzanej reputacji.Niech każdy radny najpierw wsłucha się w opinie na swój temat to wtedy nie będą zajmować się w petycyjki i się kompromitować.Tym radnym już dziękujemy za ich działanie na rzecz Koła
kolkaa · 28 Grudzień 2015
Do \"kolanin\" Szanowny panie ,mam pytanie, jakimi długami obarczył Koło poprzedni Burmistrz. Według oficjalnych danych zostawił w kasie UM 2,5 mln złotych obecnemu Burmistrzowi. To wystarczyłoby na spłatę rat w kredytu zaciągniętego na budowę basenu na ten rok. Jednak obecny Burmistrz wydał te pieniądze na inne cele, czy ważne ? Bank nie odroczył spłaty rat kredytu na 2 lata bez dodatkowych odsetek. to wszystko na razie co mam do powiedzenia o tym ciągle powtarzanym haśle o wielkich długach po poprzedniku. Zobaczymy co będzie za 3 lata
wyborca · 28 Grudzień 2015
Masz rację, czas na zmiany wszędzie powinien nadejść i u radnych również. Tego nie idzie oglądać a co dopiero słuchać.
o · 28 Grudzień 2015
te przeprosiny to demnstracja braku chęci współpracy, demonstracja niechęci do normalnosci, czas na wotum zaufania do radny miasta, nie opamietają się, boją się o stare układy, jesli ci ludzie bedą dalej bedą mącić, w tym mięście oprócz kłótni i nienawisci nic nie bedzie
kolanka · 26 Grudzień 2015
A ja żyję w tym mieście od ponad pół wieku. Pracuję bez znajomości. Wszystko co zdobyłam zawdzięczam sobie i swojej pracy i nie zgadzam się z tym, że w moim mieście pracę załatwia się tylko po znajomości. Tak narzekają nieudacznicy, ludzie bez inwencji - nawet jeśli są po studiach - to często prezentują się \"jakim mnie Panie Boże stworzyłeś to takim mnie masz\". A potem to pretensje do całego świata, że nikt mnie nie chce. Jak przyszła do zakładu pracy. wolontariuszka ( podjęła się współpracy bez gratyfikacji finansowej) i wykazała się zaangażowaniem i chęcią poznania to pomimo planów niezwiększania zatrudnienia, wyskrobano dla niej etat. JEDNAKŻE UWAŻAM, ŻE RADNI NIE SĄ OD PRZEPROSIN ZA SŁOWA BURMISTRZA - NIE JEST ON ICH PODWŁADNYM WIĘC NIE PONOSZĄ ZA JEGO SŁOWA ODPOWIEDZIALNOŚCI. KONSEKWENCJA ZA WYPOWIEDZIANE SŁOWA DOTYCZY WIĘC JEGO OSOBY. MAM NADZIEJĘ ŻE JĄ W KOŃCOWYM EFEKCIE PONIESI.E
vicek · 23 Grudzień 2015
Najwięcej obrażają się Ci co byli w Radzie Miasta w poprzednich kadencjach. Tacy jak Olejniczak czy Polewska. Patrzyli jak poprzedni Burmistrz zadłużał nasze miasto doprowadzając do bankructwa i przyklepywali zgubne decyzje. Dlaczego teraz nie odpowiadają karnie za tamte czyny? jeszcze przeszkadzają obecnie działać Burmistrzowi?
kolanin · 23 Grudzień 2015
Jak ostatnio pan radny piasecki powiedział każda władza przemija i święta racja jego władza jak i innych radnych tez przeminie i oby jak najszybciej bo z takimi radnymi to nigdy nic nie będzie POZDRAWIAM i zycze wesołych świąt
Ela · 22 Grudzień 2015
z kulturą , taktem i atencją tak jak zawsze -DZIĘKUJEMY.
miras · 22 Grudzień 2015
przepraszają , to chyba się czują winni,może sami się przyczynili do tych słów.
xxx · 22 Grudzień 2015
kiedy przestaną kwiczeć bo już zagłośno a teraz potrzebujemy ciszy aby przeżyć pięknie święta dosypać może im do koryta jeszcze więcej może ucichną
kolanin · 22 Grudzień 2015
zabawne te wasze przeprosiny :) powinnieście jeszcze przeprosić za długi jakimi obarczył nasze miasto wcześniejszy burmistrz. CHore to jest jak wszyscy atakują p. Maciaszka
Judex · 22 Grudzień 2015
Pan Janusz Miłowski dla tego miasta jeszcze nic nie zrobił ale za to mocno krzyczy.Gdybym Ja tak się o nim wyraził jak Burmistrz o mieszkańcach to dopiero byłaby awantura.
gargamel · 22 Grudzień 2015
Dokładnie i popieram .
bardzo obrazony · 22 Grudzień 2015
teraz ci radni powinni przeprosic burmistrza oraz tych, którzy mysla tak jak on. Widze całą sytuacje dokładnie tak jak to opisał burmistrz. RADNI, nie zapominajcie ze reprezentujecie głosy sowich wyborców, wasze opinie osobiste NIC NIE ZNACZĄ, jesli myslicie inaczej- to nigdy żaden z was nie powinien zostac radnym. Teraz powinniscie przeprosić część społeczeństwa która nie mysli tak jak WY, i czuje sie waszym zachowaniem obrazona.
Sebastian Szczesiak Radny Powiatu Kolskiego · 21 Grudzień 2015
Dziękuję Radnym za ich przeprosiny.Wasza postawa jest godna do naśladowania. Widać iż troska o nasze miasto oraz ich mieszkańców nie jest Wam obojętna, jest ona troską która potrafi łączyć zamiast dzielić. Najważniejszy jest dialog ponad podziałami , brawo !
kolanka · 21 Grudzień 2015
Skoro nie czujesz się obrażona to te przeprosiny ciebie nie dotyczą. Czytaj tekst radnych ze zrozumieniem i dopiero dyskutuj.
gosc · 21 Grudzień 2015
popieram - mieszkankę- oraz innych, dlaczego przepraszali, kto ich upow.ażnił??? No poproszę o konkrety, będą ? Normalnie ..c..y..r..k.. Ja nie czuję się obrażony/a
do Popieram.. · 21 Grudzień 2015
a gdzie tu sa uwagi dziennikarskie? oj wy to sie juz czepiacie wszytskiego zamiast przeprosic ze wychodzicie przed szereg i nie zdobyliscie poparcia calej rady to teraz bedziecie sie o forme oswiadczenia czepiac. cieszcie sie ze w ogole to wrzucili...
Popieram Panią Polewską · 21 Grudzień 2015
Droga redakcjo e-kolo.pl, Być może brak wiedzy, albo totalna ignorancja pewnych zasad etyki dziennikarskiej. Oświadczenie Pani Polewskiej powinno zostać przedstawione w pierwotnej formie bez uwag dziennikarskich, pytań do czytelników czy przedstawiania skróconego przebiegu sesji Rady Miejskiej w Kole. Takie dygresje mogą Państwo stosować w odrębnych artykułach prasowych, nie zaś w oświadczeniu, które winno zachować jedynie treść przekazaną przez właściwą osobę lub organ. Komentarze, wtrącenia i ironiczne cudzysłowowa są zbędne np. \"na mieście\". Ze swojej strony mogę polecić kursy dziennikarskie. Pozdrawiam :)
sąsiadka · 21 Grudzień 2015
zatrudniasz kobito swoją sąsiadkę kumoszkę i bezczelnie składasz podpis żeby zniszczyć porządnego człowieka. Mam nadzieje że nadchodzi czas prawdy i wyjaśnień z poniesieniem konsekwencji.
ana do kkk · 21 Grudzień 2015
chodziło mi o komentarz kkk
ana · 21 Grudzień 2015
no brawo-zgadzam się z całą wypowiedzią :)
kama · 21 Grudzień 2015
A ja cieszę się ,że radni zaprotestowali. Pan Maciaszek jak dotąd tylko wszystkich oskarża, a miasto płaci odszkodowania. To chyba o czymś świadczy. Najpierw należy udowodnić winę, potem wyciągać konsekwencje. Tymczasem odnoszę wrażenie,że Maciaszek zanim cokolwiek sprawdzi już wie kogo zwolni. Po czym stanowisko obsadza swoimi ludźmi. A ci nowi niczego wielkiego nie robią. Są takimi samymi pracownikami jak ci zwolnieni. Czy ci nowi tak diametralnie odmienili Koło,że żyje się nam lepiej? Otóż nie. A festiwal pomówień nadal trwa. Kolejni kolanie maja zszargana opinię przez burmistrza. Potem sąd i odszkodowanie. Czy więc burmistrz ma rację?Nie. Radni, którzy nie podpisali apelu dali przyzwolenie na pomówienia i język agresji i kłamstwa. A może przyświecał im cel, korzystny tylko dla nich?
kkk · 21 Grudzień 2015
Szczerze to nie rozumiem, dlaczego radni przepraszają za nie swoje słowa. Odpowiedzialność zbiorowa? Może pan burmistrz użył za mocnych słów, ale prawdą jest, że w Kole rządzi kolesiostwo. Dowodem są tysiące młodych ludzi, którzy wyjechali zagranicę za chlebem. Pytanie do radnych (tych, którzy podpisali te wypociny): Co Państwo zrobili dla Koła? Konkretnie (oprócz marudzenia) ile funduszy zewnętrznych ściągneliście do Koła, ile inwestycji zrealizowaliście (oprócz pływalni zbudowanej w kuriozalnie długim czasie, przez całą serię firm zrywających umowy za gigantyczny kredyt), czy udało się Wam zatrzymać (częściowo chociaż )exodus młodych, czy staraliście się walczyć z nepotyzmem, aby konkursy na stanowiska były autentyczne, by wybierać ludzi kompetentnych, czy dzięki Wam nie ma ustawiania przetargów? Milczycie? Czyli NIC nie robiliście? Czy pobieranie pieniędzy za taki \"brak działań \" nie jest \"legalnym złodziejstwem\"? Czy nie jest formą \"moralnej prostytucji\"?
mieszkanka · 21 Grudzień 2015
a ja sie wcale nie czuje obrazona! wrecz przeciwnie, nareszcie ktos bez owijania w bawelne powiedzial jak w Kole jest, jak mlodzi ludzie odbijaja sie od drzwi do drzwi, bo nie maja znajomosci. A radni z jakiej racji wychodza przed szereg i przepraszaja za nieswoje slowa? bo co chca znowu pokazac jaki to burmistrz jest zly a oni wspaniali? ogladalam sesje i bardzo dobrze pani Musialek powiedziala, ludzie nie czuja sie obrazeni! ludzie nawet ci ktorzy na co dzien nie popieraja burmistrza i sa wobec niego krytyczni - za te slowa pochwalili.
Inne
Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]
3 godziny temu 1,034

Statystyka wyjazdów strażaków [24.03.2023 - 31.03.2023]

Miasto Koło
Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]
82
3 godziny temu 1,566

Kolorowy pochód ulicami miasta i finał pod Starostwem Kolskim [ZDJĘCIA]

Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
1 dzień temu 11,804 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 12,376 40

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
2 dni temu 22,608 75

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
2 dni temu 3,964

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz