× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Pochmurno 8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Robert Budny Wicemistrzem Świata w Krav Maga!

Autor: 22 Grudzień 2015 przeczytasz w ok. 2 min.
Robert Budny Wicemistrzem Świata w Krav Maga!
©
(0) | Czytano:
6,035 razy | przeczytasz w ok. 2 min.

Założyciel Wielkopolskiego Stowarzyszenia Sztuk Walki (WSSW), Robert Budny wraz ze swoim sparingartnerem Alexandrem Lockertem zdobyli tytuły Wicemistrzów Świata w Krav Maga w kategorii „Open” oraz brązowy medal w kategorii „Mężczyzn”. Obaj Panowie otrzymali powołanie i zaproszenie do udziału w I Otwartych Mistrzostwach Świata Krav Maga (I st Open International Krav Maga) od Dyrektora Krav Maga International Federation (KIF), Alain Formaggio 6 dan Krav Maga.

R E K L A M A
0
Czytano:
6,035 razy
Udostępnij
I Otwarte Mistrzostwa Świata Krav Maga odbyły się w dniu 19 grudnia 2015r. w Hali Carpentier (81 boulevard Masséna – 75013 Paryż). Wzięli w nich udział reprezentanci wielu organizacji zrzeszających osoby trenujące Krav Maga na całym świecie. Robert Budny był pierwszym i jedynym Polakiem biorącym udział w tej rywalizacji.

Francja jest prekursorem i pomysłodawcą rywalizacji sportowej w zakresie systemu Krav Maga. Na chwilę obecną jest jedynym krajem na świecie, w którym odbywają się tego typu zawody. Mistrzostwa polegały na demonstracji technik samoobrony Krav Maga w dwuosobowych zespołach. Każda walka trwała 1,5 minuty. Startować można było w kategoriach: kobiety, mężczyźni, team mieszany (kobieta i mężczyzna), weterani oraz open (wszyscy). Podczas walk używać można było atrap noży i pałek oraz stosować techniki we wszystkich płaszczyznach.

Mistrzostwa stały na bardzo wysokim poziomie.  Zorganizowane zostały przez Fédération Française de Karaté et Disciplines Associées (FFKDA) z j. fran. Francuski Związek Karate oraz Powiązanych Dyscypliny. Sędziami zawodów byli delegaci (Główni Instruktorzy lub Dyrektorzy) wszystkich szkół i organizacji zgłoszonych do udziału w imprezie.

W kategorii „Mężczyzn” duet Polaka i Francuza przegrał pojedynek o wejście do finału, zaledwie jedną flagą z Zawodnikami, którzy ostatecznie wygrali tą konkurencję. Los tak chciał, że z tą samą dwójką, po kilku starciach w rozgrywanych później eliminacjach kat. „Open”, nasz Rodak i jego partner spotkali się ponownie. Wówczas pojedynek sędziowany był przez inny skład sędziowski. Budny i Lockert wygrali go jednogłośnie.

Po kilku wygranych starciach w kategorii „Open”, Budny i Lockert doczekali się pojedynku o Mistrzostwo Świata z kolegami z tej samej organizacji (KIF). W finale tym rozegrano walkę z bardzo cenionymi ekspertami, Christian’em Nicolas’em oraz Michel’em Goffo. Niestety młodsi stażem musieli pogodzić się z wyższością starszych kolegów.

Należy zwrócić uwagę, że team Alain Formaggio zajął czołowe miejsca w zawodach, co potwierdza jakość szkolenia w jego organizacji Krav Maga International Federation (KIF), której to Robert Budny jest prekursorem i przedstawicielem w Polsce. Przypominamy także, że w dn.12 kwietnia 2015 r. Budny i Lockert zdobyli tytuł Mistrzów Francji Krav Maga.

Więcej informacji na www.wssw.poznan.pl
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
23 godziny temu 11,372 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,270 31

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,598 71

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,857

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,053

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

23 godziny temu 303
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz