sim
geberit produkcja
Wiadomości Sport Koniec roku 2015 szczęśliwy dla Gabi

Koniec roku 2015 szczęśliwy dla Gabi

05-01-2016 10:15 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,405 | Komentarzy: 0
Jubiler Euro Koło
Koniec roku 2015 szczęśliwy dla Gabi
Foto:
20 grudnia 2015 roku w Poznaniu w Parku Rekreacyjno-Sportowym FairPlayce odbył się ostatni z cyklu-turniej Head Cup o Puchar Magdy Linette. Gabrysia po siedmiu turniejach sklasyfikowana była na pozycji trzeciej. Jednak z powodu choroby nie mogła uczestniczyć w ostatnim spotkaniu, co poskutkowało sytuacją, że jej starsza koleżanka z Szamotuł zrównała się ilością punktów z Gabi.
Walka o trzecie miejsce między dziewczynami zapowiadała się bardzo ciekawie. W turnieju wystartowało ogólnie 26 zawodników z całej Polski. Zasady rozgrywek odbywały się na zasadach drabinki, kto przegra, odpada.

Gabi jako turniejowa trójka miała zapewniony start od drugiej rundy. Pierwszy mecz rozegrała z chłopcem i dość łatwo wygrała 4:1. Kolejne starcie także z kolegą zakończyło się sukcesem dla Gabi - wygrała 4:2. Po dwóch wygranych Gabi, o wejście do finału, spotkała na swojej drodze turniejową jedynkę, dziewięcioletniego Mateusza Lange z AZS Poznań. Tu po dość trudnym meczu Mateusz tę rozgrywkę zakończył wygraną.

Gabi po zaciętej walce odpadła w półfinale, jednak utrzymała i umocniła trzecią pozycję zarówno w ostatnim turnieju jak i we wszystkich dotychczasowych 8 rozgrywkach, gdyż jej starsza przeciwniczka odpadła już w pierwszej rundzie. Gabi jako jedyna dziewczynka stanęła dumnie na trzecim miejscu podium.

Śmiało można powiedzieć, że w Wielkopolsce jest najlepszą z dziewczynek w kategorii do 9 lat. Za trzecie miejsce otrzymała zasłużony puchar, medal oraz wielką torbę pełną prezentów. Na uwagę zasługują także liczne pochwały, płynące z ust trenerów tenisa z całej Polski. Styl małej kolskiej tenisistki porównywany jest przez bardzo wielu ze stylem gry Victori Azarenki.

Ciężka praca na treningach, które odbywają się cztery razy w tygodniu, a także zaangażowanie Gabi i bardzo dobra współpraca z trenerem przynoszą zamierzone efekty i idą w dobrym kierunku.

Gabi od stycznia 2016 r. przechodzi do starszej kategorii wiekowej do 10 lat, tam będzie rywalizować już na całym korcie tylko z dziewczynkami.

Punktacja po 8 turniejach.
-Mateusz Lange AZS Poznań 600 pkt.
-Krzysztof Dorczyński Centrum Tenisowe Sobota 504 pkt.
-Gabrysia Wdzięczna niezrzeszona 401 pkt.
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!