sim
geberit produkcja
Wiadomości Miasto Koło Tłumy mieszkańców na Orszaku Trzech Króli [FOTO]

Tłumy mieszkańców na Orszaku Trzech Króli [FOTO]

06-01-2016 22:26 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,306 | Komentarzy: 3
Jubiler Euro Koło
Tłumy mieszkańców na Orszaku Trzech Króli [FOTO]
Foto:
Bardzo wielu mieszkańców naszego miasta wzięło udział w III Orszaku Trzech Króli, który 6 stycznia przeszedł ulicami Koła. Frekwencji nie zaszkodziła pogoda ani fakt, że podobnie jak rok temu królowie ze swoimi orszakami wyruszyli z trzech różnych miejsc, aby spotkać się w centrum i wspólnie poszukiwać Nowonarodzonego.
Pierwszy Orszak Trzech Króli w naszym mieście odbył się w 2014 r. z inicjatywy wikariusza parafii Podwyższenia Krzyża Świętego - ks. Maksymiliana Skorka. W tym roku organizacją wydarzenia zajął się ks. Janusz Kęsicki, również posługujący w kolskiej farze.

Tegoroczny kolski Orszak Trzech Króli rozpoczął Mszą św. celebrowaną równocześnie w trzech świątyniach parafialnych – Podwyższenia Krzyża Świętego, Matki Bożej Częstochowskiej i Świętego Bogumiła. Po zakończeniu liturgii Trzej Królowie ze swoimi orszakami przeszli ulicami w poszukiwaniu Świętej Rodziny, aby złożyć pokłon narodzonemu w Betlejem Jezusowi.  Wszystkie trzy kolorowe grupy, którym przewodzili Królowie reprezentujący trzy kontynenty: Azję, Afrykę i Europę (w ich role wcielili się Artur Rosiak, Wiktor Szymański i Maciej Piątek), spotkały się na parkingu przy ul. Słowackiego. Znaczna część dzieci i młodzieży – ale także wielu dorosłych – ubrana była w przygotowane wcześniej stroje aniołków, rycerzy i dam dworu. Byli także rzymscy rycerze z grupy Legion X.

Hasło Orszaku brzmiało: „Nade wszystko miłosierdzie. Miłość. Pokój. Przebaczenie”. Scenariusz wydarzenia oparty był na ewangelicznym przekazie – Mędrcy ze Wschodu wyruszają za Betlejemską Gwiazdą, by odkryć w ubogiej, niepozornej szopie najprawdziwszego Boga. Zakończenie Orszaku miało miejsce w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Tam odbyło się wspólne uwielbienie z zespołem Odnowy w Duchu Świętym.

Głównym organizatorem była parafia Podwyższenia Krzyża Świętego (fara), przy współudziale kolskich parafii MB Częstochowskiej oraz Świętego Bogumiła, parafii Błogosławionych 108 Męczenników w Powierciu, a także Urząd Miejski, Miejski Dom Kultury i inni.


fot. Marcin Nowacki

Posted by Kolski Portal Internetowy on 6 stycznia 2016


mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (3)
vicek 08-01-2016 12:13
Gdzie te tłumy? ciekawe ilu się po tej procesji rozchorowało? Biedne dzieci już od małego mają sprane głowy mitem który w rzeczywistości nigdy nie miał miejsca.
| Zgłoś do usunięcia
Kamila 08-01-2016 07:14
@emptii Jasne-jasne, nie widzieć gąb panów byłych radnych Jareczka albo dwojga imion Krzysztof-Marcelego - normalnie stracone to święto :-D Zresztą to tacy przykładni, wzorowi katolicy, że i krwi z palca dla drugiego człowieka by dali, prawda?
| Zgłoś do usunięcia
emptii 07-01-2016 22:04
Jedną ze scen kuszenia odegrali członkowie Stowarzyszenia KOLANIE i również uświetnili Orszak wcielając się w legionistów rzymskich. Kto nie był niech żałuje.
| Zgłoś do usunięcia