sim

Wiadomości Sport Nowy rok z sukcesem Gabi

Nowy rok z sukcesem Gabi

12-01-2016 10:00 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 5,240 | Komentarzy: 1
Jubiler Euro Koło
Nowy rok z sukcesem Gabi
Foto:
W miniony weekend na kortach Legii Warszawa Gabrysia Wdzięczna wzięła udział w 4 z cyklu turnieju - Legia Tenis 10's CUP. W turnieju sklasyfikowanych było 16 dziewczynek, głównie z Warszawy i okolic. Rozgrywki rozgrywane były na zasadzie drabinki, czyli przegrany mecz eliminuje z dalszej gry.
Tak jak wcześniej wspominaliśmy, Gabi z nowym rokiem startuje już w najstarszej z kategorii Tenis 10 - Zielonej. Ze względu na swój pierwszy start, w tym cyklu, startowała z dolnej drabinki z ostatniego miejsca i aby dotrzeć do finału, musiała pokonać trzy zawodniczki, w tym również turniejową trójkę.

Kolska tenisistka zaczęła pojedynek od miażdżącej wygranej 4:0, 4:0. W drugim pojedynku spotkała turniejową trójkę, jednak i tu pokazała klasę pokonując starszą koleżankę 4:2, 4:1. Kolejne starcie to już droga do finału, więc Gabi była bardzo zmotywowana i zagrała świetnie pokonując przeciwniczkę 4:2, 4:0 i tym samym znalazła się w finale.

Mecz finałowy miał odbyć się już niestety dopiero następnego dnia, więc Gabi wróciła do Koła, aby w niedzielę wyruszyć ponownie do Warszawy.

Pojedynek finałowy zaczął się o godz. 13.00 i okazał się najtrudniejszym sprawdzianem, gdyż przeciwniczką okazała się turniejowa jedynka. Gabi niestety musiała oddać koleżance zwycięstwo, przegrywając wynikiem 4:0, 4:1.

Pomimo porażki w finale, trener kolskiej tenisistki ocenił jej grę na piątkę, gdyż był to jej pierwszy turniej w tym roku na pełnowymiarowym korcie.

Gabrysia za zajęcie drugiej pozycji w turnieju otrzymała medal oraz upominki i zaproszenie na kolejne odsłony warszawskiego turnieju.

Marek Wdzięczny
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl


DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
ciocia Magda i wujek Rysiek 16-01-2016 16:32
Cieszymy się z Twojej wygranej Gabrysiu. II miejsce w Takim turnieju to Twój wielki sukces! Gratulujemy Tobie i Rodzicom.
| Zgłoś do usunięcia