sim
geberit
Wiadomości Miasto Koło Modlitwa za chorych w farze

Modlitwa za chorych w farze

12-02-2016 09:28 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 2,774 | Komentarzy: 0
Modlitwa za chorych w farze
Foto:
zacisze
11 lutego w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole odbyły się rejonowe obchody XXIV Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej. Mszy św. z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych przewodniczył ks. biskup Stanisław Gębicki.
Obchody 24. Światowego Dnia Chorego w diecezji włocławskiej odbywają się w trzech etapach. Jedno ze spotkań odbyło się w kolskiej świątyni farnej, gdzie modlitwą otoczono wszystkich chorych i niepełnosprawnych z rejonu konińskiego diecezji. Wraz z biskupem Stanisławem Gębickim Mszę św. koncelebrował diecezjalny duszpasterz osób chorych ks. Paweł Zalewski oraz kapłani z parafii dekanatu kolskiego.

W słowie powitania, proboszcz miejscowej parafii ks. kanonik Józef Wronkiewicz zwrócił się wszystkich zgromadzonych w świątyni, w sposób szczególny dziękując za obecność osób, które dźwigają przez życie własny krzyż choroby i cierpienia. Poprosił o otoczenie modlitwą także tych, którzy z różnych względów nie mogli przybyć na Eucharystię do świątyni. Pierwsze czytanie zostało odczytane przez osobę niewidomą - Wiktora Racinowskiego, który korzystał z Pisma Świętego wydanego w języku braillea. W procesji darów ofiarnych uczestniczyły osoby niepełnosprawne ze swoimi rodzinami oraz wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża.

W homilii biskup Stanisław Gębicki odniósł się do słów odczytanej Ewangelii opisującej weselę w Kanie. Apelował, że ewangelijne stągwie mamy napełniać nie wodą, ale naszymi uczynkami. „Jezus był zawsze blisko człowieka, zwłaszcza tego najbardziej potrzebującego pomocy - zagubionego, odsuniętego, wypchniętego na margines. On nie pomijał człowieka w cierpieniu” – mówił. Po homilii odbył się obrzęd sakramentu namaszczenia chorych.

mn
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!