× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Lekka mżawka 8.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
REKLAMA

Dzień drzwi otwartych w SP3

Autor: 09 Marzec 2016 przeczytasz w ok. 3 min.
Dzień drzwi otwartych w SP3
©
(0) | Czytano:
3,447 razy | przeczytasz w ok. 3 min.

5 marca w Szkole Podstawowej nr 3 w Kole odbył się Dzień Drzwi Otwartych, podczas którego przyszli uczniowie mogli zapoznać się z placówką, dorobkiem artystycznym szkoły, ofertą edukacyjną oraz nauczycielami.

R E K L A M A
0
Czytano:
3,447 razy
Udostępnij
Od kilku dni w szkole można było odczuć atmosferę intensywnych przygotowań do nadchodzących wydarzeń. Dzień Otwartych Drzwi jest bowiem dla uczniów i nauczycieli okazją do zaprezentowania innym swoich osiągnięć i efektów codziennej pracy.

Inauguracja tego wydarzenia miała miejsce w sali gimnastycznej, gdzie po multimedialnym pokazie prezentującym artystyczny dorobek naszych uczniów, gości powitała Dyrektor Jolanta Wąsowicz i jej Zastępca Grażyna Trocińska. Panie wspólnie zaprosiły do zwiedzania szkoły i obejrzenia na dobry początek przedstawienia teatralnego pt. ”Kraina baśni” przygotowanego przez uczniów starszych klas i ich opiekunów. Spektakl uświetniły uszyte barwne stroje, piękna dekoracja i oprawa muzyczna. Młodzi aktorzy doskonale wcielili się w swoje role. Oklaski po widowisku były długie i gromkie.

Po opuszczeniu sali najmłodsi goście zostawili swój ślad w postaci odrysowanych dłoni jako znak swojej obecności. Plansza z tymi dowodami bytności zostanie przechowana do dnia 1 września 2016 roku, kiedy to spotkamy się razem po raz drugi.

Zwiedzanie budynku szkoły rozpoczęło się od prezentacji sal lekcyjnych. W gabinecie logopedyczno-terapeutycznym rodzice otrzymali broszury, które zawierają informacje na temat dojrzałości szkolnej dzieci, trudności, jakie mogą wystąpić podczas procesu edukacyjnego, wskazań z zakresu integracji sensorycznej i prawidłowej artykulacji głosek i potrzeby korekty wad wymowy.

Nauczycielki języków obcych zaproponowały dzieciom wesołe zabawy i piosenki promujące naukę angielskiego i niemieckiego.

W sali zabaw przy świetlicy szkolnej dzieci mogły uczestniczyć w ćwiczeniach terapeutycznych obejmujących oddziaływania w obszarze kinezjologii, która jest metodą eliminowania różnych zaburzeń - ruchowych, uwagi czy trudności w nauce czytania i pisania.

W stołówce zaproszeni goście mogli skosztować zdrowych i kolorowych przekąsek przygotowanych w szkole. Dbałość o prawidłowe nawyki i propagowanie właściwego żywienia jest w Trójce ważnych elementem wychowania prozdrowotnego. Przygotowany „stół szwedzki” umożliwił dzieciom samodzielne skomponowanie sobie kanapki, a rodzice mogli zapoznać się z walorami odżywczymi proponowanych składników.

W sali integracji sensorycznej specjalistki terapii przedstawiły dorosłym podstawy oddziaływań zawartych w tego rodzaju stymulacji organizmu, a dzieci wykorzystały dostępne w tym miejscu sprzęty i pomoce wesoło bawiąc się i ćwicząc.

Po opuszczeniu głównego budynku szkoły goście, wraz z osobami kierującymi zwiedzanie, przeszli do tzw. pawilonu, w którym odbywają się na co dzień zajęcia lekcyjne klas pierwszych i drugich. Rodziców zaproszono tu na seans filmowy poświęcony „Bezpiecznemu Internetowi”, a dzieci do zajęć matematyczno-plastycznych. Przy wspólnym stole, korzystając z przygotowanych figur geometrycznych najmłodsi, często z pomocą dorosłych, tworzyli kolorowe kompozycje cieszące oko najbliższych i nauczycieli. Inne stanowisko umożliwiło przygotowanie małego prezentu z okazji Dnia Kobiet – własnoręcznie wykonanego naszyjnika dla mamy. Małe modystki mogły zadbać także o własne potrzeby.

Uśmiech na małych buziach, zainteresowanie ich rodziców utwierdziły grono pedagogiczne o trafności podejmowanych w naszej szkole działań.

Do zobaczenia we wrześniu!

SP3
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (0)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Wypadki
Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2
23 godziny temu 11,323 3

Nietrzeźwy kierowca sprawcą kolizji na autostradzie A2

Polityka
19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła
1 dzień temu 10,119 31

19:00 - wywiad na żywo z Przewodniczącym Rady Miejskiej Koła

Polityka
Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną
1 dzień temu 21,517 71

Będzie powtórka z głosowania nad kredytem dla MZEC! Zwołano sesję nadzwyczajną

Gmina Grzegorzew
Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej
1 dzień temu 3,857

Grzegorzew: eliminacje gminne Turnieju Wiedzy Pożarniczej

Biblioteka
Laureaci konkursu plastycznego
1 dzień temu 1,053

Laureaci konkursu plastycznego "Motanka"

Miasto Koło
Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia
1 dzień temu 848

Niedziela Palmowa - początek Wielkiego Tygodnia

23 godziny temu 299
R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz