sim

Wiadomości Sport Tomasz Kos Honorowym Obywatelem Koła

Tomasz Kos Honorowym Obywatelem Koła

07-07-2010 16:58 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 4,401 | Komentarzy: 1
Tomasz Kos Honorowym Obywatelem Koła
Foto:
zacisze
Podczas obrad dzisiejszej LVIII Sesji Rady Miejskiej w Kole przyjęto uchwałę, na mocy której 36-letni piłkarz Tomasz Kos – pochodzący z Koła – został włączony w grono honorowych obywateli. To już dwunasta osoba, która została w ten sposób wyróżniona.
W dniu 7 lipca 2010 r. Rada Miejska w Kole podjęła uchwałę nr LVIII/440/2010 w sprawie nadania Honorowego Obywatela Miasta Koła Panu Tomaszowi Kosowi. Ma to związek z przypadającą w tym roku 90. rocznicą powstania MKS „Olimpia”. Wniosek w głosowaniu poparło 15 radnych przy 3 głosach wstrzymujących się.

Tomasz Kos urodził się 4 kwietnia 1974 r. w Kole. Na boisku występuje jako obrońca. Swoją piłkarską karierę rozpoczynał w 1986 r. Wówczas trenował pod okiem Wiesława Tomczyka w szkolnym klubie „Płomień” Koło. W 1989 r. został zawodnikiem Olimpii. W drużynie seniorów zadebiutował w sierpniu 1991 r., a kilka miesięcy później (w listopadzie) zdobył pierwszego gola – pokonując bramkarza Polonii Golina. Od 1993 r. był piłkarzem I-ligowego Sokoła Pniewy, w barwach którego zadebiutował w czerwcu 1994 r., w meczu przeciwko warszawskiej Legii. Kolejnymi jego klubami były Sokół Tychy i ŁKS Łódź. Z tym ostatnim zdobył w 1997 r. Mistrzostwo Polski. W lutym 1999 r. wyjechał na stałe do Niemiec. Tam reprezentował kolejno: FC Gutersloh, FC Norymberga i FC Erzgebirge Aue.

15 listopada 2000 r. zadebiutował w reprezentacji Polski, w meczu przeciwko Islandii – wszedł na boisko na II połowę. Później zagrał jeszcze w meczach przeciwko Belgii (45 minut) i San Marino (90 minut). Tomasz Kos, w wywiadach prasowych, podkreśla swój silny związek z naszym miastem. Zawsze przyjeżdża do Koła na święta, gdyż tu mieszkają jego rodzice i dawni znajomi ze szkoły i boiska.

Pierwszy tytuł Honorowego Obywatela Miasta Koła przyznano w 1996 r. Obecnie wyróżnionymi tym tytułem są: Antoni Dziatkowiak, Zdzisław Krzyszkowiak, Grażyna Rabsztyn, Zbigniew Radziwonowicz, Halina Trawińska, Maria Kwaśniewska-Maleszewska, papież Jan Paweł II, Jerzy Sadowski, Leonard Jaroszewski, Marek Kukuryka, Janusz Kapusta i od dziś Tomasz Kos.

Marcin Nowacki

Fot. www.fceaue.de
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
paryz
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (1)
~White Legion 11-07-2010 11:32
ja ja się pytam czemu honorowego obywatelstwa nie dostał Freudenreich i jego córka??? Przecież wszyscy wiemy jakie zasługi patriotyczne ma ten Pan? Pozdrawiam
| Zgłoś do usunięcia