Burmistrz Miasta Koła ma zaszczyt zaprosić na patriotyczną uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika żołnierza Podziemia Niepodległościowego porucznika Zygmunta Wa"/> Burmistrz Miasta Koła ma zaszczyt zaprosić na patriotyczną uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika żołnierza Podziemia Niepodległościowego porucznika Zygmunta Wa"/> Burmistrz zaprasza na patriotyczną uroczystość - Kolski Portal Internetowy e-kolo.pl
(19)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Wiatr ze śniegiem 2.8
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?
reklama
reklama

Burmistrz zaprasza na patriotyczną uroczystość

Autor: 21 Październik 2016 przeczytasz krócej niż 1 minuta
Burmistrz zaprasza na patriotyczną uroczystość
©
(19) | Czytano:
9,076 razy | przeczytasz krócej niż 1 minuta

Burmistrz Miasta Koła ma zaszczyt zaprosić na patriotyczną uroczystość odsłonięcia i poświęcenia pomnika żołnierza Podziemia Niepodległościowego porucznika Zygmunta Wawrzyniaka ps „Sęp”, która odbędzie się 24 października 2016 roku na Cmentarzu Parafialnym w Kole przy ul. księcia Józefa Poniatowskiego w Kole.

R E K L A M A
19
Czytano:
9,076 razy
Udostępnij

Program uroczystości:

24 października 2016 r. (poniedziałek)

  • 12.00 – poświęcenie i odsłonięcie pomnika
  • 12.30– przemówienie Burmistrza Miasta Koła i zaproszonych Gości
Oceń artykuł
średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
R E K L A M A
Komentarze (19)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani.
Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji!
Judex · 25 Październik 2016
W tym kraju za dożo prawd aby coś było prawdziwe .
Ela · 25 Październik 2016
: Chełpić \"!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
prawda · 25 Październik 2016
Lekko zwątpiłem, ale jeszcze raz wysłuchałem przemówienia dyrektora MTC z 20 czerwca i porównałem z tekstem zawartym w Roczniku Kolskim nr 6, którego autorem jest pani Alicja Paczoska-Hauke i jednak pozostanę przy swoim. Tobie też radzę, zapoznaj się z tymi materiałami. Miłej lektury życzę.
świnto prowda · 24 Październik 2016
To ty manipulujesz i jeszcze udajesz, że podobno piszesz prawdę. Opracowanie IPN, kiedy jeszcze nikt nie interesował się osobą Zygmunta Wawrzyniaka i spokojnie spoczywał sobie na kolskim cmentarzu powstało właśnie kilka lat temu dzięki inicjatywie obecnego dyrektora MTC. I nic on nie manipulował - wie o tym każdy, kto zapoznał się z tym opracowaniem. W jego wystąpieniu 20 czerwca nie zostały zmienione żadne fakty ustalone dzięki dostępowi IPN do archiwów urzędu bezpieczeństwa. To ty tworzysz jakieś niestworzone historie o grasowaniu i napadaniu na ludzi. Myli ci się coś z innymi oddziałami podziemia działającymi w okolicy Sompolna. Wawrzyniak w 1945 przyjechał do Koła uczyć się w gimnazjum i z tymi wydarzeniami nie miał nic wspólnego. Opamiętaj się !
prawda · 24 Październik 2016
A jakie miał prawo zabijać kogokolwiek. Dyrektor MTC czytał zmanipulowany przez siebie tekst z opracowania IPN-u. Wawrzyniak grasował po okolicy Sompolna i Koła jak zwykły bandzior i tak został potraktowany. Żadne zaklinanie rzeczywistości tej prawdy nie zmieni. Pojawiła się relacja filmowa z uroczystości. Kto pomoże mi zrozumieć słowa burmistrza: \"Naszym świętym obowiązkiem jest o tym pamiętać (do tego miejsca kumam) , dbać i chełpić tych ludzi.\"
świnto prowda · 24 Październik 2016
prawda jest o wiele bardziej skomplikowana. Zastrzelił nie sąsiada ale niemieckiego żandarma, który chciał go wydać. W wiedeńskim szpitalu podał lekarstwo Czechowi zamiast Niemcowi, w wyniku czego rzeczywiście ten ostatni zmarł, ale czy nie tak samo winna była lekarska obsługa szpitala, która jemu jako sanitariuszowi dała tylko jedną dawkę leku polecając dać ją Niemcowi. On w formie protestu przeciwko takiej dyskryminacji dał ją właśnie leżącemu obok Czechowi. Rzeczywiście nie był żadnym żołnierzem, ale raczej partyzantem i to podejmującym walkę już po rozwiązaniu AK i po wyraźnych rozkazach żeby walki nie podejmować. Również Kościół wtedy o to apelował pamiętając o wielkich stratach okresu niedawno zakończonej wojny i zdecydowanej przewadze władz wspieranych przez ZSRR i uznawanych przez zachodnie mocarstwa. Trudno zresztą mówić o walce z jego strony skoro unikał jej jak tylko mógł - nikt nie zginął w efekcie jego działalności. A za swoje działania poniósł karę najwyższą i niesprawiedliwą - śmierć. Dyrektor MTC przedstawił wiernie najważniejsze fakty jego życiorysu podczas uroczystości w dniu 20 czerwca. Trudno żeby w swoim wystąpieniu opierał się na nieuzasadnionych plotkach i pogłoskach - w końcu przemawiał na pogrzebie i trudno sobie wyobrazić żeby obrażął chowanego jakimiś sensacyjnymi spekulacjami na jego temat.
prawda · 24 Październik 2016
Prawda o okrutnych działaniach kolskiego \"bohatera\" napisana jest w materiałach IPN. To tam wyraźnie napisano, że Zbigniew Wawrzyniak mając 16 lat zamordował sąsiada, wg. relacji jego siostry, pracując w szpitalu w Wiedniu przyczynił się do śmierci innego człowieka. Jak mówią starsi mieszkańcy Sompolna grabił i dokonywał rozbojów na mieszkańcach. Nigdy nie był żołnierzem. Do tej dezinformacji przyczynił się dyrektor MTC, który w przemówieniu z okazji ponownego pochówku Wawrzyniaka zakłamał prawdę. Teraz tej paranoi ciąg dalszy. Wstyd panie burmistrzu.
edgar · 24 Październik 2016
rozmawiałem ze starszym panem , mieszkancem sompolna ktory powiedzial ze ten facet teroryzował rabował okolicznych mieszkancow, zyje sporo swiadkow jego czynow
ewa · 24 Październik 2016
Dzięki wielkie dla p.Burmistrza za wielki wkład w budowę pomnika dla naszego lokalnego bohatera.To ważne dla dzieci ,młodzieży przyszłych pokoleń żeby zachować pamięć.A pseudopatriotami proszę się nie przejmować i ich zignorować.
dsadsa · 24 Październik 2016
Tym, którzy gloryfikują tego \"bohatera\" poradziłbym zagłębić się w jego życiorys i co w imieniu wolnej Polski popełnił.
Iza · 24 Październik 2016
To zbyt poważna sprawa żeby tak sobie szydzić. Człowiek zginął, bo walczył o wolną Polskę. Wątpię czy stać by Was było na takie poświęcenie. Nie pasuje Ci, to nie idź, ale to nie temat do żartów.
lok · 23 Październik 2016
pan kolejarz powinien zaprosic pana misiewicza na panie kolejarzu na poswiecenie pomnika powinien byc obowiazkowo zaproszony pan misiewicz otwarcie
koks · 23 Październik 2016
na uroczystosci powinien byc antek policmajster ten od mistrali za dolara
Boba · 22 Październik 2016
no to teraz czekamy na beatyfikacje
mar · 22 Październik 2016
Będzie asysta wojskowa i apel smoleński?
stan · 22 Październik 2016
Jakieś 50 dolar ale co tam , stać mnie na to.
Rafał · 22 Październik 2016
@Stan Tak, to o kwotę cię zapytam...
Stan · 22 Październik 2016
ja Stan z Chicago jakies pytania jeszcze ?
isa · 22 Październik 2016
Kto jest fundatorem pomnika ?
Polityka
Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu
2 godziny temu 4,608 15

Kolski cieplik prosi miasto o poręczenie kredytu

Inne
Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy
18 godziny temu 2,006

Walne zebranie jednostki OSP Ruszków Pierwszy

Gmina Koło
Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim
18 godziny temu 1,484

Dobry występ warcabistów z SP Wrząca Wielka na finale wojewódzkim

Sport
Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym
21 godziny temu 5,101 1

Orzeł Grzegorzew dominuje w meczu inauguracyjnym

Miasto Koło
Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK
1 dzień temu 4,606 3

Folklorem Malowane - jarmark wielkanocny w kolskim MDK

Inne
GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie
1 dzień temu 4,326

GKS Osiek Wielki: remis na otwarcie

R E K L A M A
R E K L A M A
Przasnysz