(46)
× Nowość! Gdzie zjeść? - baza gastronomiczna powiatu
Częściowe zachmurzenie 7
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Daria Skupin złożyła rezygnację z funkcji wiceburmistrza

Autor: 28 Listopad 2016 przeczytasz krócej niż 1 minuta
Daria Skupin złożyła rezygnację z funkcji wiceburmistrza
©
(46) | Czytano:
37,810 razy | przeczytasz krócej niż 1 minuta

Jako pierwsi informujemy Państwa, że w dniu dzisiejszym tj. 28 listopada br. w godzinach porannych Wiceburmistrz Daria Skupin złożyła na ręce Burmistrza Miasta Koła rezygnację ze stanowiska wiceburmistrza miasta. Powodem złożenia rezygnacji były względy rodzinne.

R E K L A M A
46
Czytano:
37,810 razy
Udostępnij
R E K L A M A
Komentarze (46)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
W związku ze znacznym obniżeniem kultury wpisów osób komentujacyh pod artykułami pragniemy poinformować, że wszelkie treści obrażające innych, zawierające wulgaryzmy i nie związane z treścią artykułu - będą usuwane, a autorzy komentarzy, którzy nie dostosują się do nałożonych przez redakcję wymagań - będą blokowani. Zależy nam na wysokim poziomie dyskusji! Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy
Ze względu na liczne łamanie regulaminu i próby ominięcia blokad - wprowadzono moderację komentarzy. Twój komentarz przed publikacją zostanie oceniony przez moderatora, czy nie łamie regulaminu oraz czy dotyczy tematu poruszanego w artykule. Wszystkie inne treści będą usuwane i niepublikowane.
Rafał · 30 Listopad 2016
@skryty Kant Wyrażenie \"w dniu dzisiejszym\" jest równie dobre, jak wielokrotnie tu przywoływane \"moja osoba\". To znaczy nie jest zupełnie niewłaściwe językowo, ale te prostsze, krótsze i mniej wyszukane wyrażenia brzmią i wyglądają znacznie lepiej. Co nie zmienia faktu, że w dniu przedwczorajszym - a co mi tam, skoro jest OK - Jego Osoba otrzymał mocny sierp w samą szczękę. Kolejna \"prawa ręka\" Jego Osobę opuszcza. Przywołany tutaj Zieliński czy Szczecińska to przynajmniej zwolnieni, Skupin zwolnić pewnie by się Jego Osoba sam z siebie nie zdecydował, ale to, że ona miała dość, to o czymś musi świadczyć. To też jakiś \"syndrom\" jest. Mianowicie świadczy to, kim jest Jego Osoba. Ciekawe ile teraz spraw będzie wygrywał, bo czyjś tatuś się na Jego Osobę ostro musiał wkur*** (no, wiadomo co), bo w końcu ile można?
skryty Kant · 30 Listopad 2016
@Fatalnie, @Bażant, @as, @Józef Wyrażenie \"na dzień dzisiejszy\" czy \"w dniu dzisiejszym\" nie są mniej poprawne niż \"dzisiaj\" i bynajmniej nie jest błędem językowym. Należy po prostu do innego stylu językowego. Dla wiadomości oficjalnych i medialnych jest ono jak najbardziej na miejscu. WSKSiM jest jak najbardziej na miejscu jako przykład. Proszę też sprawdzić w publikacjach PWN.
LEPSZA ZMIANA · 30 Listopad 2016
Mimo wszystko, mimo, że to osoba choć młoda i niebrzydka, to wcale mojej sympatii niebudząca, mówię: szkoda i mówię to szczerze. Pan Aspekt ma tyle spraw, no nawet tych w sądzie pracy, ale jednak, że Daria Skupin była przydatna już nie tylko jemu, ale naprawdę nam wszystkim, bo przecież nie on będzie płacił, tylko to pójdzie z miejskiego budżetu. W aspekcie pana Aspekta można przypuszczać z dużą dozą prawdopodobieństwa, że te \"sprawy rodzinne\" są związane i z tym wszystkim. Kto z nim wytrzyma? Kto spełni te jego wymagania? Teraz to jedyna nadzieja w tym, że Aspekt dojdzie do wniosku, że skoro zmiany są czymś normalnym, to najlepsza \"w tym aspekcie\" zmiana byłaby na jego stanowisku, chociaż klakierzy by się zapłakali.
Marzena · 29 Listopad 2016
Problemem pozostaje to, czy Daria Skupin według prawa kiedykolwiek była wiceburmistrzem.
nikuś · 29 Listopad 2016
Ano właśnie, czekamy na konferencję prasową naszej gwiazdy z TVN - Holndia
kolanin · 29 Listopad 2016
A co się dzieje z byłym z-cą Zielińskim, może powinien wrócić. Przecież nie bez powodu był powołany na to stanowisko.\"To bardzo doświadczony i mądry samorządowiec\".
bażant · 29 Listopad 2016
Bardzo dziękuje za lekcje, od dzisiaj, nie od dnia dzisiejszego będą zwracał uwagę co piszę. Pozdrawiam.
Józef · 28 Listopad 2016
@Bażant Skoro jesteś umysł ścisły, to się dziwię. Piękno nauk ścisłych tkwi w ich prostocie. Zresztą zamiast mówić \"mojej osobie\" czy inne \"do mojej osoby\", wystarczy proste \"mnie\", ewentualnie \"mi\". Wygibasy językowe to kurioza (osobliwości), wymyślone po to, żeby nie było monotonnie, żeby nie używać tego samego zwrotu 20 razy. Czyli jeśli mówisz \"Dzisiaj Daria Skupin złożyła rezygnację i również już w dniu dzisiejszym informowały o tym lokalne media\", to tu \"w dniu dzisiejszym\" nie razi, bo unikasz drugiego użycia \"dzisiaj\". Ok, masz jeszcze \"dziś\" z tą samą funkcją. Chodzi dokładnie o prostotę i mam nadzieję, że choć trochę rozjaśniłem sprawę.
as · 28 Listopad 2016
@ bażant. Nie ma nic złego, ale istnieją mimo wszystko pewne zwroty, które rażą. Tak jest w przypadku \"w dniu dzisiejszym\" zamiast dzisiaj itd. Wyobraź sobie kolędę pt. Dzisiaj w Betlejem i zaśpiewaj tak, jak zapewne zrobi to redaktor e-kolo: \"W dniu dzisiejszym, w dniu dzisiejszym wesoła nowina\". No i co ? Słabo to brzmi.
Bażant · 28 Listopad 2016
Jestem umysł ścisły ale lubię się uczyć więc mam pytanie, całkiem serio, co jest nie tak w \"dniu dzsiejszym\". Dziękuję za lekcje a i może Pan Redaktor się też nauczy czegoś.
Gość · 28 Listopad 2016
Trochę śmiesznie się czyta komentarze mówiące o uczciwości w stosunku do innych ludzi, gdy wiekszość obmawia siebie nawzajem za plecami. Oczywiście sądząc że dana osoba o tym nie wie...
rodzinna · 28 Listopad 2016
Niesamowity prezent :)
as · 28 Listopad 2016
Jeszcze z przyjemnością wtórując Rafałowi muszę zwrócić uwagę na pewien drobiazg. Skąd redakcja miała informację \"w dniu dzisiejszym\" o godzinie 8.00 rano. Przecież tego typu przekaz formalnie ma poufny charakter. Pozostaje pytanie kiedy pojawi się wywiad z panią b. zastępcą i panem burmistrzem w tej sprawie.
Rafał · 28 Listopad 2016
@Fatalnie Przecież e-kolo to w dużym stopniu swoista agenda Jego Osoby, to jak mają pisać? O zaginionym człowieku z gminy Dąbie \"W dniu dzisiejszym\" jest tak samo. \"W dniu wczorajszym\" też się zdarza tutaj dość często, normalka, zresztą jakie to dziennikarstwo... nawet WSKSiM nie mają, więc o czym mowa?
an · 28 Listopad 2016
SZANOWNY PANIE BURMISTRZU jeszcze PANA Dąbbrowskiego za łeb i do Kramska bo to człowiek nieporozumienie
mieszkanka · 28 Listopad 2016
tylko czekac az nasz wlodarz tez zlozy rezygnacje....
as · 28 Listopad 2016
Sytuacja pani jest nie do pozazdroszczenia. Trafiła pani na psychopatę i jemu uległa. Nie wiemy co dalej pani będzie robiła ale proszę pamiętać, że zawsze trzeba zachowywać szacunek do drugiego człowieka, a tego pani zabrakło. Uważam, że na wszystkie krytyczne słowa sobie pani zapracowała i przykro powiedzieć, niestety zasłużyła. Nie ma nic ponad wzajemną uczciwość i miłość rodziny. W obliczu tego bez znaczenia są pieniądze i zaszczyty.
Fatalnie · 28 Listopad 2016
JAKO PIERWSI to się nauczcie, że zwrot w \"dniu dzisiejszym\" jest jednym z najpaskudniejszych błędów językowych, jaki może popełnić dziennikarz.
Prokura · 28 Listopad 2016
Ale chyba masz podaną definicję legalną prokury w art. 109 (1) kc. Jest to szczególnego rodzaju pełnomocnictwo, co nie zmienia faktu, że na gruncie przepisów KC jest zdefiniowane jako pełnomocnictwo.
gosciu · 28 Listopad 2016
Prokura i pełnomocnictwo nie dwie inne kwestie. Gdyby było to samo to na cholere ustawodawca wprowadzałby rozróżnienie na to i na to. Myślcie trochę ludzie, a jak nie macie wiedzy to sie nie wyrywajcie do odpowiedzi
kolanca · 28 Listopad 2016
pani rzecznik za chwilę się zamota
Prokura · 28 Listopad 2016
Prokura w świetle art. 109 (1) kc jest pełnomocnictwem. Więc o czym piszesz.
Gość · 28 Listopad 2016
Istnieje zależność służbowa a to nie powinno mieć miejsca.
GOsc... · 28 Listopad 2016
Pełnomocnik a prokurent to nie to samo odsyłam do komentarzy i pogłębienia wiedzy prawniczej
Gość · 28 Listopad 2016
Nieważne jaki jest powód ale to dobra wiadomość dla całego miasta.Może teraz mniej buty będzie w UM.Pani jako prawnik złamała prawo no ale w CV będzie miała wzbogacony przebieg pracy zawodowej o stanowisko Vice-Burmistrza ,płaca odpowiednia itp. W myśl art 24 f ust 2 ustawy o samorządzie gminnym - czy pani Skupin mogła być Z-cą Burmistrza skoro mąż jest prokurentem samoistnym spółki KTBS, w której 100% udziałów posiada Miasto?. Radni i ich małżonkowie oraz MAŁŻONKOWIE wójtów, ZASTĘPCÓW wójtów, sekretarzy gminy, skarbników gminy, kierowników jednostek organizacyjnych gminy oraz osób zarządzających i członków organów zarządzających gminnymi osobami prawnymi nie mogą być członkami władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ANI PEŁNOMOCNIKAMI spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby. Wybór lub powołanie tych osób na te funkcje są z mocy prawa nieważne.\"
gość · 28 Listopad 2016
ABW był w innej sprawie
Rafał · 28 Listopad 2016
@Paparazzi Szczerze, to mi się wydaje, że ona robi taką pisomisiewiczowską karierę, jakby miała teraz zostać wicewojewodą co najmniej. Czyli nic dobrego. Tyle, że Jego Osoba nie ma już bezpośredniego jej wsparcia tutaj.
Karol · 28 Listopad 2016
Czy w Urzedzie Miasta jest rzecznik, a jesli tak to czym on sie zajmuje skoro burmistrz potwierdza informacje. Rzecznik chyba nie walczy z konkurencją? Jak na razie najwieksza konkurencja do rzecznika jest burmistrz bo to on udziela informacji i wywiadow. Z niecierpliwiscia czekam na wywiad z panem burmistrzem czy spodziewal sie takiego obrotu sprawy?
KOlanka.. · 28 Listopad 2016
Nieudacznikiem to ty jesteś, misiewiczu
lok · 28 Listopad 2016
najlepszy prezent na swieta ojednego nieudacznika mniej
Niebotyczny · 28 Listopad 2016
Niebotycznie dobra wiadomość :)
do Paparazzi · 28 Listopad 2016
Nie ważny powód, ważne że tej Pani już nie ma w Urzędzie :)
Paparazzi · 28 Listopad 2016
Niedługo się dowiecie, jaki jest prawdziwy powód rezygnacji tej Pani.
Rafał · 28 Listopad 2016
Pani Dario - DZIĘ-KU-JE-MY !!! :-D Tak się nad pani ostatnią nieobecnością zastanawiałem, a tu taka niespodzianka. Co teraz Jego Osoba zrobi? Czy dalej może liczyć na wsparcie? Szok!!! W sumie art. 52 KP w pani przypadku raczej w grę nie wchodził, ale... Jednak klakierzy Jego Osoby muszą być zawiedzeni. Taki światowej klasy ekspert, taka specjalistka Jego Osobę opuszcza. Chociaż odór i tak się będzie za panią ciągnął, zbyt głęboko pani tkwiła w tym bagnie.
do IWO · 28 Listopad 2016
No w TVN-ie było widać jak prężna urzędniczka
Do Mieszk,Mikołaj, · 28 Listopad 2016
Wasze wypociny są żenujące !!!!
Uwaga · 28 Listopad 2016
Zostaw święta w spokoju pisz o rozwodach
Mikołaj · 28 Listopad 2016
W tym roku Sw Mikołaj przyszedł wcześniej, Dziękujemy :0) ho ho ho te Swięta będą Wesołe :)
Mieszk · 28 Listopad 2016
Najpierw porządny mąż a później zastępca tego i owego ale musi być mężem a nie konkubinem
iwo · 28 Listopad 2016
Szkoda bo pani Skupin jest prężnym,pracowitym i zorganizowanym urzędnikiem. Bardzo dużo pomaga p.Burmistrzowi.Ale uszanujmy jej decyzję i życzymy wszystkiego dobrego.
naturalnym kandydat? · 28 Listopad 2016
Naturalnym kandydatem na z-cę wydaje się być radny powiatowy pan Grzegorz Fijałkowski z PiSu, no chyba że miasto zacznie oszczędzać od siebie.
Mieszkaniec Koła · 28 Listopad 2016
W myśl art 24 f ust 2 ustawy o samorządzie gminnym - czy pani Skupin mogła być Z-cą Burmistrza skoro mąż jest prokurentem samoistnym spółki KTBS, w której 100% udziałów posiada Miasto?. Radni i ich małżonkowie oraz MAŁŻONKOWIE wójtów, ZASTĘPCÓW wójtów, sekretarzy gminy, skarbników gminy, kierowników jednostek organizacyjnych gminy oraz osób zarządzających i członków organów zarządzających gminnymi osobami prawnymi nie mogą być członkami władz zarządzających lub kontrolnych i rewizyjnych ANI PEŁNOMOCNIKAMI spółek handlowych z udziałem gminnych osób prawnych lub przedsiębiorców, w których uczestniczą takie osoby. Wybór lub powołanie tych osób na te funkcje są z mocy prawa nieważne.\"
kolanka23 · 28 Listopad 2016
jestem ciekawa w jaki sposób nasz menedżer opuści urząd....
janosik · 28 Listopad 2016
Ciekawe, że kilka dni wcześniej ABW odwiedziło urząd, a tu nagle dzisiaj niespodzianka.
msklclk · 28 Listopad 2016
czyli nasz burmistrz został już prawie sam?
Michał Piasecki · 28 Listopad 2016
Gratulacje !
Wypadki
Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala
1 dzień temu 16,652

Zderzenie dwóch osobówek na skrzyżowaniu. Jedna osoba przewieziona do szpitala

Miasto Koło
Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!
2 dni temu 59,100 18

Czesław Cieślak odwołany z funkcji Prezesa OSM Koło!

Zatrzymania
Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami
3 dni temu 13,717 1

Trzeźwa reakcja na nietrzeźwego kierującego. Poszukiwany z blisko 3 promilami

Powiat Kolski
Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd
3 dni temu 9,473 2

Przedecz stoi przed szansą zmiany burmistrza? Radny powalczy o urząd

Gmina Babiak
Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń
4 dni temu 3,740

Gmina Babiak: wykaz nieruchomości do wynajęcia w miejscowości Lubotyń

Gmina Babiak
Aktywne ferie brdowskich wioślarzy
4 dni temu 1,878

Aktywne ferie brdowskich wioślarzy

R E K L A M A