sim
kwiaciarnia ewa
Wiadomości Biblioteka Wyjący młynarz w kolskim DKK

Wyjący młynarz w kolskim DKK

18-01-2017 14:14 | Źródło: PiMBP w Kole | Wyświetleń artykułu: 3,469 | Komentarzy: 0
Wyjący młynarz w kolskim DKK
Foto:PiMBP w Kole | Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki
zacisze
Zapraszamy do Dyskusyjnych Klubów Książki działających przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kole. Funkcjonują dwa: dla dorosłych (od 2010r.) i młodzieży (2015). Jeżeli lubicie czytać, dyskutować o lekturze przy aromatycznej kawie i słodkim "co nieco" to miejsce dla Was!!!

Dyskusyjne Kluby Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku, których łączy pasja czytania i poznawania nowych książek. DKK działają w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, który promuje czytelnictwo. Klubowicze spotykają się raz w miesiącu, dyskutują o wybranej książce, którą wcześniej przeczytali; jeżeli mają ochotę, tworzą recenzję omawianej pozycji. W Wielkopolsce DKK wystartowały w 2007r., obecnie jest ich 50, a w Polsce ponad 2000. Koordynatorem dla klubów na terenie województwa wielkoplskiego jest Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Podczas ostatniego spotkania kolskiego klubu dla dorosłych, dyskutowaliśmy o powieści Fina, Arto Paasilinny "Wyjący młynarz". Książka słodko-gorzka w smaku. To fascynująca opowieść o pewnym młynarzu, którego ekscentryzm zachwycił społeczność wśród której postanowił zamieszkać, ale też przysporzył poważnych kłopotów. To opowieść o nietolerancji, ludzkiej głupocie... miłości. Jeżeli sięgniecie po lekturę, zachwycicie się pięknymi opisami przyrody dalekiej, fińskiej Północy, ale i tytułowym bohaterem... człowiekiem o niezwykle pięknej duszy i dobrotliwym usposobieniu. Kończąc krótką rekomendację ... książka nie jest letnia ... ujmuje humorem (prowokuje do głośnego śmiechu), ale też zaciśnie Wasze gardła i nie powstrzymacie łez.

Jeszcze raz gorąco zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach DKK. Śledźcie stronę www.biblioteka-kolo.pl, oraz fb biblioteki - znajdziecie tam informacje o nabliższych spotkaniach klubu i krótkie relacje z minionych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna
Kontakt z autorem: a.pietruszka@biblioteka-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!