sim
ubezpieczenia klodawa
Wiadomości Miasto Koło Podpisano umowę na budowę basenu!

Podpisano umowę na budowę basenu!

13-08-2010 10:20 | Źródło: | Wyświetleń artykułu: 14,773 | Komentarzy: 9
Podpisano umowę na budowę basenu!
Foto:
zacisze
W dniu wczorajszym tj. 12 sierpnia Burmistrz Miasta Koła Mieczysław Drożdżewski podpisał umowę na budowę krytej pływalni w Kole z Dyrektorem Projektów Przedsiębiorstwa Jedynka Budownictwo sp. z o. o. Szczepanem Kowalskim będącym przedstawicielem wykonawcy tej inwestycji wyłonionego w drodze przetargu – Konsorcjum Jedynka Budownictwo Sp. z o. o. z Poznania oraz PUHP Maxi-Star Konstruktor ZPCh z Obornik.
Ostatnio informowaliśmy Państwa o tym, że unieważnione zostało postępowanie przetargowe na zadanie pn. „Budowa krytej pływalni w Kole”. W przedmiotowym postępowaniu po przedłużeniu terminu związania z ofertą pozostały tylko dwie ważne oferty, które niestety znacznie przewyższały zaplanowany na ten cel budżet. W wyniku tego, przetarg na budowę basenu w Kole ogłoszony został ponownie i tym razem postępowanie przetargowe zostało rozstrzygnięte.

W przyszłym tygodniu nastąpi przejęcie przez wykonawcę placu budowy, a najprawdopodobniej jeszcze w tym miesiącu rozpoczęcie budowy. Całość kosztów budowy basenu w Kole wynosi 16.895.767, 84 zł. Wyłoniono także firmę odpowiedzialną za pełnienie nadzoru inwestorskiego, którą będzie Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycyjnej Sp. z o. o. z Bydgoszczy.

Podpisanie przez Burmistrza Miasta umowy z wykonawcą budowy krytej pływalni w Kole oznacza zamknięcie kolejnego etapu na drodze realizacji tej inwestycji po opracowaniu koncepcji lokalizacyjno – finansowej inwestycji, projektu architektoniczno – budowlanego wraz z infrastrukturą techniczną, dokumentacji technicznej, specyfikacji przetargowej oraz przeprowadzeniu całej procedury przetargowej zgodnie z prawem zamówień publicznych.

Burmistrz Miasta Mieczysław Drożdżewski podjął także działania, aby uzyskać fundusze na budowę basenu spoza budżetu miasta. Zostanie złożony tej sprawie wniosek o dofinansowanie przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego na kwotę 2 mln zł. Po 12 sierpnia rozpoczyna się najtrudniejszy okres w realizacji tej największej w ostatnich latach inwestycji w mieście – jej wykonanie.

Nie tylko my, ale i wszyscy mieszkańcy z niecierpliwością oczekują rozpoczęcia budowy basenu w Kole, który jak stwierdził jeden z naszych czytelników zaczyna być już legendą. Pozostaje się nam cieszyć, że ta legenda staje się rzeczywistością.

Źródło: Urząd Miejski w Kole
Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
*dodając swój komentarz jednocześnie akceptujesz regulamin.
Pamiętaj, że dodając treść łamiącą prawo lub dobra osobiste - narażasz się na odpowiedzialność karną.
WASZE KOMENTARZE (9)
~rozumujący 18-08-2010 16:28
Na początku radziłbym ci żebyś zanim zaczniesz oceniać co zrobili inni najpierw napisał co sam osiągnąłeś w życiu. Następnie weź pod uwagę fakt długości realizacji inwestycji w naszym kraju ze względu na wymagania prawne, techniczne, przetargowe i wiele innych. Wtedy okaże się, że burmistrz buduje kolski basen w normalnym w tych warunkach tempie. Szkoda też, że nie pamiętasz już o takich w naszym mieście, którzy wiele zrobili, aby jeżeli już nie mogli zablokować tej inwestycji to przynajmniej starali się ją opóźnić np. przekazanie gruntu pod parkingi przy basenie przez starostwo i gromkie protesty "grona pedagogicznego" z zawodówki pod przywództwem jednego z kandydatów na burmistrza w 2006 r., radnego powiatowego i ławnika sądowego oraz szefa ZNP w jednej osobie M. Pustego przeciwko tej inwestycji. Przypomnij sobie także artykuły "Warthbrucker Kurier" przeciwko budowie basenu. Prawda jest taka, że tylko burmistrz sprawujący funkcję przez przynajmniej dwie kadencje jest w stanie zrealizować od początku do końca jakieś większe inwestycje i wtedy dopiero można go obiektywnie ocenić. Dlatego chyba nie mamy wyjścia i musimy wybrać obecnego burmistrza ponownie. A do Dawida chciałbym zauważyć, że ul. Toruńska i Kolejowa to drogi powiatowe podobnie jak Sienkiewicza, Mickiewicza, Poniatowskiego, Blizna i swoje pretensje powinieneś kierować do starosty.
| Zgłoś do usunięcia
~aras 15-08-2010 23:31
niech budują bo mam dosyć jazdy na basen do Konina
| Zgłoś do usunięcia
~annimis 15-08-2010 22:39
Polacy, nie ma basenu- żle, będzie basen- też żle. A tak politycznie to co chcecie od Burmistrza, młody, ekoniomista (że nauczyciel- no cóż nie ma ideałów) stara się a że na układy z radnymi nie idzie to tylko plus. Może znów powtórka ze Stępińskiego, który oprócz tego, że miał asa w rękawie w postaci budowy w Kole więzienia (!!!!) to właściwie całą kadencje przesiedział nic nie robiąc.
| Zgłoś do usunięcia
~Dawid 15-08-2010 13:04
Ey jak nic nie zrobił.... poustawiał słupki na drogach i pokazał, że są tam dziury xDDD pamiętacie to rondo na toruńskiej/kolejowej skrzyżowaniu ; D?? ze dwa miechy stało i nic nie zrobili ; ))
| Zgłoś do usunięcia
~myślący 15-08-2010 09:20
zwykła manipulacja ludzi i nic więcej :(
| Zgłoś do usunięcia
~myślący 15-08-2010 09:18
zbudować on nic nie zbuduje bo nie jest do tego zdolny ... to zwykła propaganda bo wybory nie długo żeby skasować z kasy miasta 480 tysięcy za 4 lata nic nie robienia , ludzie błagam myslcie trochę co on zrobił przez 4 lata no co ???? się pytam , jedno wielkie NIC !!!
| Zgłoś do usunięcia
~aga k44 14-08-2010 10:38
O dokładnie skatepark!! :D Bedzie na co popatrzeć hehe :)
| Zgłoś do usunięcia
~Dawid 13-08-2010 22:26
skatepark zbudujcie lepiej ; ) bo basenu to ja mogę nie dożyc w Kole
| Zgłoś do usunięcia
~Kwasik 13-08-2010 12:27
OMG po 33 latach zaczynają budowę basenu oby skończyli zanim skończę 60 lat to się jeszcze w nim wykąpie :)
| Zgłoś do usunięcia