R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Handlowali podróbkami na targu w Babiaku

29-11-2017 08:36 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 21,584 | Komentarzy: 0

Policjanci z Referatu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Kole 25 listopada br. zabezpieczyli odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych marek. Towarem tym na bazarze w Babiaku handlowali 49-letni mężczyzna i 22-letnia kobieta, którzy za złamanie przepisów Ustawy Prawo o własności przemysłowej odpowiedzą przed sądem.
Foto:KPP Koło
R E K L A M A

Kolscy kryminalni w trakcie prowadzonych działań ustalili, że na terenie targowiska miejskiego w Babiaku może być oferowany do sprzedaży nielegalny towar. Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej skontrolowali legalność sprzedawanej w tym miejscu odzieży. Mundurowi szybko zorientowali się, że na jednym ze stoisk sprzedawana jest odzież, która nie ma nic wspólnego z oryginalnymi towarami. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk różnego rodzaju odzieży i obuwia. Wśród nielegalnych towarów znalazły się m.in. koszulki, skarpetki, dresy, czapki z logo znanych marek produkujących odzież sportową. Wprowadzenie do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi stanowi w świetle prawa przestępstwo. Nielegalny proceder podlega ciągłemu rozpoznaniu przez policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej. Zabezpieczony podczas czynności towar nie trafi już do klientów, a jego właściciele poniosą odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Zgodnie z artykułem 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej, 49-latkowi i 22-latce za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienie wolności do 2 lat.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA