R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Polityka

Czy będzie wojna o budżet Miasta Koła?

09-01-2018 09:26 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 9,871 | Komentarzy: 8

W dniu wczorajszym w Biuletynie Informacji Publicznej miasta Koła opublikowane zostały uchwały podjęte na 50. Sesji Rady Miejskiej w Kole. Ku zaskoczeniu wielu uzasadnienie uchwały budżetowej na 2018 rok nie zostało podpisane przez Panią Wiceburmistrz, a dołączono do niego specjalne oświadczenie, które prezentujemy poniżej.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Jak wynika z oświadczenia Pani Wiceburmistrz zamierza ona zaskarżyć uchwałę budżetową podjętą przez Radę Miejską w Kole na ostatniej sesji. Jeśli tak się stanie decyzję o ostatecznym kształcie uchwały oraz o jej wejścia w życie podejmie Regionalna Izba Obrachunkowa, która w najgorszym przypadku może stwierdzić nieważność podjętej uchwały.

Jak mogliśmy usłyszeć w ostatnim wywiadzie jaki przeprowadziliśmy z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Kole Panem Arturem Szafrańskim oraz Przewodniczącym Komisji Budżetu i Finansów Panem Tomaszem Sobolewskim w przypadku stwierdzenia przez RIO nieważności podjętej przez Radę uchwały budżetowej, Rada rozważa wniesienie skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu.

Czy szykuje się nam zatem batalia o budżet miasta Koła? Czas pokaże.    

Budżet miasta Koła przyjęty prawie jednogłośnie

Dzisiejsza budżetowa sesja Rady Miasta Koła odbiegała od tych, sprzed laty. Przede wszystkim nieobecność wiceburmistrz E...

Czytaj więcej

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (8) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA