R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Inne

Zatrucie tlenkiem węgla na ul. Toruńskiej

19-02-2018 08:50 | Źródło: Redakcja e-kolo | Wyświetleń artykułu: 12,306 | Komentarzy: 0

Nieszczelny piec kaflowy lub przewód kominowy był powodem podtrucia się tlenkiem węgla dwóch osób zamieszkujących w jednym z domów przy ulicy Toruńskiej. Dzięki wiedzy domowników co do objawów tzw. "czadu" uniknęli oni poważniejszych konsekwencji zdrowotnych.
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

W dniu wczorajszym (niedziela) o godzinie 18:24 kolska jednostka Państwowej Straży Pożarnej została zadysponowana do mieszkania znajdującego się kilkaset metrów od budynku straży. Wezwali ich domownicy, który uskarżali się na zawroty głowy i podejrzewali tlenek węgla w pomieszczeniach. Strażacy używając miernika potwierdzili obecność "czadu" w domu natychmiast przystąpili do kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz do przewietrzenia pomieszczeń. Na miejsce wezwano również zespół ratownictwa medycznego, który udzielił pomocy poszkodowanym.

Dowódca na miejscu zalecił właścicielowi domu przegląd instalacji kominowej i pieca oraz, aby do zakończenia przeglądu, ewentualnie naprawy - nie używanie pieca. 

Nowy program! Strażacy informują. Jest już pierwszy odcinek

Profilaktyka pożarowa jest bardzo ważną sprawą. Każdy z nas powinien wiedzieć jak zapobiegać pożarom a w razie niebezpie...

Czytaj więcej

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA