R E K L A M A
sim
R E K L A M A
everest
Wiadomości Miasto Koło Umowa podpisana. Niebawem rusza budowa pierwszego odwiertu

Umowa podpisana. Niebawem rusza budowa pierwszego odwiertu

11-05-2018 19:56 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 11,667 | Komentarzy: 5
Początki tematu geotermii w naszym mieście jak wiemy sięgają wielu lat wstecz. Wtedy zabrakło tylko podpisu, jednej decyzji a dzisiejsza młodzież nie pamiętałaby budowy odwiertu - byłby on już na trwałe zapisany w krajobraz miasta. No cóż, mimo straconych lat, teraz mamy szansę to nadrobić.
Umowa podpisana. Niebawem rusza budowa pierwszego odwiertu
Foto:e-kolo.pl

W dniu dzisiejszym, na oczach kamer i zaproszonych gościu podpisano uroczyście umowę na realizację pierwszego, badawczego odwiertu geotermalnego z wykonawcą, którego wyłonił przetarg. Na uroczystości oprócz wiceburmistrz, skarbnika i przedstawicieli wykonawcy, pojawił się Poseł RP Leszek Galemba oraz przedstawiciel NFOŚiGW - Artur Michalski, wiceprezes. Zabrakło tej osoby, która po latach wróciła z temate geotermii, stawiając ją za priorytet rozwoju miasta Koła, czyli Burmistrza Miasta Koła Stanisława Maciaszka. Nieobecny był z wiadomych względów, jednak jak przypominała Wiceburmistrz - to również jego upór i wiara w uzyskanie dofinansowania i rozwoju geotermii w Kole przyczyniła się do tego, że dziś ta umowa została podpisana. 

Podczas krótkiego wstępu podkreślano również nieocenione zasługi Posła na rzecz inwestycji w Kole, jej dofinansowaniu oraz wizji przyszłości. 

W ciągu dwóch miesięcy na terenie działki w Chojnach pojawią się maszyny, które wykonają odwiert w głąb ziemi. Zachęcamy do obejrzenia całej relacji z podpisania umowy. Zostało tam poruszone wiele kwestii dotyczących uwarunkowań geotermalnych, jakich jeszcze w żadnym mieście w kraju nie było.

Uchwała ws. wód geotermalnych

W porządku obrad na VII Sesję Rady Miejskiej w Kole, która odbędzie się w dniu 30 marca 2011 roku o godz. 13.00 w sali k...

29-03-2011 11:28 |   17,776 |  8

Czy miasto odda po raz drugi dotację na geotermę?

Historia odwiertu geotermalnego w mieście Kole sięga już wielu lat wstecz. W 2002 roku miasto Koło otrzymało dotację z N...

12-10-2017 08:55 |   13,054 |  19

Miasto rozpoczyna swoją geotermalną historię!

Radni zagłosowali tuż przed godziną 21:00 za historyczną dla miasta uchwałą, która udziela zgodę na zabezpieczenie środk...

25-10-2017 20:56 |   11,533 |  2

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku

R E K L A M A
Biały
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (5)
Nikodem 15-05-2018 13:52
e-coś tak chwali wodza a jaki ma w tym interes? za chwilę władza się zmieni a takie portale chorągiewki zapamiętamy.
| Zgłoś do usunięcia
obojętniak 14-05-2018 15:51
Dla mnie osobiście to dobra wiadomość. Geotermia była próbowana za Przybylskiego i Olejniczaka. Cieszę się że Burmistrz Maciaszek podjął temat i doprowadził do realizacji mimo sprzeciwu radnych. Teraz jak będzie następca mądry i nie da sobą sterować to doczekamy się ogrzewania i czystego powietrza a miasto wreszcie zacznie się rozwijać.
| Zgłoś do usunięcia
niko 13-05-2018 13:08
Dlaczego usuwacie komentarze o złym zarządzaniu miastem przez osobę nie wybrana przez mieszkańców Koła? E coś tam to nie komuna ludzie widzą co się dzieje i taki pseudo portal choragiewke mają gdzieś.
| Zgłoś do usunięcia
Kolanin 12-05-2018 20:56
brawo PIS i p.Maciaszek i p.Modrzejewska...następne wybory wasze.
| Zgłoś do usunięcia
Ewa 13-05-2018 22:37
"Kolanin" nie nadużywaj tej nazwy bo i tak jak słoiki wylądujesz z nimi na wsi.Prawdziwy mieszkaniec Koła nigdy by nie napisał takiej bzdury.
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
20 Paź.
10:00

MDK w Kole
Młodzieżowy Festiwal Teatralny STREFA GRY
23 Paź.
16:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Romowie znani i nieznani...
24 Paź.
15:00

Filia dla Dzieci PiMBP, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki