R E K L A M A
ren
R E K L A M A
geberit
Wiadomości Miasto Koło

Alicja Wapińska traci swój mandat. Już nie jest radną

26-05-2018 12:30 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 22,616 | Komentarzy: 18
11 maja zwołano posiedzenie Naczelnego Sądu Administracyjnego, który zajął się zażaleniem radnej Alicji Wapińskiej na decyzję o wygaśnięciu jej mandatu przez Wojewodę Wielkopolskiego. Sędziowie NSA oddalili zażalenie i uprawomocnili tym samym decyzję Wojewody.
Alicja Wapińska traci swój mandat. Już nie jest radną
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Co to oznacza dla samej radnej Wapińskiej? To, że w podczas najbliższej sesji rady miasta nie będzie mogła już zasiadać w gronie radnych. Sąd Naczelny po rozpoznaniu sprawy w składzie: Grzegorz Czerwiński /przewodniczący/, Mirosław Gdesz, Roman Ciąglewicz /sprawozdawca/, orzekli co następuje: 

Dnia 11 maja 2018 roku Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Grzegorz Czerwiński Sędziowie sędzia NSA Roman Ciąglewicz /spr./ sędzia del. WSA Mirosław Gdesz Protokolant asystent sędziego Tomasz Muszyński po rozpoznaniu w dniu 11 maja 2018 roku na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. W. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu z dnia 11 stycznia 2018 r. sygn. akt IV SA/Po 1112/17 w sprawie ze skargi A. W. na zarządzenie zastępcze Wojewody Wielkopolskiego z dnia [...] września 2017 r. nr [...] w przedmiocie wygaśnięcia mandatu radnej 1. oddala skargę kasacyjną, 2. zasądza od A. W. na rzecz Wojewody Wielkopolskiego kwotę 240 (dwieście czterdzieści) złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.

II OSK 1000/18 - Wyrok NSA

Z uwagi na nie tak odległy termin wyborów samorządowych - wyboru uzupełniające mogą się nie odbyć. Od najbliższej sesji liczba radnych pomniejszy się o jedno nazwisko - Alicji Wapińskiej, która ostatnio nie należała do żadnego klubu radnych.

Wpłynęło zarządzenie Wojewody ws. Alicji Wapińskiej

4 września br. Wojewoda Wielkopolski wydał zarządzenie zastępcze w sprawie wygaśnięcia mandatu radnej Rady Miasta Koła A...

11-09-2017 17:51 |   16,472 |  23

 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (18) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
21 Maj
09:30

MDK w Kole
TALENT SHOW
23 Maj
14:00

MDK w Kole
WYGRAJ SUKCES - kwalifikacje regionalne