R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Miasto Koło traci jeden mandat w Radzie Powiatu

30-05-2018 09:59 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 8,934 | Komentarzy: 0

Jeszcze do końca tej kadencji Miasto Koło będzie miało 6 mandatów w Radzie Powiatu Kolskiego, niestety od najbliższej kadencji liczba ta ulegnie zmniejszeniu o jeden. Dlaczego?
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Z uwagi na zmniejszenie się liczby mieszkańców miasta Koła - zmniejsza się udział w całości Powiatu Kolskiego co wiąże się z liczbą mandatów wybieranych bezpośrednio wśród mieszkańców Koła. Według najnowszych wyliczeń, na jakie zwrócił uwagę Wojewoda Wielkopolski - Koło traci jeden mandat na rzecz okręgu nr 6, który tworzy Gmina Wiejska Koło oraz Gmina Kościelec. Obecny przelicznik dla m. Koła wynosi 5.21 a przy poprzednich wyborach 5.51. Stosując ustawę o ordynacji wyborczej i kodeks wyborczy liczbę mandatów zaokrągla się do pełnej liczby. 

Co oznacza to dla miasta Koła? Przede wszystkim mniejszą siłę przebicia przy chociażby tworzeniu budżetu Powiatu Kolskiego a co za tym idzie - mniej możliwości działania na rzecz miasta. 

O szczegółach tych zmian, przed naszą kamerą mówił Przewodniczący Rady Miasta Koła, który nie tak dawno wysłał pismo do Gminy Wiejskiej Koło o rozważenie podjęcia rozmów o połączeniu gmin. Więcej w materiale wideo.

Czy Miasto i Gmina Koło się połączą? [ANKIETA]

Miasto i Gmina Koło jednym obszarem terytorialnym? Pismo z taką propozycją w zeszłym tygodniu wystosował do władz gminy ...

Czytaj więcejR E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

x Zamknij reklamę