R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Zatrzymania

Borki: Zatrzymali pijanego kierowcę. Miał 2,5 promila

30-05-2018 18:52 | Źródło: KPP Koło | Wyświetleń artykułu: 15,089 | Komentarzy: 1

Postawą godną naśladowania wykazało się dwóch mężczyzn, którzy zaobserwowali wjeżdżający w pole uprawne samochód. Mężczyźni zorientowali się, że kierujący jest pod wpływem alkoholu i wezwali patrol Policji. Jak się okazało kierujący VW Golfem 26-latek miał w organizmie blisko 2,5 promile alkoholu i w dodatku kilkadziesiąt minut wcześniej spowodował kolizję. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Foto:archiwum e-kolo.pl
R E K L A M A

Do zdarzenia doszło 28 maja br. około 22:00 w miejscowości Borki na terenie gminy Koło. Z relacji świadków wynika, że 26-latek jechał drogą, która w pewnym momencie mu się skończyła” i wjechał w pole uprawne. Naoczni świadkowie niepozostali obojętni i podeszli do pojazdu. Kiedy wyczuli od kierującego woń alkoholu natychmiast powiadomili o tym fakcie Policję i uniemożliwili kierującemu dalszą jazdę. Wymagało to nie lada wysiłku, gdyż mężczyzna zachowywał się agresywnie. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierującego VW Golfem. Urządzenie do badania trzeźwości wykazało w jego organizmie obecność blisko 2,5 promila alkoholu. Ponadto policjanci ustalili, że 26-latek kilkadziesiąt minut wcześniej uszkodził zaparkowany pojazd nieopodal posesji, w której wcześniej spożywał alkohol. Mieszkaniec gminy Kramsk za swoje postępowanie odpowie teraz przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Bez wątpienia wzorowa postawa przypadkowych świadków pomogła w wyeliminowaniu potencjalnego zagrożenia na drodze, jakie powodował nietrzeźwy kierujący. Policjanci mają nadzieję, że takie zachowanie będzie wzorem do naśladowania dla innych.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
Byłeś/aś świadkiem wypadku, pożaru?
Podziel się wiadomością z nami!
Skorzystaj z formularza
wyślij informacje lub zdjęcie

Kliknij i przejdź do formularza


Wyślij wiadomość

Zachowujemy anonimowość

DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (1) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA