R E K L A M A
sim
R E K L A M A
kocik
Wiadomości Miasto Koło Po raz czwarty pieszo do Lichenia

Po raz czwarty pieszo do Lichenia

24 dni temu | Źródło: Marcin Nowacki | Wyświetleń artykułu: 5,779 | Komentarzy: 0
Po raz czwarty pieszo do Lichenia
Foto:Marcin Nowacki
W ostatnią sobotę sierpnia odbyła się piesza pielgrzymka z Koła do licheńskiego sanktuarium, która w tym roku była po raz czwarty organizowana przez parafię farną Podwyższenia Krzyża Świętego. Pogoda, która początkowo była deszczowa, nie zniechęciła pielgrzymów, których łącznie było 120.

Pielgrzymowanie rozpoczęło się Mszą św. sprawowaną o świcie w farze, której przewodniczył miejscowy proboszcz ks. kanonik Józef Wronkiewicz - główny organizator oraz przewodnik duchowy w czasie drogi. Po otrzymaniu błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego, uczestnicy wyruszyli w drogę do Lichenia. 

W drodze wysłuchali konferencji o specyfice duszpasterstwa w Stanach Zjednoczonych, którą wygłosił ks. Przemysław Tomczyk - kapłan pochodzący z naszego miasta, który od roku posługuje wśród wiernych w Chicago. W czasie 32 km trasy nie zabrakło modlitwy, śpiewu i okazji do wzajemnych rozmów. Dzięki życzliwości księży proboszczów pielgrzymi mogli zatrzymać się na odpoczynek w świątyniach w Ochlach i Kramsku. 

Przed godziną 16.00 dotarli do licheńskiego sanktuarium, gdzie mieli czas na indywidualną modlitwę przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski, a następnie uczestniczyli w Mszy św., 

Bogata galeria zdjęć znajduje się pod adresem: fb.com/kolskafar

Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
R E K L A M A
Biały Fortepian news
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0)
Brak komentarzy pod wiadomością. Bądź pierwszy!
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
k2
R E K L A M A
tomek opas
R E K L A M A
optima
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek