R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Gmina Kościelec

Uroczysta promocja monografii Gminy Kościelec

06-09-2018 09:24 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 4,732 | Komentarzy: 0

W dniu 5 września 2018 r. odbyła się uroczysta promocja monografii gminy Kościelec. Te naukową publikację opracował zespół autorski w skład którego weszli: dr hab. Prof. UAM Piotr Gołdyn, mgr Bartłomiej Grzanka oraz dr Krzysztof Witkowski.
Foto:e-kolo.pl

Książka obejmuje chronologicznie dzieje od czasów najdawniejszych po 2018 rok. Jest to druga monografia gminy z terenu powiatu kolskiego napisana przez ten zespól autorski. W 2014 roku napisali oni historię gminy Osiek Mały. Publikacja ma wysoką wartość merytoryczną, czego gwarantem jest niezależna recenzja wydawnicza sporządzona przez profesora historii.

Podczas uroczystej promocji wójt gminy Kościelec Dariusz Ostrowski podziękował wszystkim za tak liczne przybycie, a autorom w tym również autorce zdjęć Pani Bożenie Majdzie, złożył wyrazy wdzięczności w postaci pięknych bukietów kwiatów i dyplomów. Znalazł się również czas na zadawanie pytań autorom oraz zdobycie od nich podpisu na egzemplarzu książki, którą otrzymał każdy przybyły na promocję.

Koordynatorem prac nad monografią i jej redaktorem naczelnym był dr Krzysztof Witkowski.

Najważniejsze dla każdej gminy jest jakość życia jej mieszkańców, a więc odpowiednia infrastruktura i otoczenie sprzyjające mieszkańcom – i tak powinno być. Jednakże przychodzi również taki moment, że zaczynamy zastanawiać się nad Naszą historią, nad naszymi atrakcjami turystycznymi i nad tym, jaki wkład w naszą teraźniejszość mają minione pokolenia. Historia małej ojczyzny to bardzo ważny element jednoczący społeczność wokół wspólnej przeszłości oraz wokół mieszkańców tych ziem, którzy budowali fundament dzisiejszych czasów.  Ponadto, historia i wyjątkowe zabytki mogą być obecnie elementem promocji gminy  

– powiedział Krzysztof Witkowski.R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA