R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Budowa ulicy Nagórnej z dotacją Wojewody!

30-10-2018 15:50 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 14,298 | Komentarzy: 23

W dniu dzisiejszym o godzinie 15:00 kolski Ratusz Miejski odwiedził Wojewoda Wielkopolski Zbigniew Hoffman, który przybył aby ogłosić decyzję o przyznaniu dwóch dotacji dla Powiatu Kolskiego. Najważniejszą informacją jest ta, która rozpocznie budowę ulicy Nagórnej.

R E K L A M A

Rozbudowa a tak naprawdę budowę drogi na odcinku 1 397 metrów ulicy Nagórnej jej mieszkańcy czekali od kilkunastu lat. Po wniosku o dofinansowanie, złożonym przez Starostwo Kolskie może stać się to realne. Wszystko za sprawą przyznanego przez Wojewodę Wielkopolskiego dotacji w wysokości 3 000 000 złotych do tego zadania. 

Rozpoczęcie pracy we wniosku zaplanowano na kwiecień 2019 a zakończenie na listopad tego samego roku. Łączny koszt projektu to 7 944 976,14zł. 

W trakcie dzisiejszego spotkania Wojewoda wraz z lokalnymi władzami podkreślali celowość skierowanych do Koła środków a Przewodniczący Rady Miejskiej w Kole Artur Szafrański podziękował w imieniu mieszkańców ulicy Nagórnej i osiedla Kwiatowego za podjętą na korzyść Koła decyzję. 

Drugim dofinansowaniem jest przebudowa drogi powiatowej na odcinku Powiercie Kolonia - Leśnica.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (23) Pokaż komentarze