R E K L A M A
ren
R E K L A M A
pwsz
Wiadomości Miasto Koło

Ponad milion złotych na promocję kolskiej przedsiębiorczości

04-05-2019 08:25 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 5,498 | Komentarzy: 6
Koło otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu decyzję o przyznaniu środków unijnych w kwocie 1 194 250,00 zł na projekt promocji przedsiębiorczości. Pozostaje wprowadzenie środków do budżetu, podpisanie umowy i… ruszamy pełną parą!
Ponad milion złotych na promocję kolskiej przedsiębiorczości
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A
hydra

Urząd Marszałkowski w Poznaniu ogłosił konkurs w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zgłoszony przez burmistrza projekt noszący tytuł „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejska Koło” otrzymał dotację bezzwrotną w kwocie 1 194 250,00 zł! W najbliższych dniach burmistrz miasta Koła Krzysztof Witkowski wystąpi do Rady Miejskiej o przyjęcie środków do uchwały budżetowej oraz zabezpieczenie wkładu własnego i podpisze stosowną umowę. Projekt będzie koordynowany przez specjalistę doświadczonego we wdrażaniu podobnego zadania w sąsiednim województwie. W tym i kolejnym roku ruszą spektakularne kampanie promocyjno-informacyjne, będą organizowane liczne wydarzenia medialne. Najistotniejszy jest fakt, że projekt ma służyć promocji lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw, co przełoży się bezpośrednio na promocję całego regionu Wielkopolski. 

Nasi przedsiębiorcy z 4 branż: turystycznej, rolno-spożywczej, produkcyjnej i budowlanej, będą brać udział w targach krajowych o charakterze międzynarodowym, prezentować swą ofertę, pozyskiwać klientów i kontrahentów, nawiązywać kontakty biznesowe, wymieniać doświadczenia. Będą realizowane misje gospodarcze, nastawione na zagraniczne kontakty biznesowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele miast partnerskich i kraje współpracujące ze stowarzyszeniami z naszego terenu.

- Rozpoczniemy promocję regionu w mediach ogólnopolskich – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. – Jestem pełen nadziei, że te działania nie tylko wesprą naszą przedsiębiorczość, ale przyczynią się do pozyskania nowych inwestorów a w konsekwencji rozwoju miasta.

Materiał naszej telewizji

 Pożar tartaku w Smulsku - pomagali nasi strażacy 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
popularne wiadomości
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu
11 Wrz.
15:00

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna, Kolejowa 19, Koło
Spotkania Dyskusyjnych Klubów Książki - PiMBP w Kole