R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Ponad milion złotych na promocję kolskiej przedsiębiorczości

04-05-2019 08:25 | Źródło: UM Koło | Wyświetleń artykułu: 7,018 | Komentarzy: 6

Koło otrzymało z Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu decyzję o przyznaniu środków unijnych w kwocie 1 194 250,00 zł na projekt promocji przedsiębiorczości. Pozostaje wprowadzenie środków do budżetu, podpisanie umowy i… ruszamy pełną parą!

Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Urząd Marszałkowski w Poznaniu ogłosił konkurs w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 o dofinansowanie przedsięwzięć w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zgłoszony przez burmistrza projekt noszący tytuł „Zwiększenie międzynarodowej rangi gospodarczej Regionu Wielkopolskiego poprzez działania prowadzone w zakresie promocji gospodarczej regionu przez Gminę Miejska Koło” otrzymał dotację bezzwrotną w kwocie 1 194 250,00 zł! W najbliższych dniach burmistrz miasta Koła Krzysztof Witkowski wystąpi do Rady Miejskiej o przyjęcie środków do uchwały budżetowej oraz zabezpieczenie wkładu własnego i podpisze stosowną umowę. Projekt będzie koordynowany przez specjalistę doświadczonego we wdrażaniu podobnego zadania w sąsiednim województwie. W tym i kolejnym roku ruszą spektakularne kampanie promocyjno-informacyjne, będą organizowane liczne wydarzenia medialne. Najistotniejszy jest fakt, że projekt ma służyć promocji lokalnych i regionalnych przedsiębiorstw, co przełoży się bezpośrednio na promocję całego regionu Wielkopolski. 

Nasi przedsiębiorcy z 4 branż: turystycznej, rolno-spożywczej, produkcyjnej i budowlanej, będą brać udział w targach krajowych o charakterze międzynarodowym, prezentować swą ofertę, pozyskiwać klientów i kontrahentów, nawiązywać kontakty biznesowe, wymieniać doświadczenia. Będą realizowane misje gospodarcze, nastawione na zagraniczne kontakty biznesowe, w których uczestniczyć będą przedstawiciele miast partnerskich i kraje współpracujące ze stowarzyszeniami z naszego terenu.

- Rozpoczniemy promocję regionu w mediach ogólnopolskich – powiedział burmistrz Krzysztof Witkowski. – Jestem pełen nadziei, że te działania nie tylko wesprą naszą przedsiębiorczość, ale przyczynią się do pozyskania nowych inwestorów a w konsekwencji rozwoju miasta.

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (6) Pokaż komentarze