R E K L A M A
ren
R E K L A M A
madras
Wiadomości Gmina Grzegorzew

"Niech żyje Majowa Rocznica"

06-05-2019 10:53 | Źródło: grzegorzew.pl | Wyświetleń artykułu: 2,950 | Komentarzy: 0
W polskiej tradycji 3 Maja jest dniem radosnego, patriotycznego świętowania, dniem podkreślania naszej polskiej państwowości, której fundamentem jest zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucja 3 Maja.
Foto:
R E K L A M A
czyszczenie

We wtorek, 30 kwietnia, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie, przy krzyżu na ulicy Piaski, upamiętniającym to ważne, historyczne wydarzenie, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Poprzez recytacje i piosenki uczniowie przybliżyli fakty z historii Polski, podkreślili istotną rolę tej ustawy zasadniczej, która miała na celu zachowanie suwerenności kraju, zagwarantowanie swobód obywatelskich, wprowadzenie nowej formy ustroju państwa.

Poprzez wypowiedziane słowa uczniowie zwrócili uwagę na to, iż warto, aby wspomnianym wydarzeniom towarzyszyła refleksja nad współczesnością.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Grzegorzew- pani Bożena Dominiak. Przewodniczący Rady Gminy, Radni z Grzegorzewa, ksiądz kanonik Krzysztof Pietryga- proboszcz parafii Grzegorzew, Rada Sołecka Grzegorzewa na czele z sołtysem – Henrykiem Żurawikiem, Poczty Sztandarowe: Klubu Sportowego ,,Orzeł” Grzegorzew, Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzegorzewie i Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz mieszkańcy ulicy Piaski opiekujący się tym szczególnym miejscem.

Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panią Reginę Piskorską i panią Agnieszkę Baranowską jest doskonałym wyrazem szacunku i hołdu złożonego naszym przodkom walczącym o suwerenność Ojczyzny.

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl

Materiał naszej telewizji

 Recytowanie na ekranie 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
fizjobaby
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
R E K L A M A
kmk
05 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Michał Wiśniewski Akustycznie - koncert
13 List.
18:00

Miejski Dom Kultury, ul. Słowackiego 5, Koło
Koncert Teresy Werner
Posadzki maszynowe i wylewki Koło Turek Uniejów Konin