R E K L A M A
ren
R E K L A M A
pwsz
Wiadomości Gmina Grzegorzew

"Niech żyje Majowa Rocznica"

06-05-2019 10:53 | Źródło: grzegorzew.pl | Wyświetleń artykułu: 2,042 | Komentarzy: 0
W polskiej tradycji 3 Maja jest dniem radosnego, patriotycznego świętowania, dniem podkreślania naszej polskiej państwowości, której fundamentem jest zatwierdzona przez Sejm Czteroletni w 1791 roku Konstytucja 3 Maja.
Foto:
R E K L A M A
hydra

We wtorek, 30 kwietnia, uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzegorzewie, przy krzyżu na ulicy Piaski, upamiętniającym to ważne, historyczne wydarzenie, zaprezentowali montaż słowno-muzyczny z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić znaczenie takich słów jak Ojczyzna i Patriotyzm. Poprzez recytacje i piosenki uczniowie przybliżyli fakty z historii Polski, podkreślili istotną rolę tej ustawy zasadniczej, która miała na celu zachowanie suwerenności kraju, zagwarantowanie swobód obywatelskich, wprowadzenie nowej formy ustroju państwa.

Poprzez wypowiedziane słowa uczniowie zwrócili uwagę na to, iż warto, aby wspomnianym wydarzeniom towarzyszyła refleksja nad współczesnością.

W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Grzegorzew- pani Bożena Dominiak. Przewodniczący Rady Gminy, Radni z Grzegorzewa, ksiądz kanonik Krzysztof Pietryga- proboszcz parafii Grzegorzew, Rada Sołecka Grzegorzewa na czele z sołtysem – Henrykiem Żurawikiem, Poczty Sztandarowe: Klubu Sportowego ,,Orzeł” Grzegorzew, Ochotniczej Straży Pożarnej w Grzegorzewie i Szkoły Podstawowej w Grzegorzewie, społeczność Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz mieszkańcy ulicy Piaski opiekujący się tym szczególnym miejscem.

Zaprezentowany montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panią Reginę Piskorską i panią Agnieszkę Baranowską jest doskonałym wyrazem szacunku i hołdu złożonego naszym przodkom walczącym o suwerenność Ojczyzny.

Słowa kluczowe:

Materiał naszej telewizji

 Michał Wawrykiewicz o swojej kandydaturze i walce o sądy 


Chcesz być na bieżąco? Śledź nasz portal na facebooku
Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: e-kolo@e-kolo.pl
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (0) Pokaż komentarze
R E K L A M A
tomasz
R E K L A M A
kotleszka gym
R E K L A M A
ligrana
R E K L A M A
Franspol
R E K L A M A
kmk
R E K L A M A
pizzeria fabrico
R E K L A M A
Biuro rachunkowe
R E K L A M A
Jarek Kozlarek
24 Lip.
17:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
Adonis ma gościa
27 Lip.
10:00

Plac przed GOKiBP Babiak
Dni Gminy Babiak
29 Sierp.
19:00

Miejski Dom Kultury,ul.Słowackiego5, Koło
W cyklu