(17)
Słonecznie 4.3
Prowadzisz firmę? Chcesz dotrzeć do lokalnych klientów?

Niebawem zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul.Bliznej

Niebawem zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul.Bliznej

Autor: Redakcja e-kolo.pl 07 Czerwiec 2019
Niebawem zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul.Bliznej
© e-kolo.pl
Komentarzy: 17 Czytano:
25,050 razy |

Prawdopodobnie na przełomie miesiąca czerwca i lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Blizna, Kolejowa i Piaski. To jedno z miejsc na mapie miasta, gdzie dochodzi do największej ilości kolizji i wypadków. Czy wprowadzane zmiany pozwolą to zmienić?

R E K L A M A
17
Czytano:
25,050 razy
Udostępnij

Trwa finalizacja zmian jakie zapowiadano już w poprzedniej kadencji Rady i Zarządu Powiatu Kolskiego. Dotychczas drogą z pierwszeństwem przejazdu była ul. Kolejowa. Teraz ma się to zmienić i ulica Piaski oraz Blizna zamieni się na drogę główną. Czym podyktowana jest ta zmiana? Pisaliśmy o tym już 24 maja 2018 roku.

25 kwietnia 2018 roku przeprowadzono badania ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu. Według wyników na skrzyżowanie od ulicy Piaski wjeżdża przez okres badania 3170 pojazdów, od strony ulicy Bliznej - 3175. Na drodze, gdzie nadal jest pierwszeństwo przejazdu te dane są znacznie niższe: od strony dworca PKP przez skrzyżowanie przejechało 2104 pojazdów a od strony Toruńskiej 1984.  Powyższe dane możemy podsumować w sposób procentowy, czyli drogą, gdzie obecnie znajduje się znak "ustąp pierwszeństwa" przejeżdza 60,8% całego ruchu a 39,2% ulicą Kolejową.

W chwili obecnej trwa ustalenie terminu malowania oznakowania poziomej. Dopiero po tym, będzie można ostatecznie dokonać zmian na skrzyżowaniu. Starostwo Kolskie planuje szeroką akcję informacyjną, aby społeczeństwo motoryzacyjne jak najszybciej przyzwyczaiło się do nowej sytuacji. 

Czy Waszym zdaniem to poprawi sytuację bezpieczeństwa w tym miejscu? 


 

Oceń artykuł

średnia ocena: 0 liczba głosów: 0
R E K L A M A
newsletter

Korzystaj z newslettera

Dołącz do listy czytelników Newslettera, i otrzumuj specjalnie przygotowane dla Ciebie zestawienia informacji. Korzystanie z newslettera jest dobrowolne, darmowe i w każdej chwili istnieje możliwość rezygnacji. Dodając adres do newslettera wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych

R E K L A M A
Komentarze (17)
dodając komentarz akceptujesz regulamin. Pamiętaj o wzajemnym szacunku! HejtSTOP
Wyróżniony komentarz
kolanka · 07 Czerwiec 2019
Gratulacje za podjętą decyzję, dzięko niej liczba wypadków wzrośnie. Naprawdę Koło ma aż tak mało funduszy, żeby zrobić w tym miejscu rondo, czy sygnalizację świetlną?
Tomek · 10 Czerwiec 2019
Do tej pory w takim razie te 3000 pojazdów mogło trafić na przerwę w ruchu i wjechać na skrzyżowanie. Po zmianie pierwszeństwa ruch ulicą pisaki/blizna będzie bardziej ciągły więc niemożliwym będzie wjechanie na skrzyżowanie od strony kolejowej Dziękuję
B.S. · 09 Czerwiec 2019
Większość pisze o rondzie , ale nie potwierdza tego argumentu żadnym faktem np.nie biorąc być może pod uwagę tego, że to droga tranzytowa aut powyżej 3,5t i czy jest możliwość uzyskania odpowiedniej ilości terenu do zrobienia prawidłowego ronda. Bzdurą jest tez zakładanie większej ilości wypadków ze względu na jazdę na ‚pamięć’ , bo za kierownicą niestety trzeba myśleć (czasem jest z tym kłopot) i jechać jak pierwszeństwo nakazuje(np.koło targowiska w dni targowe doskonale widać, że wielu mało interesują znaki ). „Tirem” ciężko się tam naddać i utrudniają sprawny ruch skręcając z kolejowej w blizna wiec faktycznie może trzeba coś tam poprawić , ale słusznie zauważyli inni że badanie było robione przy nieczynnej stacji PKP co może mieć wpływ na ruch po Kolejowej wiec badanie nie jest do końca rzetelne. Zmiana pierwszeństwa może spowodować zmianę trasy kierowców by dojechać w niektóre miejsca . Ruch może wzrosnąć na ul Piaski gdzie już jeżdżą ciężarowe, bo tam im łatwiej jechać na wprost przez skrzyżowanie, ale jest duża ilość zabudowań i wyjazdów z posesji wiec nie do końca to wszystko chyba przemyślane.
Kolanin · 08 Czerwiec 2019
Największą głupota. Będzie więcej wypadów. Najlepiej zrobić rondo
kiks · 09 Czerwiec 2019
@czytelnik- Ile miasto zaangażowało środków w budowę geotermii?Co Ty pieprzysz?
czytelnik · 08 Czerwiec 2019
Tak, ale na to potrzebne są środki finansowe. Przy zaangażowaniu w budowę geotermii, tych środków będzie -niestety przez jakiś czas- coraz mniej.
jan · 08 Czerwiec 2019
najgłupszy pomysł ruch okrężny a jest miejsce lub sygnalizacja świetlna
Ja · 08 Czerwiec 2019
To najtańszym sposobem zrobcie tam na Kolejowej przed skrzyżowaniem progi zwalniajace lub nadbudujcie,podnieście całe skrzyżowanie do góry jak np. w Holandii. Niech zostaniw Kolejowa z pierwszeństwem tylko obniżcie prędkość. Będzie latwiwj tez przez pasy przejść.
mieszkaniec · 08 Czerwiec 2019
Czy oni myślą że to poprawi bezpieczeństwo ? NIE ! Tylko zwiększy liczbę mandatów za kolizje które będą częściej występowały przez tą zmianę Czy dopiero władze zaczną myśleć poważnie jak dojdzie to wypadku śmiertelnego ? to juz będzie ich wina bo już widzę to ich powiadomienie o zmianie organizacji ruchy na tym skrzyżowaniu pewnie ekoło i to będzie całe powiadomienie. niech sami zaczną tam jeździć jako pierwsi na sprawdzenie czy będzie dobrze a wystarczyło by małe rondo albo światła i było by po kłopocie ! ZACZNIJCIE MYŚLEĆ TO WIELE NIE KOSZTUJE ODCISKÓW NIE DOSTANIECIE OD MYŚLENIA !!!
Beata Kowalczyk · 07 Czerwiec 2019
Piękne liczenie ruchu przy nieczynnej stacji kolejowej! Zamiast poczekać kilka miesięcy i zobaczyć co będzie jak wrócą pociągi!
Jasnowidz · 07 Czerwiec 2019
BUM BUM BUM BUM
Alina · 07 Czerwiec 2019
Też uważam że zmiana ruchu to poroniony pomysł lepiej rondo
Xxx · 07 Czerwiec 2019
Gtgtg
Kierowca · 07 Czerwiec 2019
Tylko że badania natężenia ruchu robione były kiedy dworzec kolejowy był nieczynny z powodu remontu trakcji
Kolanin · 07 Czerwiec 2019
Rondo lub sygnalizacja i po sprawie a zmiana ruchu to będzie sieczka wielka
czytelnik · 07 Czerwiec 2019
W związku z tym, że kierowcy w dużej mierze jeżdżą "na pamięć", to po takiej zmianie przewiduję zwiększenie ilości kolizji. Choćby w początkowej fazie funkcjonowania nowej organizacji ruchu.
Bbnk · 07 Czerwiec 2019
Teraz to tam cyrk bedzie przez pierwsze miesiace
kolanka · 07 Czerwiec 2019
Gratulacje za podjętą decyzję, dzięko niej liczba wypadków wzrośnie. Naprawdę Koło ma aż tak mało funduszy, żeby zrobić w tym miejscu rondo, czy sygnalizację świetlną?
R E K L A M A