R E K L A M A
R E K L A M A
Wiadomości Miasto Koło

Niebawem zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul.Bliznej

07-06-2019 11:24 | Źródło: Redakcja e-kolo.pl | Wyświetleń artykułu: 24,151 | Komentarzy: 17

Prawdopodobnie na przełomie miesiąca czerwca i lipca nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulic Blizna, Kolejowa i Piaski. To jedno z miejsc na mapie miasta, gdzie dochodzi do największej ilości kolizji i wypadków. Czy wprowadzane zmiany pozwolą to zmienić?
Foto:e-kolo.pl
R E K L A M A

Trwa finalizacja zmian jakie zapowiadano już w poprzedniej kadencji Rady i Zarządu Powiatu Kolskiego. Dotychczas drogą z pierwszeństwem przejazdu była ul. Kolejowa. Teraz ma się to zmienić i ulica Piaski oraz Blizna zamieni się na drogę główną. Czym podyktowana jest ta zmiana? Pisaliśmy o tym już 24 maja 2018 roku.

25 kwietnia 2018 roku przeprowadzono badania ruchu drogowego na tym skrzyżowaniu. Według wyników na skrzyżowanie od ulicy Piaski wjeżdża przez okres badania 3170 pojazdów, od strony ulicy Bliznej - 3175. Na drodze, gdzie nadal jest pierwszeństwo przejazdu te dane są znacznie niższe: od strony dworca PKP przez skrzyżowanie przejechało 2104 pojazdów a od strony Toruńskiej 1984.  Powyższe dane możemy podsumować w sposób procentowy, czyli drogą, gdzie obecnie znajduje się znak "ustąp pierwszeństwa" przejeżdza 60,8% całego ruchu a 39,2% ulicą Kolejową.

W chwili obecnej trwa ustalenie terminu malowania oznakowania poziomej. Dopiero po tym, będzie można ostatecznie dokonać zmian na skrzyżowaniu. Starostwo Kolskie planuje szeroką akcję informacyjną, aby społeczeństwo motoryzacyjne jak najszybciej przyzwyczaiło się do nowej sytuacji. 

Czy Waszym zdaniem to poprawi sytuację bezpieczeństwa w tym miejscu? 


 

R E K L A M A

Redakcja e-kolo.pl
Kontakt z autorem: [email protected]
DODAJ KOMENTARZ
Pamiętaj, że dodając komentarz łamiący prawy - narażasz się na konsekwencje prawne
Zgodnie z nowym rozporządzeniem RODO dotyczącym Ochrony Danych Osobowych, dodając komentarz jednoznacznie wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych na cele statystyczne odraz archiwalne (imię/nick, adres e-mail, adres IP). Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj
WASZE KOMENTARZE (17) Pokaż komentarze

ZOBACZ TAKŻE

NAJNOWSZE

REKLAMA